CryptоWall - решения, мнения?

Миналата седмица хакнаха Hacking Team - италианска фирма която предоставя шпиониращ софтуер на правителства... сред изтеклите 400 ГБ неща има зеро дей екплоит на флаша

и тази седмица вече cypto wall го ползва

http://www.engadget.com/2015/07/08/hacking-team-zero-day-flash-exploit/


Ъпгрейднете си флаша на браузърите а най добре го спрете напълно
 
От: Re: CryptоWall - решения, мнения?

Миналата седмица хакнаха Hacking Team - италианска фирма която предоставя шпиониращ софтуер на правителства... сред изтеклите 400 ГБ неща има зеро дей екплоит на флаша

и тази седмица вече cypto wall го ползва

http://www.engadget.com/2015/07/08/hacking-team-zero-day-flash-exploit/


Ъпгрейднете си флаша на браузърите а най добре го спрете напълно

Доката го напишеш и станаха 3 експлоита.
 
От: CryptоWall - решения, мнения?

за успокоение може да ползвате chrome, там flash player се актуализира след затваряне на браузера, но без него е най-добре
 
FF от има няма няколко седмици ме пита да алауна флаша. От началото мислех, че проблема е в моя телевизор, но после видях как оня шит, за който писах с криптировичния номер се промъквал през флаша, ми стана ясно за какво е така. :) Според мен Адоуб са го закъсали яко, ако питате мен. Скоро освен мобайла, май ще изтърват и уеба. :)
 
От: CryptоWall - решения, мнения?

Решението против тия работи е едно - Линукс, отделно че е много по-удобно за работа. Иначе измисленият флаш много ме ядосва с тия всекидневно излизащи 0-days.
 
От: CryptоWall - решения, мнения?

не съм съгласен че решението е едно. Линукса може да е страхотно нещо но за нас юзерите удобството е по важно. Ако трябва да чета като изголавен за всяко нещо кое как да го направя за да е ок под линукс и всяко нещо по отделно да асе пипа и прави не си заслужава.
До колкото знам иначе и Мака- няма проблем с вирусите и прочие ..


Решението против тия работи е едно - Линукс, отделно че е много по-удобно за работа. Иначе измисленият флаш много ме ядосва с тия всекидневно излизащи 0-days.
 
Re: От: CryptоWall - решения, мнения?

Решението против тия работи е едно - Линукс, отделно че е много по-удобно за работа. Иначе измисленият флаш много ме ядосва с тия всекидневно излизащи 0-days.

Съгласен. :) Но си е малко крайно решение. Просто си знаеш кои са сайтовете, на който позволяваш флаша, и по един бекъп. :) Това е едно не лошо решение. А най-добре е да не давате алау, но някой плейъри все още си го има, да не кажа много. :)
 
От: CryptоWall - решения, мнения?

Решението против тия работи е едно - Линукс, отделно че е много по-удобно за работа. Иначе измисленият флаш много ме ядосва с тия всекидневно излизащи 0-days.

малко е чудно защо от google се заканват да не поддържат java в chrome, но пък за adobe нищо такова няма...
 
От: CryptоWall - решения, мнения?

Омръзна ми да гледам съобщенията на Firefox, че Флашът не бил обновен до безопасна версия и го махнах:

Код:
$ sudo apt-get remove flashplugin-installer

Сега вече не се оплаква. Сериозните сайтове за видео вече минаха на HTML5 (YouTube, Vimeo). Даже Vbox7 работи без Флаш.
 
Скоро мое да стане нещо такова, до момента сценария си върви:

8240461M.jpg
 

Горе