Custom permalinks WP bugs

hatre

Active Member
Някой знае ли дали може да се оправи проблема с категориите:
  • Ако имам категория - /категорията и пост - /категория, т.е. категория и пост при които url-то на едното се съдържа в другото, при което се бъгва или не може да намери страницата или препраща към друга страница.
  • Подобен проблем се получава, ако има 2 категории на които имената и урл-тата са подобни например: /сайт и /сайтът – без значение кое се посети, то препразва все към една и съща категория.
Работата е там че не всеки път става нещо различно и не може да следя всички урл-та дали не са се бъгнали при поставянето на ново съдържание. Tools -> Custom Permalinks - тук се намират всички пермалинкове, махам старите но това не може да се оправи
 
От: Custom permalinks WP bugs

ти кви пермалинкове си сложил в момента

сложи по подразбиране и тествай да не ти е осран нещо хтаксеса

ако работи тествай само с /%postname%/
 
От: Custom permalinks WP bugs

ако работи тествай само с /%postname%/
И аз съм така, но работи само ако направя така:
Категория: website/категория
Пост: website/категория/пост
Но за единия ми сайт не ги правя така, защото той е за цитати и има много различни теми например: Борба труд стремеж успех и url-to e website/борба-труд-стремеж-успех
Ако сложа с наклонена и постса става много дълго, а ако направя за псота website/борба понякога се бъгва и не може да отвори категорията или поста.
Колкото и да го мисля няма оправия, а за хората е важно да видят в категориите по няколко думи така се ориентират по-лесно

Сетих се за друго. Виждал ли си как ако имаш има пост Википедия и напишеш в браузъра сайта-си/вики - то те праща към Википедия. Струва ми се че поради тази причина като напиша подобни теми урл-тат се бъгват
 
Коя версия на WP ползваш? Това не би трябвало да се получава, защото има проверка за вече съществуващи пермалинкове.

Не съм сигурен дали съм те разбрал правилно, но ако съм разбрал - проблема е някъде в базата данни или темплейта ти, или някоя добавка.

Ако имаш категория - тест и си задал пермалинкове: domain.com/%postname%/ ще имаш следното:
Категория с адрес domain.com/category/тест/ и публикация с адрес domain.com/тест/

Да не ползваш SEO плъгина на YOAST с включен no category base? Макар, че по спомен дори и при него имаше проверка за еднакви слъгове. Иначе казано "bug"-а не е в wordpres, а в добавката която ползваш предвид, че показваш адреси за категориите като domain.com/тест/, т.е. ползаш no category base от някоя добавка.
 
От: Re: Custom permalinks WP bugs

All in One SEO Pack с това съм, а no category base нямам - той не ми трябва когато ползвам Custom permalinks. no category base се слага ако не ползвам плъгина Custom permalinks иначе знам че се получава същия бъг ако е включа no category base или на YOAST е маркирабо no category base. Но на 90% съм сигурен че това се получава при всички WP с плъгин Custom permalinks , не всеки е като мен да има супер много категории и постове със сходни имена.


Ако имаш категория - тест и си задал пермалинкове: domain.com/%postname%/ ще имаш следното:
Категория с адрес domain.com/category/тест/ и публикация с адрес domain.com/тест/
Аз на категориите им махам /category, но като и редактирам url адреса (не с no category base ).
Този проблем ми се е получавал винаги когато сложа Custom permalinks, тук във форума има един тео преди видях в неговия блог пак така невалидни линкове и му викам от категориите и той ми каза БАШ. Трябва да питам и него дали и той е така
 
В такъв случай проблема ти е в плъгина, не в самият wordpress.
 
От: Custom permalinks WP bugs

Току що пробвах каквото описа и не наблюдавам нищо такова. WP 3.5 и 3.6 с Yoast.

Поне ако съм те разбрал правилно де. Пробвах с почти 100% идентични 3 поста и 3 категории, 1 символ разлика.

Определено е проблем с добавката.
 
От: Custom permalinks WP bugs

Ми аз добавката ще и .. няма да споменавам майки, мерси за съдействието ако я изтрия и пак инсталирам дали нещо ще се бъгни, би трябвало да не се бъгни, но ако има каши в базата данни няма да се оправи с преинсталация.В заключение 100% в мен е проблема щом само аз се оплаквам, то понякога се бъгва друг път не, лошото е че като се бъги не знам кое урк се е развалило.
 

Горе