CS 1.6 сървъри умряло, но носталгията гони

Spyrax

Active Member

След над 10 години от създаването на първата ми CS "верига" (хах), реших да пробвам нещо. Както си се рових из нета, ме удари яко носталгията. Попаднах на прашасали хард дискове с бекъпи от 2012 година, на старите "авторски" модове и сървъри. Ще се опитам да направя нещо носталгично, пък да видим дали ще ми стигне и времето.

Нямам никого в подкрепа или по ретро казано "в екипа" (хах), но имам носталгия, ако някой прояви интерес към проекта ми, с радост бих го включил (аре някой да се надъха). Щом момче администратор от старият екип, от 2012 година хареса смененото лого в фейсбук страницата, не само мен ме държи тази носталгия.

Името е същото, сайта е същият, FB страницата е същата.

Ще викна DJ Damyan да цъка CS на откриването. o_O
- CsEvropa.com

j44Fn7F.jpg
 
Като собственик на една от най-големите вериги си нямам представа защо се занимаваш с нещо подобно. Разбирам да си я имал от дълго време, но 2022 година да пускаш сървъри си е малко странно.

Няма никакъв приход, а разходи си има стабилни. Играчи няма и няма да има. И да викнеш DJ Damyan ще е просто еднодневен hype и след това ще си е същата празна история.

В България има около 200-300 човека останали да играят, но те са при мен и при още 1-2 вериги. Отделно трябва да помислиш къде да хостваш и къде да си хвърляш парите за хиляди реклами.

Трябва да си приготвиш месеци докато нагласиш модове, докато спреш крашовете от тези модове и всичко като цяло, waste of time & money.
 
Като собственик на една от най-големите вериги си нямам представа защо се занимаваш с нещо подобно. Разбирам да си я имал от дълго време, но 2022 година да пускаш сървъри си е малко странно.

Няма никакъв приход, а разходи си има стабилни. Играчи няма и няма да има. И да викнеш DJ Damyan ще е просто еднодневен hype и след това ще си е същата празна история.

В България има около 200-300 човека останали да играят, но те са при мен и при още 1-2 вериги. Отделно трябва да помислиш къде да хостваш и къде да си хвърляш парите за хиляди реклами.

Трябва да си приготвиш месеци докато нагласиш модове, докато спреш крашовете от тези модове и всичко като цяло, waste of time & money.
Кой е твоят проект?
 
Като собственик на една от най-големите вериги си нямам представа защо се занимаваш с нещо подобно. Разбирам да си я имал от дълго време, но 2022 година да пускаш сървъри си е малко странно.

Няма никакъв приход, а разходи си има стабилни. Играчи няма и няма да има. И да викнеш DJ Damyan ще е просто еднодневен hype и след това ще си е същата празна история.

В България има около 200-300 човека останали да играят, но те са при мен и при още 1-2 вериги. Отделно трябва да помислиш къде да хостваш и къде да си хвърляш парите за хиляди реклами.

Трябва да си приготвиш месеци докато нагласиш модове, докато спреш крашовете от тези модове и всичко като цяло, waste of time & money.
Я и аз да погледна, че отвреме на време цъкам по малко все още :D :D :D
 
За български питах, чуждите ги знам. И по-точно дали някой има идея как се правят. 2010 имах, но нещата доста са се променили.
Зависи какъв expansion търсиш, ако става дума за Lich King си е същото сигурно.
 
За български питах, чуждите ги знам. И по-точно дали някой има идея как се правят. 2010 имах, но нещата доста са се променили.

Нямам опит - сега погледнах.
Бих пробвал да пусна такова нещо ако има поне 1 читав вариант за монетизация.

ПП: Бая РАМ иска...
 

Нямам опит - сега погледнах.
Бих пробвал да пусна такова нещо ако има поне 1 читав вариант за монетизация.

ПП: Бая РАМ иска...
Едно време се правеха пари със смс-и. Купуване на предмети, ниво, маунтове и т.н. И сегашните сървъри като Firestorm, Warmane или Brazilian WoW ( имат около 15к активни потребители ) правят пари, но ползват тяхна валутка която си купуваш през сайта и псоле пазаруваш в магазина на сървъра..

А
 
С смс е ташак работа, че там взимаш само половината. Иначе лапетата се лъжат, пускат смс за админи и после родителите реват :D :D :D
 
С смс е ташак работа, че там взимаш само половината. Иначе лапетата се лъжат, пускат смс за админи и после родителите реват :D :D :D
Да, сега ползват други системи. Но едно време си беше ок.
 
Късно е като цяло за тези неща, CS е мъртва, а WoW е превзета от Warmane и сигурно ще унищожат всяка конкуренция. Монетизацията ще е нулева.
 
Късно е като цяло за тези неща, CS е мъртва, а WoW е превзета от Warmane и сигурно ще унищожат всяка конкуренция. Монетизацията ще е нулева.
Така е, младите не са по цс, макар че още се играе. Забелязвам обаче, че в повечето сървъри има ботове, които да пълнят слотовете. Като цяло битката е изгубена, от 20 г я цъкам тая игра, но скоро ще изчезне...
 
Сектор бг що годе става за нещо, всичко останало е абсурдно за игра
 

Горе