cPanel и адон домейни.

banditko.info

New Member
Имам следния проблем.
Хостинг с cPanel, и основен домейн domain.com (логвам се с user:domain pass:****), добавям си addon домейн addondomain.com, при което вече имам user за адон домейна (да кажем user:addon).
Проблема ми е че освен работещия нов домейн се появява и subdomain към domain.com а именно addon.domain.com, има ли начин да се оттърва от него без това да пречи на аддондомаин.цом.
Дано някой е разбрал въпроса.

coolice

Owner
мдам адон домеина се появяа като директория на главния домеин и в него може да се влиза като събдомеин ама няма какво да се отърваваш съмитваш си главния домеин и си ок

banditko.info

New Member
По принцип не ми е голям проблем само, че основния ми домейн е този на една фирма на която се ангажирах да направя сайт. Не знам защо него домейн написах като поръчвах хостинга. Сега обачи искам да си кача и личния сайт там, ама им се появява като субдомейн. Щеше да е по добре техния да се появява като sub на моя, ама хабер си нямах че така ще стане.

bgkulinar

Well-Known Member
Ако се притесняваш от събдомейна, може да сложиш следния код в .htaccess, на директорията
Код:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomain.mydomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) http://jelan-domain.com/$1 [R=301,L]
Така всички заявки към subdomain.mydomain.com ще се редиректват към jelan-domain.com

banditko.info

New Member
bgkulinar каза:
Ако се притесняваш от събдомейна, може да сложиш следния код в .htaccess, на директорията
Код:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomain.mydomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) http://jelan-domain.com/$1 [R=301,L]
Така всички заявки към subdomain.mydomain.com ще се редиректват към jelan-domain.com
И аз си мислех за .htaccess, и по късно вечерта може да експериментирам по този въпрос. И без това искам да направя още някои промени с htaccess (да сложа betaindex.html като 'under construction' индекс файл и да инсталирам textpattern в основната директория), като след това започна да си адаптирам html/css сайта към textpattern-a. Мерси за съвета, да се надяваме че ще проработи.

Днес се съмнявах че няма да стане тъй като контент директорията аддон домейна и субдомейна е една и съща но сега като гледам това дето си написал се обнадеждих.

banditko.info

New Member
чудно заведение ...

bgkulinar винаги като чета постовете ти съм имал чуството че някога ще ми помогнеш с разумен съвет и ето че това се случи (освен няколкото рецепти от сайта ти). Мерси още веднъж за съвета!

Изпробвано - РАБОТИ.

bgkulinar

Well-Known Member
banditko.info каза:
...да сложа betaindex.html като 'under construction' индекс файл и да инсталирам textpattern в основната директория...
Това пък става така (ако не знеш, де), накрая в htaccess-a слагаш:
Код:
DirectoryIndex betaindex.html
и си бачкаш по останалия сайт.

banditko.info

New Member
Ами да, това го знам. Знаех и за по-горното но не знаех как става (мислех си, че може да се направи редирект при "влизане" в контент директорията, а не при зареждане на url). Иначе от доста време знам за възможностите на .htaccess файла, но днес седнах и прочетох повечко по темата.
п.с. Има ли начин (по скоро какъв е начина :) ) пренасочването да е за аnysubdomain.addon.domain.com, без да е необходимо да добавям всеки отделен subdomain (напр. за www.addon.domain.com).

bgkulinar

Well-Known Member
banditko.info каза:
п.с. Има ли начин (по скоро какъв е начина :) ) пренасочването да е за аnysubdomain.addon.domain.com, без да е необходимо да добавям всеки отделен subdomain (напр. за www.addon.domain.com).
Това вече става чрез настройка на ДНС. Там не ми е силата, но ето как го решавам аз проблема. Не гледай заглавието на темата, важен е принципът.

banditko.info

New Member
Аз това мога да го направя, ако ползвам DNS хостинг за тоя домейн. Не че ми е проблем ама май ми писна да променям NS записите. Иначе съм насочвал домейн и субдомейни към различен хостинг ползвайки безплатния DNS хостинг на afraid.org .
Както и да е мисля че намерих решение, което изглежда по този начин:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([a-zA-Z0-9-]{1,30}).domaina.com$

Не съм го пробвал ама дано да стане. ЩЕ трябва още да се поизмъча защото освен като субдомейни, контент директориите на адон домейните се появяват и като поддиректории на основния, в смисъла на
http://domain.com/addondomain.com/
Както и да е ще си блъскам главата, няма как.

banditko.info

New Member
автогол

Само да споделя какъв автогол си вкарах с:

DirectoryIndex betaindex.html

Ако някой е прочел цялата тема и има понятие от .htaccess или пък е патил, вече се досеща, че омазах другите два сайта на тоя хостинг. Показваше се индексирано съдържание на всички директории, което не е много здравословно.

Късничко видях какво е станало, иначе заменяйки с

DirectoryIndex betaindex.html index.html index.php

нещата придобиха човешки вид.

Горе