Count.bg - безплатен брояч на посещенията

Мобилното приложение за Android & iOS вече излязоха от BETA фаза и съвсем скоро ще се появят в магазините на Android & iOS.
Искрени благодарности на @Sky за това че от ден първи тества приложението за bug's.
 
Утре от 10:00 до 15:00 (Гринуич+3) е вероятно да има забавяне в зареждането на сайта защото ще изместя технологичния стек към Proxmox за да мога да имам повече свобода откъм ресурси.
 
Благодаря ти, за отзива!

Написано е на 3 места, че платформата е GDPR friendly, и не нарушава по-никакъв начин личното пространство на твоите посетители.
Ако приемате препоръки, макар на пръв поглед да виждам два проблема, то ето ги:
GDPR friendly, колко да е френдли? :)
1. Тези тикчета не трябва да са включени по подразбиране.
2. От категория "Други", трябва да се зареждат единствено след съгласие на потребителя. Само 1 е, но по принцип е така както съм го описал.
Ето материали, ако ти се чете:

3. РЕГЛАМЕНТ (ЕС) 2016/679 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни и за отмяна на Директива 95/46/EО (Общ регламент относно защитата на данните)

4. Защита на данните съгласно ОРЗД

5. Статия по темата с подробно описание: Нарушаваме ли GDPR със съгласието за бисквитки в сайта си?

Успех!
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    310.5 KB · Преглеждания: 15
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    63.7 KB · Преглеждания: 15
Последно редактирано:
GDPR friendly, колко да е френдли? :)

Здравей, под GDPR friendly имам впредвид че всеки който инсталира тракера в уеб сайта си няма нужда да го упоменава в privacy policy защото не събира никаква чувствителна информация за посетителите и най-важното не оставя бисквитки.

Иначе за сайта бъди сигурен че има още пропуски 🤝 🫣
 
Здравей, под GDPR friendly имам впредвид че всеки който инсталира тракера в уеб сайта си няма нужда да го упоменава в privacy policy защото не събира никаква чувствителна информация за посетителите и най-важното не оставя бисквитки.
Иначе за сайта бъди сигурен че има още пропуски 🤝 🫣
Нямам наблюдения от работата му, просто ми направи впечатление.
А и тук си написал:
"За съжаление е невъзможно, да използвате услугата без бисквитки.
Но бъдете сигурни че и аз като програмист ненавиждам pop up съобщенията за GDPR."
Или може би си имал предвид твоя сайт?
Всъщност са поне 2.
А не събира ли IP-та на посетителите?
И като е така - вместо да го хвалиш по форуми, не че това не е хубаво, вземи да му смениш тайтъла от:
Count.bg - безплатен брояч на посещенията
на
Count.bg - безплатен и GDPR съвместим брояч на посещенията
например ;)
Начинанието иначе е хубаво, харесва ми и ще го имам предвид.
🤝
 
Последно редактирано:
Не знам колко "пропуснати ползи" можеш да имаш, НО според мен, преди да скачаш на Сериозно, трябва да изчистиш миналото си, (един вид), иначе НЯМА да стане... Ти си пишеш, они си ЧетаТ, и те така брат :)) А пък Ти си пиши, пускай си.. Язе и Они едва ли някогаш Ше ти пуснеме шер-скрипто на сктипта ахахах
А дали е холанджанино или брюкселко зеУе, НАЕШ само колко ни дреме на нас тримате, У БеГе 😁
 
Или може би си имал предвид твоя сайт?
Всъщност са поне 2.
Начинанието иначе е хубаво, харесва ми и ще го имам предвид.
🤝
Бисквитки се създават и събират единствено през уеб сайта и те са единствено за да знам кой е чекнал 'Запомни ме' и кой е бил логнат преди това.

А не събира ли IP-та на посетителите?
Не.

Начинанието иначе е хубаво, харесва ми и ще го имам предвид.
🤝
Платформата е безплатна и винаги ще си остане такава но най-важното е че обратното на Google Analytics.
 
Не знам колко "пропуснати ползи" можеш да имаш, НО според мен, преди да скачаш на Сериозно, трябва да изчистиш миналото си, (един вид), иначе НЯМА да стане... Ти си пишеш, они си ЧетаТ, и те така брат :)) А пък Ти си пиши, пускай си.. Язе и Они едва ли някогаш Ше ти пуснеме шер-скрипто на сктипта ахахах
А дали е холанджанино или брюкселко зеУе, НАЕШ само колко ни дреме на нас тримате, У БеГе 😁
Наистина ми е трудно да те разбера.
Обаче пък ми напомняш на Blaster-а което ми носи една носталгия за него :D
 
бая народ изклати с чужд (поръчкан малко от себе си) софтуер?
Не съм наясно за какъв чужд софтуер става дума но вероятно си в грешка и то доста голяма.

Ако е така, то как тогава ще ти пусна скрипта да ми ръчка из сайта? Ще ми анализираш трафика, юзерите и тн (най-малкото) и после ще продаваш инфото?
Повярвай ми, че това никога няма да се случи на теб или някой друг.
Зад всичко което правя стоя с моята самоличност а не просто никнейм.

 
Не съм наясно за какъв чужд софтуер става дума но вероятно си в грешка и то доста голяма.
Повярвай ми, че това никога няма да се случи на теб или някой друг.
Зад всичко което правя стоя с моята самоличност а не просто никнейм.
Не му обръщай внимание на този - яко спами по постовете и клевети хората. Оспами ми и на мен поста с подобни безсмислени неща и клевети. Една публикация няма иначе. Пълен жалкар.
 
