Cyrilic vs Latin URL

От: Cyrilic vs Latin URL

Аз винаги правя урл на латиница, защото по добре хваща търсенията на латиница. И в урл и в титле и в дескрипшън да ми е еднакво ми идва малко безмислено, така поне малко се разнообразяват нещата. Има много търсения с безумни комбинации, така че по добре да имаш и латиница.
 
От: Cyrilic vs Latin URL

За търсачките няма никаква разлика дали е латиница или кирилица.


Напълно съм съгласен. Бих ти препоръчал да ползваш дефолтната настройка на Уордпрес, ако си с него: " /?p=1"

Освен в първия си сайт, който правех и не разбирах, до сега не съм ползвал такива неща, като url на латиница или кирилица, за мен това е без значение. А че съм прав и не греша, показват резултатите, които постигам.
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Практиката учи ;) остави тези документации
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Практиката учи ;) остави тези документации

Точно когато съм следвал инструкции на хора научили се от практика без да четат съм имал най-много проблеми. Аз не разчитам на мнения, а на факти. Ти ли знаеш по-добре или хората, които са отговорни за алгоритъма на Google? :wink:

Свободен си да имаш мнение разбира се :beer:

@miratrade ако е за бг ползвай кирилица.
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Напълно съм съгласен. Бих ти препоръчал да ползваш дефолтната настройка на Уордпрес, ако си с него: " /?p=1"

Освен в първия си сайт, който правех и не разбирах, до сега не съм ползвал такива неща, като url на латиница или кирилица, за мен това е без значение. А че съм прав и не греша, показват резултатите, които постигам.

Добре де, не си ползвал урл на латиница, а си убеден, че на кирилица е по добре. От къде знаеш? За над 8-9 години съм оперирал със стотици сайтове, с урл на латиница, с кирилаца, смесено и както се сетиш. Като кажа нещо, значи съм 1000% сигурен, в това което казвам. Да, последните години гугъл се ориентира доста по-добре от преди, но още не може да се оправи на 100%
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Всъщност спора тука е безпредметен. По скоро опира до стратегия, и двата варианта не са грешни. При единия имаш малко по-голямо разнообразие на думи и фрази, при другия не. Всеки да си ги прави както иска, урл е само една малка част от целия пъзел.
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Добре де, не си ползвал урл на латиница, а си убеден, че на кирилица е по добре. От къде знаеш?

Не съм казал, че и на кирилица е добре, напротив, за мен не е добре адресите да са на кирилица. Ако изборът е само между двете азбуки - много по-добре да е на латиница. Но в същото време отдавам предпочитание на дефолтните настройки, за които споменах.

А откъде знам, питаш? Както и споменах - от постигнатите резултати. Ти говориш за количество сайтове, аз пък говоря за качество. Има разлика, нали?
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Абе я слушай r.stefanov . Нали и SEO-тата трябва да имат повече работа ;) Очакваш някой разработвал алгоритъма да те светне как да си изкарваш проектите по-лесно в търсачката? Не си сериозен нали? Според теб SEO специалистите са безсмислени и даваш съвети да се чете документацията на G. :)
 
Последно редактирано:
От: Cyrilic vs Latin URL

Не съм казал, че и на кирилица е добре, напротив, за мен не е добре адресите да са на кирилица. Ако изборът е само между двете азбуки - много по-добре да е на латиница. Но в същото време отдавам предпочитание на дефолтните настройки, за които споменах.

А откъде знам, питаш? Както и споменах - от постигнатите резултати. Ти говориш за количество сайтове, аз пък говоря за качество. Има разлика, нали?

Не се хваля, това го минах отдавна, макар че така изглежда наистина:) Стотици сайтове имах предвид за целия период, не към момента. Сега имам 5 сайта.
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Според теб SEO специалистите са безсмислени и даваш съвети да се чете документацията на G. :)

Идея си нямаш колко си прав. Както хората плащат на системни администратори защото или не искат, или не могат, или нямат време да четат manuals, така има хора, които не са информирани и не четат никаква документация относно SEO. Предпочитат да платят на някой. Каква е причината те си знаят. След като на различни семинари се каза (от хора работещи за компанията) и го пише във FAQ, че за търсачката няма разлика, значи няма. По-склонен съм да им вярвам на тях, пред това на SEO "специалист".
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Идея си нямаш колко си прав. Както хората плащат на системни администратори защото или не искат, или не могат, или нямат време да четат manuals, така има хора, които не са информирани и не четат никаква документация относно SEO. Предпочитат да платят на някой. Каква е причината те си знаят. След като на различни семинари се каза (от хора работещи за компанията) и го пише във FAQ, че за търсачката няма разлика, значи няма. По-склонен съм да им вярвам на тях, пред това на SEO "специалист".

Това да не ти е сървър бе човек? Ако слушаш какво ти казва гошо ще видиш трафик на куково лято.
 
От: Cyrilic vs Latin URL

Това да не ти е сървър бе човек? Ако слушаш какво ти казва гошо ще видиш трафик на куково лято.
r.stefanov ти сериозно си вярваш. Поне недей да заблуждаваш останалите. Ако щеш вярвай и в магьосника от ОЗ
 
От: Cyrilic vs Latin URL

r.stefanov ти сериозно си вярваш. Поне недей да заблуждаваш останалите. Ако щеш вярвай и в магьосника от ОЗ

Когато ми покажеш с реална статистика, че едното е по-добро от другото ще ти сваля шапка, ще се съглася и ще призная, че си прав. :roll: До тогава и двамата просто си играем със спекулации каквато според мен е цялата индустрия свързана със SEO. Но това си е мое мнение и имам право да го изразя. Просто мнение, нищо повече. Както и твоите разсъждения са чисто и просто мнения без факти. :|
 

Горе