cPanel и адон домейни.

banditko.info

New Member
Имам следния проблем.
Хостинг с cPanel, и основен домейн domain.com (логвам се с user:domain pass:****), добавям си addon домейн addondomain.com, при което вече имам user за адон домейна (да кажем user:addon).
Проблема ми е че освен работещия нов домейн се появява и subdomain към domain.com а именно addon.domain.com, има ли начин да се оттърва от него без това да пречи на аддондомаин.цом.
Дано някой е разбрал въпроса.
 
мдам адон домеина се появяа като директория на главния домеин и в него може да се влиза като събдомеин ама няма какво да се отърваваш съмитваш си главния домеин и си ок
 
По принцип не ми е голям проблем само, че основния ми домейн е този на една фирма на която се ангажирах да направя сайт. Не знам защо него домейн написах като поръчвах хостинга. Сега обачи искам да си кача и личния сайт там, ама им се появява като субдомейн. Щеше да е по добре техния да се появява като sub на моя, ама хабер си нямах че така ще стане.
 
Ако се притесняваш от събдомейна, може да сложиш следния код в .htaccess, на директорията
Код:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomain.mydomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) http://jelan-domain.com/$1 [R=301,L]
Така всички заявки към subdomain.mydomain.com ще се редиректват към jelan-domain.com
 
bgkulinar каза:
Ако се притесняваш от събдомейна, може да сложиш следния код в .htaccess, на директорията
Код:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomain.mydomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) http://jelan-domain.com/$1 [R=301,L]
Така всички заявки към subdomain.mydomain.com ще се редиректват към jelan-domain.com
И аз си мислех за .htaccess, и по късно вечерта може да експериментирам по този въпрос. И без това искам да направя още някои промени с htaccess (да сложа betaindex.html като 'under construction' индекс файл и да инсталирам textpattern в основната директория), като след това започна да си адаптирам html/css сайта към textpattern-a. Мерси за съвета, да се надяваме че ще проработи.

Днес се съмнявах че няма да стане тъй като контент директорията аддон домейна и субдомейна е една и съща но сега като гледам това дето си написал се обнадеждих.
 
чудно заведение ...

bgkulinar винаги като чета постовете ти съм имал чуството че някога ще ми помогнеш с разумен съвет и ето че това се случи (освен няколкото рецепти от сайта ти). Мерси още веднъж за съвета!

Изпробвано - РАБОТИ.
 
banditko.info каза:
...да сложа betaindex.html като 'under construction' индекс файл и да инсталирам textpattern в основната директория...
Това пък става така (ако не знеш, де), накрая в htaccess-a слагаш:
Код:
DirectoryIndex betaindex.html
и си бачкаш по останалия сайт.
 
Ами да, това го знам. Знаех и за по-горното но не знаех как става (мислех си, че може да се направи редирект при "влизане" в контент директорията, а не при зареждане на url). Иначе от доста време знам за възможностите на .htaccess файла, но днес седнах и прочетох повечко по темата.
п.с. Има ли начин (по скоро какъв е начина :) ) пренасочването да е за аnysubdomain.addon.domain.com, без да е необходимо да добавям всеки отделен subdomain (напр. за www.addon.domain.com).
 
banditko.info каза:
п.с. Има ли начин (по скоро какъв е начина :) ) пренасочването да е за аnysubdomain.addon.domain.com, без да е необходимо да добавям всеки отделен subdomain (напр. за www.addon.domain.com).
Това вече става чрез настройка на ДНС. Там не ми е силата, но ето как го решавам аз проблема. Не гледай заглавието на темата, важен е принципът.
 
Аз това мога да го направя, ако ползвам DNS хостинг за тоя домейн. Не че ми е проблем ама май ми писна да променям NS записите. Иначе съм насочвал домейн и субдомейни към различен хостинг ползвайки безплатния DNS хостинг на afraid.org .
Както и да е мисля че намерих решение, което изглежда по този начин:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([a-zA-Z0-9-]{1,30}).domaina.com$

Не съм го пробвал ама дано да стане. ЩЕ трябва още да се поизмъча защото освен като субдомейни, контент директориите на адон домейните се появяват и като поддиректории на основния, в смисъла на
http://domain.com/addondomain.com/
Както и да е ще си блъскам главата, няма как.
 
автогол

Само да споделя какъв автогол си вкарах с:

DirectoryIndex betaindex.html

Ако някой е прочел цялата тема и има понятие от .htaccess или пък е патил, вече се досеща, че омазах другите два сайта на тоя хостинг. Показваше се индексирано съдържание на всички директории, което не е много здравословно.

Късничко видях какво е станало, иначе заменяйки с

DirectoryIndex betaindex.html index.html index.php

нещата придобиха човешки вид.
 

Горе