Count.bg - безплатен брояч на посещенията

UPDATE: Count.bg вече има приложения за Android и iOS чрез които ще можете да следите посещенията една идея по-лесно.

Приложенията са успешно качени и ще бъдат достъпни за сваляне когато Google и Apple верифицират идентичността на акаунта ми.
 
Ами аз сложих на един сайт, показва повече посещения отколкото гугъл аналитика.
Интересното е че в гугъл аналитик имам отбелязани като директен трафик, приблизително същият трафик в count.bg е отбелязан като:
com.google.android.googlequicksearchbox - някой има ли идея от къде по точно е този трафик?
 
Ами аз сложих на един сайт, показва повече посещения отколкото гугъл аналитика.
Интересното е че в гугъл аналитик имам отбелязани като директен трафик, приблизително същият трафик в count.bg е отбелязан като:
com.google.android.googlequicksearchbox - някой има ли идея от къде по точно е този трафик?
1 резултат в Гугъл е доста изчерпателен.
 
Ами аз сложих на един сайт, показва повече посещения отколкото гугъл аналитика.
Интересното е че в гугъл аналитик имам отбелязани като директен трафик, приблизително същият трафик в count.bg е отбелязан като:
com.google.android.googlequicksearchbox - някой има ли идея от къде по точно е този трафик?
Възможно е да имаш разлика в посещенията ако в Google Analytics гледаш графата "Уникални посетители" а в Count.bg гледаш графата "Посетители".

Count.bg не изпраща бисквитка към всеки твой посетител и по-този начин не регистрира кой посетител е уникален или възвръщащ се.

com.google.android.googlequicksearchbox
Това е дефолт търсачката която е инсталирана във всеки Android телефон.

@Sky, @slavchev, @Blinky и още доста могат да ти дадат полезно ревю относно Count.bg
 
Благодаря, ще го тествам, че от доста време искам да махна аналитикса и се чудех какво да ползвам. Проблемът при тези каунтъри е, че много хора имат ад блокъри и не се прихващат, но от това едва ли има спасение.
 
Добре, сравнявам pageviews и пак count.bg ми дава приблизително 50% повече преглеждания на страници.
Погледни дали следиш правилно периодите на отчитане.

Защото вече е тестван със няколко сравнително големи сайта и отчита коректно но винаги има място за грешки :)
 
Благодаря, ще го тествам, че от доста време искам да махна аналитикса и се чудех какво да ползвам. Проблемът при тези каунтъри е, че много хора имат ад блокъри и не се прихващат, но от това едва ли има спасение.
Тествахме го.
Не се блокира от Ad blockers. Няма причина за това, тъй като Count.bg не прави пръстови отпечатъци и не съхранява никакви лични потребителски данни.
 
Тествахме го.
Не се блокира от Ad blockers. Няма причина за това, тъй като Count.bg не прави пръстови отпечатъци и не съхранява никакви лични потребителски данни.
Да, наистина, много добре значи. Сега го тествах с вградения ад блокър на brave, който блокира аналитикса и ме отчете. Може би това е причината и някои хора да смятат, че показва повече посещения, защото на аналитикса доста се губят.
 
Колеги , някой пробва ли я вече тази платформа? Става ли,коректно ли отчита, заменя ли аналитикса ?
Идеално като за мен - не искам и не ползвам съобщения за бисквитки.
Панела е удобен и няма милион страници и панели и цифрички като аналитикса, днес 20, вчера 50 и така.

За прост сайт, прост брояч. За повече и по-подробна статистика си има други тулове
 
За един сайт вчера според този брояч имам 108 посещения, а според гугъл аналитикс 85. Сигурен съм, че в гугъл някои посещения не се отчитат, понеже и моите не ги отчита, когато съм с ад блокър, така че за мен тези 108 са по-реални.
 
В Аналитика има една много полезна функция, да се сравняват показатели спрямо предишен период, което е много полезно.
При вас не видях да го има това, а е хубаво да го добавите като функционалност
 
В Аналитика има една много полезна функция, да се сравняват показатели спрямо предишен период, което е много полезно.
При вас не видях да го има това, а е хубаво да го добавите като функционалност
Screenshot 2023-02-24 at 16.59.17.png

Мисля че тази опция ще ти свърши работа :cool:
 
  • Like
Реакции: Sky
И аз сложиш за един сайт този брояч. Това, което излиза е 15% повече посетители и сесии спрямо аналитикса. Според мен също си върши работа за основните неща, които гледам. Чудя се обаче защо например някой извън този форум дето ще си наслагаме count бг дет се вика от кумува срама и от някакъв патриотизъм , че все пак е бг проект и мисля ,че е редно да се включим , защо друг би прибегнал до този брояч вместо всеизвестния аналитикс, които все пак има и по-подробни статистики...
 
И аз сложиш за един сайт този брояч. Това, което излиза е 15% повече посетители и сесии спрямо аналитикса. Според мен също си върши работа за основните неща, които гледам. Чудя се обаче защо например някой извън този форум дето ще си наслагаме count бг дет се вика от кумува срама и от някакъв патриотизъм , че все пак е бг проект и мисля ,че е редно да се включим , защо друг би прибегнал до този брояч вместо всеизвестния аналитикс, които все пак има и по-подробни статистики...
Независимо от коя страна го погледнеш Google Analytics е по-добър откъм функционалности от Count.bg.

НО негативите на Google Analytics са че следят всяко движение в уеб сайта т.е ако днес посетителите ти стоят по-малко време в уеб сайта ти тогава Google го отчита като съдържание което не е ревалентно и съответно измества сайта ти от SERP-а.

Другият негатив е че Google Analytics не е коректен спрямо посетителите т.е поставя бисквитки в техните браузъри и започва да следи тяхното поведение дори когато напуснат уеб сайта тази бисквитка продължава да следи тяхното поведение и така си развиват AI бота за предлагане на Adsense реклами.

Също така в момента в който започнеш да плащаш за Adsense те започват да следят статистиката ти и в момента в който спреш Adsense рекламата тогава органичните ти посещения спадат драстично (този мач съм го играл поне 5 пъти).

Но все пак живеем в свят в който технологиите са на първо място и смятам че всеки е свободен да използва това което смята че ще му е най-полезно.

Иначе майната му на това кое е българско или американско! Една услуга ако ми е в полза ако ще и индийска да е пак ще я използвам. :cool:
 
Аз също тествам аналитикса на Count.bg и изглежда доста обещаващо. До колкото разбрах предстоят още ъпдейти които ще го направят доста аналогичен със universal analitycs на google. Като се имат предвид и нещата за които обръща внимание във предния пост, смятам че си заслужава всеки да го тества и да му даде шанс, защото може и да му хареса :) Поздравления за добрата работа!
 
Някой с наблюдения за това бави ли сайта ако се добави ?
 

Горе