crypto API?

ReminD

Well-Known Member
Кой е най-удобният вариант, за начало таргета е за сайт, който ще листва валути , и информация за тях в отделната им страница, специално - 24h change/ curr price / евентуално и 7d и т.н.... В базата няма да се пази нищо, поради естеството на сайта, затова рикуестите няма да са малко, защото не става въпрос за блог, а за сайт, който ще прави доста кликове от single user, което ще вдигне и отделните query-та към апито

https://coinmarketcap.com/api/pricing/ - засега съм се спрял на това, някакви наблюдения, за нещо по-добро / алтернатива?

ReminD

Well-Known Member

contra

Well-Known Member
Това е 100 рикуеста/мин. Ще трябва да записваш в база всичко възможно - номенклатури, история и т.н. И да се кешират заявките за всеки 1-2 секунди или там колкото е удачно.

ReminD

Well-Known Member
Оправих се и стана идеално, работата с рикуестите не ме интересуват вече, защото изнесох всичко на фронт енда vuejs , тоест рикуеста се прави от юзъра, както си му е реда. Тези дни ще пусна и тема, да ви представя проекта, става дума за крипто 'игра', цените на монетките са реални, накрая на месеца, хората с най-много assets, вземат истински пари.

Последно редактирано:

SylaR

Member
Оправих се и стана идеално, работата с рикуестите не ме интересуват вече, защото изнесох всичко на фронт енда vuejs , тоест рикуеста се прави от юзъра, както си му е реда. Тези дни ще пусна и тема, да ви представя проекта, става дума за крипто 'игра', цените на монетките са реални, накрая на месеца, хората с най-много assets, вземат истински пари.
Ако правиш заявките директно от клиента (vuejs) към АПИ-то на coinmarketcap това въобще не е ОК

ReminD

Well-Known Member
Ако правиш заявките директно от клиента (vuejs) към АПИ-то на coinmarketcap това въобще не е ОК
Защо?

SylaR

Member

Security Warning: It's important to secure your API Key against public access. The custom header option is strongly recommended over the querystring option for passing your API Key in a production environment.
Ключа ти е обикновен стринг, който всеки може да види, ако го подаваш директно през клиента. Трябва да проксираш заявката до твой бекенд, от своя страна той трябва да заговори апи-то на coinmarketcap със ключа и да върне резултата към твоя фронтенд.
Не случайно всички примери за имплементация https://coinmarketcap.com/api/documentation/v1/#section/Quick-Start-Guide са със сървърни езици Node.js,Python, PHP,Java, C#, Go. Допълнително всичко, което е написал Noke е вярно и може да ти спести някоя друга заявка(лев)

ReminD

Well-Known Member
Последно редактирано:

contra

Well-Known Member
Аз го гледах това койнгеко по-подробно.
Зависи кое ще се ползва ама може на няколко секунди да се дърпа инфото за всички койни, да се записва и оттам да се сервира на клиентите - демек човек да се вмести в тия рекуести дори ако има брутален трафик.
Иначе просто не виждам как ще стигнат 100 при малко повече активно цъкащи посетители.

ReminD

Well-Known Member
Ми записване няма смисъл на цените, записвам само като има trade , но да се записват цените, няма много смисъл, не вършат особена работа, пък бекенда отделно си чеква leaderboard-a за да може да направи класацията , и да се види кой има най-много $ , спрямо курса на това, което е купил вмомента, като цяло е мазаляк, но що годе работи

ReminD

Well-Known Member
Аз го гледах това койнгеко по-подробно.
Зависи кое ще се ползва ама може на няколко секунди да се дърпа инфото за всички койни, да се записва и оттам да се сервира на клиентите - демек човек да се вмести в тия рекуести дори ако има брутален трафик.
Иначе просто не виждам как ще стигнат 100 при малко повече активно цъкащи посетители.
@white_pawn до няколко дни, изчиствам един бъг с leaderboard-a, а за ноук - преправих нещата, вече сървиза за апито е изнесен на бек енда, и се обновява на определено време, а клиента получава ъбдейта от базата, не от външното апи, мога да виня livewire, много промени правих тези дни, до няколко дни стартираме. Това се наложи, поради проблема с обновяването на базата, преди беше в клиент сайд, вече е сървър сайд, а и ако има разни дивотии, може да се тракват неща по лидърборда по-подробно.

Горе