CooliceHost.com Първи от Българските Хостинг Фирми с LiteSpeed Enterprise Webserver

coolice

Owner
Да първи сме проверихго даже и от тези който си развиват бизнеса за чужбина .... (не съм броил риселърите ама там нямат контрол върху ресурса да ви отпуснат колкото ние)

След като минаха 24 часа и всичко вече е настроено го анонсираме официално.... за VPS хибридните планове

Какво означава това за клиентите:

1. Най бързото възможно изпълнени на малки PHP скриптове тествано без каквито и да е кешове...
wwkton.jpg


Със Keep Alaive включен понеже го ползваме


  • 3885% по-бързо от Apache 2.2 използващ suPHP.
  • 4506% по-бързо от Apache 2.4 използващ suPHP.
  • 50% по-бързо от Apache 2.2 използващ mod_PHP.
  • 273% по-бързо от Apache 2.2 използващ PHP-FPM.
  • 203% по-бързо от Apache 2.4 използващ PHP-FPM.
  • 86% по-бързо от nginx използващ PHP-FPM.
  • 16%по-бързо от LiteSpeed Enterprise with PHP-FPM.
  • леко по бърз от OpenLiteSpeed.


Код:
http://www.litespeedtech.com/products/litespeed-web-server/benchmarks/php-hello-world


2. Намалена консумация на рам Lite Speed изпълнява php под lsapi което е доста ефикасно (т1) трябва да сте го видели в аканутите си вече

3. LiteSpeed Enterprise webserver е по ефикасен от апача в доставянето на паралени връзки затова всички Entry Process са нагоре

1 x CPU 512MB RAM - 150
2 x CPU 1 GB RAM - 300
4 x CPU 2 GB RAM - 600

Цифрата е избрана от дефултните настроики с цпанел с апач (като гарантирам че ако го качите cPanel на впс с 512 и тунинговате апача до макс впс хибрридния план от 4.97 ще издържи повече от цпанела с апача а ще сте платили по-малко)
за сравнени на други западни провайдъри дават по 20 Entry Process за малките акаути до 60 за големите от по 14 евро на месец (namecheap)


4. По добра функционалност за защитата от малки ддос атаки насочени да изчерпат ресурсите на даден сайт

5. Varnish за Lite Speed - както знаете досега ползвахме Unixy Varnish като тествахме и тяхната Nginx + Varnish версия е Unixy имат и версия за Lite Speed и твърдят че тя е с до 250 процента по бърза от само Lite Speed
Код:
http://blog.unixy.net/2014/05/cpanel-varnish-litespeed-plugin-v2-2-0-simply-amazing/

Така че клиентите на CooliceHost трябва да знаят че се възползват от най бързата възможна конфигурация за cPanel хостинг


Това е засега надявам се да не се налага рабалансиране... Предполагам ще пусна известна бройка малки акаунтчета за да може по бюджетни потребители да усетят благинките на Lite Speed но затова в друга тема... акаунтчетата ще са по добри от конкуренти западни доствчици със и без лайт спиид



Поръчай LiteSpeed Хостинг


 
Последно редактирано от модератор:
От: CooliceHost.com Първи от Българските Хостинг Фирми с LiteSpeed Enterprise Webserv

Аз малко не вдявам, значи туй чудо е 4506% по бързо от нещо си?
Е че тогаз туй другото от кой век е е ползва ли се въобще?
Щот ако не се ползва ще е малко некоректно да се дава за сравнение.
 
Re: CooliceHost.com Първи от Българските Хостинг Фирми с LiteSpeed Enterprise Webserv

suphp е дефултната конфигурация на cPanel с Апач и има хостинги я ползват да не ги изреждам ;) (за секюрити уж но проблема от който пази е решен от години - ползватя защото пести рам и помпа цпу и могат да продават ъпгрейди)



ми виж си в phpinfo файла на някой хостинг си пише какво ползваш дали позлваш suphp или fcgi / fpm (втората колконко след изредените неща е Server API там пише) при мен е LiteSpeed

lsapi.png


тестовете ги е правил Lite Speed засега никъде в интернет не са оспорени
 
Re: CooliceHost.com Първи от Българските Хостинг Фирми с LiteSpeed Enterprise Webserv

Ползва се унуй чудо и то масово. Ползва се заради това, че е стабилно при масово използване - малко бъгове, тествано за масовите потребители. Радвам се, че най-накрая някой е обърнал внимание на litespeed. Аз си играх доста с безплатна им версия, която има доста ограничения, но въпреки това показва завидни резултати в сравнение с лапачето. Въпреки това, не винаги може да се разчита на подобен род бенчмаркове, защото доста неща зависят и от самият продукт който ще ползва въпросният демон.
 
От: Re: CooliceHost.com Първи от Българските Хостинг Фирми с LiteSpeed Enterprise Web

Утре със сигурност ще проверя, че ми стана интересно. Все пак 4К и косур процента не е шега работа.
suphp е дефултната конфигурация на cPanel с Апач и има хостинги я ползват да не ги изреждам ;) (за секюрити уж но проблема от който пази е решен от години - ползватя защото пести рам и помпа цпу и могат да продават ъпгрейди)



ми виж си в phpinfo файла на някой хостинг си пише какво ползваш дали позлваш suphp или fcgi / fpm (втората колконко след изредените неща е Server API там пише) при мен е LiteSpeed

Виж файлът 10532


тестовете ги е правил Lite Speed засега никъде в интернет не са оспорени
 

Горе