dreamshop.io - платформа за електронни магазини

Здравейте,
казвам се Александър. От 2006 година се занимавам с разработване на онлайн магазини. В продължение на 4 години работя по dreamshop.io платформа за електронна търговия.

Платформата не е базирана на готова система, всичко е разработвано от нулата за да създам решение, което може да подсигури магазини с хиляди продукти, различни ценови политики, B2B функции, автоматична синхронизация на продукти с дистрибутори и още много полезни приложения.


Имаме напълно безплатна версия, която ще помогне на много стартиращи бизнеси.

От година и половина платформата работи с клиенти в БГ с 99.98% uptime. Един от важните детайли в dreamshop.io, е че всеки месец качваме по няколко нови версии с много полезни функции.

Ще съм супер радостен ако отделите 5-10 мин да разгледате dreamshop.io и да ми изпратите вашите впечатления, въпроси или коментари!
 
Последно редактирано:
GPDR? Разкарай я тази глупост за политика на бисквитките и направи нещата както трябва.

Случайно кликнах на това: https://dreamshop.io/applications/sales/zastrahovka-produkta - за тези 4 години не можахте ли да отделите малко време да нагласите и малко текстовете?

Отворих един от магазинте, с тази платформа... не е зле да поработите върху бързодействието. Освен това банер приложението ви е бъгаво..
tz2IaSU
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20180928_120532.png
    Screenshot_20180928_120532.png
    85.1 KB · Преглеждания: 16
GPDR? Разкарай я тази глупост за политика на бисквитките и направи нещата както трябва.

Случайно кликнах на това: https://dreamshop.io/applications/sales/zastrahovka-produkta - за тези 4 години не можахте ли да отделите малко време да нагласите и малко текстовете?

Отворих един от магазинте, с тази платформа... не е зле да поработите върху бързодействието. Освен това банер приложението ви е бъгаво..
tz2IaSU

Прави си, че няма много информация към приложенията. Ако отделиш време да разгледаш демото ще видиш колко много функции има в Dream Shop. Въпреки, че работя по 10 часа всеки ден чак сега стигнах до момента с текстовете в сайта.

Относно GDPR имаме специално разработени шаблони в админ. панел, които се обновяват.
В DreamShop.io имаш банер система в която може да качваш и HTML банери да ти се генерират версии за RETINA дисплей и други екстри, които ще са ти полезни. Благодаря ти много за коментара ще направя нужните проверки и ще отстраним проблема.
 
Супер, дай малко повече технически детайли, какви технологии си ползвал, etc.

Не съм сигурен какви точно детайли те интересуват, но най-вероятно са свързани с инфраструктурата.

1. Разработил съм auto scaling инфраструктура, която сеадаптира автоматично при нужда. Това е много важно за да може магазина да работи бързо при големи натоварвания.
2. Имаме load balancer-и, CDN, DDoS защита и много други важни за инфраструктурата неща.
3. Всеки магазин има специален кеш за да може да работи бързо с огромно количество продукти. Това е важно за нас, защото идеята е да имаш 1 магазин на различни езици, валути, данъци и в тази ситуация може да имаш 1 продукт с няколко цени за всяка държава. Нещата стават доста сложни :)

Ако те интересува нещо конкретно пиши ми. Може да разгледаш https://dreamshop.io/features-hosting
 
@Александър Божинов значи искаш да продваш, но казваш че нямаш време? В демото може да има много неща, но как да разбера дали модулите които ми трябват са налични или трябва да плащам след като не са описани като хората?

Относно "auto scaling инфраструктура" сигурен ли си? Защото доста бавно се зареждат магазините, които ползват системата ти.
Друг проблем са специалните символи в атрибутите на html таговете.

Някак си не ми се връзва четери години разработка и да има такива дреболии които да липсват.

// да не решиш че е заяждане, просто се чудя.
 
@Александър Божинов значи искаш да продваш, но казваш че нямаш време? В демото може да има много неща, но как да разбера дали модулите които ми трябват са налични или трябва да плащам след като не са описани като хората?

Относно "auto scaling инфраструктура" сигурен ли си? Защото доста бавно се зареждат магазините, които ползват системата ти.
Друг проблем са специалните символи в атрибутите на html таговете.

Някак си не ми се връзва четери години разработка и да има такива дреболии които да липсват.

// да не решиш че е заяждане, просто се чудя.

https://dreamshop.io/tenants/plans тук може да намериш повече за функциите в dreamshop.io.
Относно бързината на мен pcshop.bg с 12000 продукта ми зарежда за 1.7 sec. Постоянно работим в тази насока.

