DNS lookup failed

Gqvola

Member
Здравейте отново. Имам едно питане,защото стигнах до задънена улица. Направих нещо като блог/сайт на Wordpress използвайки Wamp. След като бях готов реших да взема домейн и хостинг. Всичко ОК. Преди да закупя хостинга промених настройките в WP, за да ми излиза вече името на сайта, а не localhost. Нещата свършиха дотам. Опитвайки се да влезна в Dashboard или където и да е, все ми дава "The server can't be found, because the DNS lookup failed". Реших че е защото още нямам хостинг и си взех такъв, но нещата не се променят. В е-майла от хостинг фирмата има инструкции как да ползвам сайта докато се активира хостинга, но не се получава или поне аз не мога да разбера как да направя нещата.Направих бекъп и изтрих всичко от Ламп. Започнах с инсталацията на WP през хостинг акаунта. Инсталира се без проблем. Когато се опитам да се логна ............com/wp-login/ или ...........com/wp-admin/ пак не се получава. Моля за помощ какво съм сбъркал или какво не съм направил, защото има най различна информация в гоогле, но не и затова което аз съм оплескал. Благодаря и весели празници
 
От: DNS lookup failed

Тук ти е проблема
"The server can't be found, because the DNS lookup failed".
а настройките за siteurl във WP нямат нищо общо с настройките на ДНС-а.
Преди да закупя хостинга промених настройките в WP, за да ми излиза вече името на сайта, а не localhost.
Домейна не ти сочи, където трябва или по-точно не сочи никъде.
 
От: DNS lookup failed

Аз знам че нещо не съм направил както трябва. Би ли ме насочил къде да прочета малко за това как се правят тези настройки.Поздрави
 
От: DNS lookup failed

Влез в панела на регистъра, от който си купил домейна (най-вероятно си ги купил от едно и също място) и го насочи към IP-то на хостинга.
 
Последно редактирано:
От: DNS lookup failed

има напредък поне се смени грешката. 404
Not Found

The resource requested could not be found on this server!
Може би трябва да изчакам времето за propagated. Ако не е това ще чакам съвет. Весело изкарване време е за празнуване.
 
От: DNS lookup failed

Весела Коледа на всички. Ето какво ми излиза опитвайки се да се логна http://behealthygoherbal.com/wp-login. Ако влезна директно в адреса www.behealthygoherbal.com вижте какво излиза. Може ли съвет или пренасочване към информация която ще ми помогне да се оправя сам с нещата. Благодаря
 
От: DNS lookup failed

Налял си WP-то в директория wp, т.е. адреса ти е http://behealthygoherbal.com/wp/wp-admin. Обаче от там имаш омазани редиректи.
Мести всичко от директория wp в главната и най-вероятно ще тръгне.
 
От: DNS lookup failed

Добре но като нямам достъп до WP, как да го направя. Нещо ми е омазано и в главата не само на сайта, не мога да се ориентирам къде да влезна за да оправя нещата. Имам бекъп с дропбокс отпреди да оплескам всичко, но как да го ъплоадна с файлзилата. Явно всичко се прави много лесно, преди да бях омазал нещата.
 
От: DNS lookup failed

Трий цялата директория wp и наливай отначало в главната.

А най-добре отдели 2 часа да прочетеш FAQ-а на хостинга и си пусни SSH достъп и пусни простичката команда
Код:
mv wp/* ./
 
От: DNS lookup failed

А това триене от панела на хостинга ли да го направя. Иначе сега ще започна да чета, дано се оправя.
 
От: DNS lookup failed

Добре а защо не мога да влезна в лордпрес, както преди да имам домейн и хостинг. Причината явно е в това което съм качил неправилно.
 
От: DNS lookup failed

Добре а защо не мога да влезна в лордпрес, както преди да имам домейн и хостинг. Причината явно е в това което съм качил неправилно.
Защото WP-то не е на мястото където си мисли, че се намира.
Налял си WP-то в директория wp, т.е. адреса ти е http://behealthygoherbal.com/wp/wp-admin. Обаче от там имаш омазани редиректи.
Мести всичко от директория wp в главната и най-вероятно ще тръгне.
 
От: DNS lookup failed

Ще се получат ли нещата ако от cPanel на хостинга влезна във файл мениджъра и изтрия всичко което е там, и после уплоадна бекъпа. Или има опасност да изтрия неща които не трябва. Въпросите ми са тъпи, но като не съм се занимавал преди с това и ми е много трудно да разбера как да действам.
 
От: DNS lookup failed

Изгледах няколко преинсталации на лордпресс в youtube използвайки cpanel. Изтрих database, както е показано, създадох нова с юзернейм и всичко както трябва да е. Когато влезна във файл менаджера да екстрактна наново лордпресс в public_html не виждам два файла, които на клиповете ги има cgi-bin и index.html. Пробвах да екстрактна лордпреса и всичко както е показано до край. Когато се опитам да влезна в .........com/wp-admin за да инсталирам лордпрес излиза грешка 500 Internal Server Error An internal server error has occured. Ако някой може да даде малко повече насоки как да се оправя с проблема ще му бъда благодарен. С четене и търсене става, ако знам точно какво да търся, защото от една дупка скачам в друга
 

Горе