crypto API?

ReminD

Well-Known Member
Кой е най-удобният вариант, за начало таргета е за сайт, който ще листва валути , и информация за тях в отделната им страница, специално - 24h change/ curr price / евентуално и 7d и т.н.... В базата няма да се пази нищо, поради естеството на сайта, затова рикуестите няма да са малко, защото не става въпрос за блог, а за сайт, който ще прави доста кликове от single user, което ще вдигне и отделните query-та към апито

https://coinmarketcap.com/api/pricing/ - засега съм се спрял на това, някакви наблюдения, за нещо по-добро / алтернатива?
 
Това е 100 рикуеста/мин. Ще трябва да записваш в база всичко възможно - номенклатури, история и т.н. И да се кешират заявките за всеки 1-2 секунди или там колкото е удачно.
 
Оправих се и стана идеално, работата с рикуестите не ме интересуват вече, защото изнесох всичко на фронт енда vuejs , тоест рикуеста се прави от юзъра, както си му е реда. Тези дни ще пусна и тема, да ви представя проекта, става дума за крипто 'игра', цените на монетките са реални, накрая на месеца, хората с най-много assets, вземат истински пари.
 
Последно редактирано:
Оправих се и стана идеално, работата с рикуестите не ме интересуват вече, защото изнесох всичко на фронт енда vuejs , тоест рикуеста се прави от юзъра, както си му е реда. Тези дни ще пусна и тема, да ви представя проекта, става дума за крипто 'игра', цените на монетките са реални, накрая на месеца, хората с най-много assets, вземат истински пари.
Ако правиш заявките директно от клиента (vuejs) към АПИ-то на coinmarketcap това въобще не е ОК
 

Security Warning: It's important to secure your API Key against public access. The custom header option is strongly recommended over the querystring option for passing your API Key in a production environment.
Ключа ти е обикновен стринг, който всеки може да види, ако го подаваш директно през клиента. Трябва да проксираш заявката до твой бекенд, от своя страна той трябва да заговори апи-то на coinmarketcap със ключа и да върне резултата към твоя фронтенд.
Не случайно всички примери за имплементация https://coinmarketcap.com/api/documentation/v1/#section/Quick-Start-Guide са със сървърни езици Node.js,Python, PHP,Java, C#, Go. Допълнително всичко, което е написал Noke е вярно и може да ти спести някоя друга заявка(лев)
 
Последно редактирано:
Аз го гледах това койнгеко по-подробно.
Зависи кое ще се ползва ама може на няколко секунди да се дърпа инфото за всички койни, да се записва и оттам да се сервира на клиентите - демек човек да се вмести в тия рекуести дори ако има брутален трафик.
Иначе просто не виждам как ще стигнат 100 при малко повече активно цъкащи посетители.
 
Ми записване няма смисъл на цените, записвам само като има trade , но да се записват цените, няма много смисъл, не вършат особена работа, пък бекенда отделно си чеква leaderboard-a за да може да направи класацията , и да се види кой има най-много $ , спрямо курса на това, което е купил вмомента, като цяло е мазаляк, но що годе работи
 
Аз го гледах това койнгеко по-подробно.
Зависи кое ще се ползва ама може на няколко секунди да се дърпа инфото за всички койни, да се записва и оттам да се сервира на клиентите - демек човек да се вмести в тия рекуести дори ако има брутален трафик.
Иначе просто не виждам как ще стигнат 100 при малко повече активно цъкащи посетители.
@white_pawn до няколко дни, изчиствам един бъг с leaderboard-a, а за ноук - преправих нещата, вече сървиза за апито е изнесен на бек енда, и се обновява на определено време, а клиента получава ъбдейта от базата, не от външното апи, мога да виня livewire, много промени правих тези дни, до няколко дни стартираме. Това се наложи, поради проблема с обновяването на базата, преди беше в клиент сайд, вече е сървър сайд, а и ако има разни дивотии, може да се тракват неща по лидърборда по-подробно.
 

Горе