Повярвай ми, че това никога няма да се случи на теб или някой друг.
Зад всичко което правя стоя с моята самоличност а не просто никнейм.

Така си е, злите езици говорят. Аз лично нищо не съм видял, но съм чул, което естествено нищо не значи. Нет бате, всеки шляпа, аз за това ненавиждам социалки и подобни. Но пък е факт, че поне тук гарантирано си помогнал на не един.
За брояча обаче си оставам резервиран, няма как просто хей така да се шерва такова инфо, най-малкото не е професионално ;)
 
Бях го гледал тоя код на Каунт.бг какво аджеба чете от страницата и (по спомени) не видях нищо притеснително.

Иначе сигурно щях да хейтна (как ше пропусна такава възможност...)
 
Така си е, злите езици говорят.
Напълно нормално.
В България все още е не е окей да правиш бизнес когато си мюсюлманин (турчин) но пък заради хора които ме стеретипваха преди години съм това което съм днес.

Нет бате, всеки шляпа, аз за това ненавиждам социалки и подобни.
Свободна правова държава така че е нормално хейтърите да са повече от позитивните хора.
В интернет съм от 2005-2006 (HTML & CSS) и до днес съм видял и работил с адски много хора така че клавиатурната гимнастика и чудо да стане не може да спре.

Но пък е факт, че поне тук гарантирано си помогнал на не един.
Факт е също че не само онлайн съм помогнал на доста хора но и офлайн.
Седни и помисли колко от твоето обкръжение са дали дом, храна, работа на напълно непознат човек буквално видян преди минути.
Аз съм го правил и продължавам да го правя на всеки който ме е попитал на нещата по-горе.

За брояча обаче си оставам резервиран, няма как просто хей така да се шерва такова инфо, най-малкото не е професионално ;)
Не е професионално да използваш Google Analytics + Google Search Console и когато пуснеш пост в Facebook и 10% от посетителите да се задържат с 5-10 секунди по-малко от средното време да паднеш с 3 до 5 позиции в SERP-а.
Когато спреш платената реклама в Google Ads да имаш спад от 25-30% процента от органичния трафик.

Но все пак живеем в свободен свят и както по-нагоре съм казвал че за мен не е важно дали някой ползва платформата.
Платформата е онлайн защото съм научен че когато вземаш трябва и да дадеш т.е благодарение на България съм това което съм днес и чрез платформата си връщам жеста.
 
Бях го гледал тоя код на Каунт.бг какво аджеба чете от страницата и (по спомени) не видях нищо притеснително.

Иначе сигурно щях да хейтна (как ше пропусна такава възможност...)

Хейтвай на воля братле.
Важното е да имаш позитиви от хейта останалото не е важно. :cool: 🤝

JavaScript:
! function(e) {
    "use strict";

    function t(t, r) {
        var n = document.getElementById("ZwSg9rf6GA");
        if ("true" === n.getAttribute("data-dnt") && navigator.doNotTrack) return !1;
        var a = {};
        a.referrer = r || e.document.referrer, a.page = e.location.href.replace(/#.+$/, ""), a.screen_resolution = screen.width + "x" + screen.height, t && (a.event = t);
        var o = new XMLHttpRequest;
        o.open("POST", n.getAttribute("data-host") + "/api/event", !0), o.setRequestHeader("Content-Type", "application/json; charset=utf-8"), o.send(JSON.stringify(a))
    }
    try {
        var r = history.pushState;
        history.pushState = function() {
            var n = e.location.href.replace(/#.+$/, "");
            r.apply(history, arguments), t(null, n)
        }, e.onpopstate = function(e) {
            t(null)
        }, e.pa = {}, e.pa.track = t, t(null)
    } catch (e) {
        console.log(e.message)
    }
}(window);

https://count.bg/js/script.js
 
Здравейте,
БЕТА версията на Actief.bg вече е факт.

Повече по темата можете да се информирате от тука:
 
Всичко звучи хубаво, но е хубаво също така да помислиш за сигурността. Пример: хипотетично си представи, че някой придобие достъп до скрипта, който хората интегрират в сайтовете си. Нататък може сам да се сетиш.
Vbb или contra , не помня, бе споменал в друг пост, че си си поставил за цел да направиш автоматичен GDPR-плъгин/скрипт, при който да не е необходима човешка намеса. Единствения начин за това е да използваш прокси или middleware, които да стоят между уебсайта и потребителя, и да блокират зареждането на бисквитки преди да достигнат устройството на потребителя. Но и това решава проблема само до някъде.
Има и още доста неща. Просто си иска "ръчичка". Без първоначални настройки и обновяването им при промени (вкарване на код от нови поне трети страни), няма как.
 
Последно редактирано:
:oops: Къде в тия "слабости" има риск за самият script.js?
ПП. Чакай пак да погледна, да не се излагам нещо, ама...
Няма абсолютно никакъв риск.
Frontend-a т.е преди панела използва остаряла jQuery библиотека която по-никакъв начин не е свързана с услугата.

Трябва да обновя CDN-a на jQuery.
 
Единствения начин за това е да използваш прокси или middleware, които да стоят между уебсайта и потребителя, и да блокират зареждането на бисквитки преди да достигнат устройството на потребителя.

Едит: както и да е :)
 

Горе