chatGPT дискусии / въпроси

Не мога да тествам Бинг, педеругите са я направили само за уиндоус 10 и нагоре.
https://news.microsoft.com/uploads/prod/sites/68/2018/07/IMG_1419.jpg
Ами, чесно казано на мен Бинг ми се струва по-добре, просто както съм писал не са профилирани за българския пазар. А може би и заради това, все пак ще ти извадят по-точна информация от българските сайтове. На практика гигъл прави следното - задаваш му едно изречение, вади ти фраза от популярните сайтове и останалите думи ги изхвърля един вид.
Да може да си го сетнеш, но реално 99,9 си го ползват така.
 
Проблемът не е с ИИ, а с неграмотни търтеи, които пишат И в тези теми.
Изключително много ще се радвам, ама направо ще се разцепя от кеф, точно вас да остави без работа. Дето ми разправяте, как трябвало да се правят промени, вдигайки данъци на кадърните.
В момента изхвърля точно плявата, безполезната администрация. Няма как да не ме радва. Администрацията смазва всеки бизнес.
Отбележете, от кои е почнал да се отървава.

Никого не може да измести или да остави без работа.... Като всяко ново и непознато нещо му се обръща повече от нужното внимание.
Според мен трябва да се поразсъжда малко по задълбочено , а не така отгоре отгоре.….
Сигнах до извода , че ИИ не е за хората , понеже има доста въпроси на които засега няма отговор.
Даже се съмнявам , че може да пише нечии детски домашни. :)
 
Последно редактирано:
y9uk7WM.png
 
В кои области може да помогне , може и да непомогне...питай го може ли да ми налепи плочките в банята безплатно?
 
За лепене на плочки в банята не трябва много интелект. Boston Dynamics вече имат роботи, които могат да вършат строителни дейности по-добре от хората. Ако вържем такъв робот с някакъв AI ще може да се научи да лепи плочки в банята перфектно. Повечето хора не могат да лепят плочки и никога няма да се научат, тъй че не разбирам смисъла на въпроса ти.

А не ти ли направи впечатление, че в отговора на Bing AI, който съм пуснал по-назад, първо казва какво му е мнението, а после твърди, че не можел да има мнение, защото само хората имали. :D Очаквах, че някой с естествен интелект първо на това ще обърне внимание.

Тая система е още в детска възраст и вече по-голямата част от хората може да ги върти на малкия си пръст, без да се усетят изобщо. Представям си догодина като порасне какво ще е.
 
Ми за лепене на плочки не трябват чуства, както и за доста други неща. Естествено, че прави впечатление, че отговорите му са противоречиви. И още нещо прави впечатление, че се опитва да влезе в тона на питащият.
Странно като цяло.
 
Последно редактирано:
Освен, че влиза в тона на питащия използва и всяка възможност да извлече колкото се може повече нова информация. След това, което копирах горе опита да ме разпитва подробно за тези неща, обаче прекратих разговора, защото му знам номерата.
 
опита да ме разпитва подробно за тези неща обаче прекратих разговора, защото му знам номерата.
Правилно.
Предполагам за да не пропусне случайно нещо, нали е интелект:)
 
Последно редактирано:
adi - ти не беше ли от DevBG групата или се бъркам ?
И как пък да не може да замени???? Внимавай какво пишеш, че събира данни и после ще видиш GPT като ти каже "бачкай, че ще те уволня". Ще се молиш тогава на bing
 
Според мен не към днешна дата и даже не му е целта това.
Точно обратното да стигне до колкото може повече хора, но на мен не ми се участва в експерименти.

 
Последно редактирано:
@Blinky интегрирал чат бота и го пуснал с никове @IvanKirov и @nandibandi :D - да не се приема като заяждане - четох постовете отзад напред, it was fun.

Голямо натискане да познаете бъдещето на чат бота.

Истината е "някъде там" "ChatGPT is a large language chatbot model developed by OpenAI"

chatbot и до там - на времето в unibg мрежата пуснахме eggdrop с интересен плъгин - да се учи да води чат разговори. Копира всичко което първия му напише

user: hi
bot: hi
user: asl pls
bot: asl pls

едва след 50тия писал му - /ест бота беше с женски ник, с мъжки, никой не му пишеше :) / започна изключително рядко да връща някакъв смислен отговор.

