Copy - добра алтернатива на dropbox

ZzZaPyr

Member
Copy е относително нова облчана услуга, която се явява и като доста добра алтернатива на dropbox.
Безплатният им план включва 5GB място. По случай стартирането на услугата и с цел да направят "buzz" предлагат по 5gb допълнително за всеки реферал. Ако се регистрирате през реферален линк, също получавате 5GB бонус и стартирате с 10.

Можете да се регистрирате като мои реферали през този линк и да спечелим по 5GB и двамата, а ако не желаете ето и "нормален" линк: https://www.copy.com
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Ето и още:

https://mega.co.nz/ - предлага 50GB - 10 пъти повече от горепосочените.
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Здравейте. Наистина алтернативи на dropbox има много, освен гореизброените. Проблема в горните 2 лично за мен е, че drive-a е прекалено малък, а мега-та нямат десктоп клиент. В копи има десктоп клиент и няма ограничение на файловете. А по случай откриването дават по 5гб за всеки реферал, аз вече натрупах 50gb място, а таван няма :)
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Благодаря, регнах се и мисля, че ни дадоха по 5 гига или поне аз си ги получих...
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

И аз ти се регистрирах през линка
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Имат ли апп за iOS/Android ?
Да, имат аппове за iOS и Android + Desktop client, също нямат ограничение в големината на файловете.
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Да, имат аппове за iOS и Android + Desktop client, също нямат ограничение в големината на файловете.

Ок, убеди ме, регнах ти се през линка. Иначе ползвам много Dropbox, там имам 16гб май макса който може безплатно. Стига да е надеждна тази, ще ползвам и нея. Слагам я на компа и телефона.

С iPhone има някакъв проблем явно, като искам да кача снимка ми казва че от Privacy трябва да го позволя, позволено е и пак не стана. След това малко рандом пробвах да включа Location Services и можех да кача снимки, странно с Dropbox нямам такива проблеми, а location services са ми off принципно и не е удобно така. Писах мейл на съпорта да видим колко са сериозни.
 
Последно редактирано:
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Copy е относително нова облчана услуга, която се явява и като доста добра алтернатива на dropbox.

Ако бяха алтернатива на DropBox щяха да имат API. А те нямат. Просто един голям сторидж и нищо друго с което да изпъкват пред конкуренцията.

Ще са ден до пладне...
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

@mobilio Относно API-то:
We will be publishing our API soon. We are very excited to open up Copy to 3rd party developers

А плюсовете им са:
-голям сторидж - напрактика неограничен за момента
-нямат ограничение в максималната големина на файловете
-Имате десктоп, iOS и андроид клиент
-Уеб клиента им е доста удобен и интуитивен
-View only и invite only за shared folders

Покажи ми някой от конкуренцията, който предлага всичко това в безплатния си план - няма такъв. Да не говорим, че някои от нещата липсват изобщо и в платените планове, например read only в дропбокс.

@Kohorta за да получиш 5те gb бонус трябва да си потвърдиш имейла и да се логнеш в клиента.

ПС:
Нямам нищо общо с copy, просто ме изкефиха и изглеждат перспективни и реших да споделя :)
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Грешка ...
 
Последно редактирано:
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Колкото повече - толкова повече. Погледнете и за shareX. Добра програма. Има даже нещо като ревю в сайта в подписа ми.
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Някой да има на идея за нещо подобно , но с клиент за центОС .. за предпочитане да синква папки , но не е болка за умиране ако не.. ?
 
От: Copy - добра алтернатива на dropbox

Някой да има на идея за нещо подобно , но с клиент за центОС .. за предпочитане да синква папки , но не е болка за умиране ако не.. ?

Да! Командата се казва s3cmd и работи безотказно. Другия вариант е rsync, но е малко по-сложен.
 

Горе