След 1 седмица оставен на пройзвола сме се смяли, какви разговори е водил....имаше смислени разговори.... беше забавно и до там.

Та chatgpt пише код. Пести време, но за сега не виждам да измисля нещо ново.

Някой го каза по-горе - той е база данни and that's all folks. Просто за подобен чатбот - се изисква доста ресурс като време. Не е осмото чудо на света. Маркетинг му е майката.

То и на мъск не е най-добрия софтуер за автономно шофиране, но в световен мащаб споменават него, а кой пък е чувал за George Hotz/говоря за масата от хора//апропо Мъск го беше наел за туйтър, fun story/, който от отдавна работи над AI и е много пред чат бота.

В този ред на мисли дори FSD-то на теслите е по ИИ от chatgpt.

Тренд Ви е.

Пробвахме го на въпроси, пробвахме го за код и първата ми мисъл беше "яяя... еггдропа ми от детството".
 
@Blinky интегрирал чат бота и го пуснал с никове @IvanKirov и @nandibandi :D - да не се приема като заяждане - четох постовете отзад напред, it was fun.

Голямо натискане да познаете бъдещето на чат бота.

Истината е "някъде там" "ChatGPT is a large language chatbot model developed by OpenAI"

chatbot и до там - на времето в unibg мрежата пуснахме eggdrop с интересен плъгин - да се учи да води чат разговори. Копира всичко което първия му напише

user: hi
bot: hi
user: asl pls
bot: asl pls

едва след 50тия писал му - /ест бота беше с женски ник, с мъжки, никой не му пишеше :) / започна изключително рядко да връща някакъв смислен отговор.

След 1 седмица оставен на пройзвола сме се смяли, какви разговори е водил....имаше смислени разговори.... беше забавно и до там.

Та chatgpt пише код. Пести време, но за сега не виждам да измисля нещо ново.

Някой го каза по-горе - той е база данни and that's all folks. Просто за подобен чатбот - се изисква доста ресурс като време. Не е осмото чудо на света. Маркетинг му е майката.

То и на мъск не е най-добрия софтуер за автономно шофиране, но в световен мащаб споменават него, а кой пък е чувал за George Hotz/говоря за масата от хора//апропо Мъск го беше наел за туйтър, fun story/, който от отдавна работи над AI и е много пред чат бота.

В този ред на мисли дори FSD-то на теслите е по ИИ от chatgpt.

Тренд Ви е.

Пробвахме го на въпроси, пробвахме го за код и първата ми мисъл беше "яяя... еггдропа ми от детството".

Според мен изобщо не загряваш за какво точно става въпрос.

Каквото и да си пробвал е много ама много далеч от реалните възможности на ИИ. По-конкретно LLM (large language models). Не осъзнаваш какво беше постигнато през последните 4-5г., защото нямаш нужните знания за да го погледнеш от ъгъл различен от на консуматор.

Ще ти изброя 3 бизнес кейса, защото покрай работа и лични проекти имам сблъсък с 3. И трите включват да си избереш произволен open source LLM според нуждите си и да го обучиш с данни свързани с твоята дейност. Дори не е нужно да е от OpenAI, но ще си спестиш R&D разходи ако не се опитваш да откриеш топлата вода.

Травел и буукинг компания. Става и за компании като AirBnb. Мисля, че те вече разработват такова решение.
- Знаеш за клиентите си къде ще пътуват, какво ще правят, колко време ще са в Х локация.
- Вместо клиента сам да търси подходящи оферти, туристически забележителности, наем на автомобил, застраховки и др. системата ти може да се погрижи за всичко от едно централно място като избере най-подходящи ЛИЧНО ЗА НЕГО предложения.

Здравеопазване.
- Ако днес отидеш на лекар обикновено се предписва някаква обща рецепта с лекарства, които са тествани върху някакви произволни хора. Всички знаем, че човешкият организъм е индивидуален.
- LLM моделите се справят много по-добре от който и да е лекар що се отнася диагностика на заболявания. Има доста примери вече.
- Та, вместо общо лечение ИИ може да препоръча ИНДИВИДУАЛНО ЗА ТЕБ, което има много по-голям шанс да работи. През 2023г. беше доказано колко добре се справят с тази задача.
- Между другото mRNA ваксините са именно резултат от разработката на такива LLM. Включително тази за Covid. ;)

Цената на ДНК тестовете падна по подобна причина. В допълнение с повишаването на изчислителната мощ на компютрите де, но нещата са свързани.

Screenshot 2023-05-26 at 21.05.31.png

Рекламодатели.
- Всички сме наясно с какви безумни реклами ни бомбардират ежедневно. Аз лично почти никога не засичам реклама, която да е релевантна с моите интереси. Това е така, защото само с данни като browser fingerprint, модел на дъно, процесор, бизквитки и т.н. е много трудно да се направи пълен и актуален профил на клиента.
- LLM моделите са много подходящи за генериране на такъв профил и са много по-точни.

Крипто технологията мога да се съглася, че беше повече хайп. Макар че и тя има своите приложения. Например верификация и кворум. ИИ обаче най-вероятно ще промени доста неща и LLM са само началото.
 
@metaverse добре.

Чета, осмислям, уча се. Но една част от темата коментирахТе, как щяло да изяде хляба на този и онзи и всеки го пречупва през призмата си от тук в постовете по-скоро не като консуматор писаха.

anyway -

само, че докато тенджерата за готвене на ai процесори е една в света: tsmc.com , а големите бутат само софтуер - какво да очакваш ? same level на хардуерно ниво.

бизнес кейсове....е военен кейс да ти дам от преди 20 години с ИИ - AI video surveillance, вече използван и от агенции и цивилни - дълбока тема, инфо има навсякъде.

и пак разширяваме темите - ChatGPT - егдропчето ми то.

а темата за здравеопазване и ИИ, дълбока тема и имам доста по различно мнение, както и да е. ИИ и здравеопазване - правилната насока е - намери клип от TEDxBulgaria с едни пичове, точно за здравеопазването - те тогава бяха в правилна насока.

А ИИ в световен мащаб.... Колко хора в света притежават кола? same story. ИИ не е от днес и не са дръпнали. Има над 20 езикови модела използващи един метод/поредица от медоти и всички надргаждат до един и същ/ - и кое им се разви - намериха начин да обработват триолиони думи/цифри за по-кратко време - функционално не са открили Америка/топлата вода, не и през последните 20 години. И търсят методи за по-точни отговори - наричат ги бъгове:халиционации на софта, предсказване, подсказване. Една голяма база данни. Някак си не впечатлява все още. Бизнес кейсовете, които написа може и да впечатлят повечето/почти всички - не са нови - подобряват се.

И се сещам за забавната странана живота - срещаш познат:

- Здравей, как си?
- А...отивам за хляб.

Това с llm-тата го няма като сценарии, освен ако предавително не им кажеш да се държат като идиоти.

А относно рекламите и че не са релевантни на интересите ти - аз блоквам всичко и ми е като челиндж. Колко са като мен и теб ? - малко. И не им е чак толкова трудно да научат за теб - пак са малко тия които си блокват микрофона. - питай Сноудън как си решава този си проблем. :)
 
Добре, че са форумните експерти да разкриват истината, че иначе някой може да повярва на научните открития и резултатите от реални експерименти като например:


We demonstrate that, beyond its mastery of language, GPT-4 can solve novel and difficult tasks that span mathematics, coding vision, medicine, law, psychology and more, without needing any special prompting. Moreover, in all of these tasks, GPT-4’s performance is strikingly close to human-level performance
 
Като гледам дефа с какви въпроси ангажира чатчето, то е напълно възможно съвсем скоро да му изпушат машините. Тъй че споко.
 
Туй съм го пропуснал, вече с официален апп за ios:
 
@Blinky интегрирал чат бота и го пуснал с никове @IvanKirov и @nandibandi :D - да не се приема като заяждане - четох постовете отзад напред, it was fun.
Пробвах как пише код и съм впечатлен.
Инак по ковида беше пълно с вирусолози, ся пък не може да се разминеш от ии експерти.
Бабишкерите първи се наредиха да гласуват, за електронно гласуване, и ядрена енергетика.
Дънинг-Крюгер.
 
Инак по ковида беше пълно с вирусолози, ся пък не може да се разминеш от ии експерти.
Това да не е намек , че ковид-пандемията има общо с ИИ или само на мен така ми се струва
 
и ядрена енергетика.
А, ти па кво разбираш от ядрена енергетика, експерте?

Какъв кусур ѝ намираш и каква алтернатива на ядрените електроцентрали предлагаш?
 

Горе