Благодаря за коментарите, ще се радвам да се чуем за да ти разкажа повече за платформата. +359 889 676 111
 
Този линк само на теб сигурно ти е ясен и на хора като СТАН, които се заниамват с инсталирането/настрйоването на Опенкартове и тем подобни.

Как очакваш човек да разбере какво е "Застраховка на продукта" за който вече писах. На теб може и да ти зарежда бързо, но на мен не. По-бързо ми зарежда тежки магазини на Magento с много повече съдържание на homepage-а от колкото pcshop-a за който говориш.
 
@AMitrev Как замерваш дали ти зарежда бързо или не?

Принципно е много относително. Важно е да се гледа времето в което потребителя има съдържание на екрана, а не пълното зареждане. Ето един магазин с над 20000 продукта https://www.dropbox.com/s/6spra8x5nqmonmf/Screenshot 2018-09-28 16.58.45.png?dl=0 които зарежда за 2.6 сек.

Като цяло много зависи дали сайта има кеш, както и много други фактори. Направили сме всичко нужно за да зареждат бързо и да имаш опция за супер много цени към един продукт, няколко държави и т.н. Във всяка една версия правим различни оптимизации, които да направят платформата още по-бърза.

Виж в тази категория колко продукта има https://intecs.bg/laptopi/laptopi-intecs и ние трябва да сме обработили всички продукти предварително за да генерираме филтрите и те да работят много бързо. Всичко това е постигнато със специалния кеш кой създаваме за всеки магазин.
 
@Victor R времето за което браузъра ми рендерира някакви данни. Нито меря респонса на сървъра, нито за колко време ще зареди цялото съдържание, а само това което се вижда на екрана (тоест FullHD в случая).

@Александър Божинов нищо не е относително ;). Относително е само хора гледащи разни инструменти за "SEO".
Какъв е този специален кеш? Ти ли си измислил нещо или ползваш някоя от популярните?

Страницата която си дал като пример също зарежда бавно. Ако те разбирам правилно генерирате филтрите на база заредени продукти ?!?!
 
Бързината може да се оправи по всяко време. Не знам защо е мания на всички Търговци със Сайтовете им. А и на бързината пречат доста фактори - извън сървъра на сайта и пак не знам защо се филмирате :) колко да е бърз един сайт мечта - рядко ще намерите клиент - посетител 2/100 които да ви пишат на контакти "Бавен ви е сайта" и заради това не поръчах. А поръчки идват.........

Тоест зад апаратното устройство на купувачите е разнородно и изобщо не го взимайте в предвид. Загуба на време е............. и като платите допълнително оптимизация на кода и скриптовете и всичко - за да увеличите бързината - нещо ще вдигнете оборота ли :) с колко % - има по-важни неща от бързината.

Бързата кучка слепи ги ражда - казал е народа.
 
Бързината може да се оправи по всяко време. Не знам защо е мания на всички Търговци със Сайтовете им. А и на бързината пречат доста фактори - извън сървъра на сайта и пак не знам защо се филмирате :) колко да е бърз един сайт мечта - рядко ще намерите клиент - посетител 2/100 които да ви пишат на контакти "Бавен ви е сайта" и заради това не поръчах. А поръчки идват.........

Тоест зад апаратното устройство на купувачите е разнородно и изобщо не го взимайте в предвид. Загуба на време е............. и като платите допълнително оптимизация на кода и скриптовете и всичко - за да увеличите бързината - нещо ще вдигнете оборота ли :) с колко % - има по-важни неща от бързината.

Бързата кучка слепи ги ражда - казал е народа.
Е как го роди този коментар... Това е абсолютно грешно, дано не се подведат хората!
 
Какво имат да се подвеждат? Какво? Ако имат хората пари - да си наемат специалист минимум 500 лв месечно - не става за 30 дни да им наблюдава сайта и сървъра и да види кое го бави. Причини много. Фактори десетки. И накрая от 3 секунди да го направи 1.5 секунди - след 6 месеца или една година неправилно ползване и администриране на сайта или някаква тъпа промяна на сървъра - версията на php примерно вече е несъвместима на 100% и айде пак 500 лв на месец за анализи.

Истинските бързи сайтове са посещавани от милиони на ден клиенти. Зареждат се от различни сървъри - спрямо геолокацията на клиента и никога не ПАДАТ или да се бавят.... щото се синхронизират базите в реално време и спрямо всички устройства.

Малоумно е да се мисли, че можете да постигнете истинска бързина от всяка точка - посетител - всяка заявка от цял свят..........

От къде искате да имате най-много бързина - България или Китай - щото и в Китай живеят Българи и пазаруват за роднини от ваш магазин - но вие не сте им оптимизирали сайта за Айфона им или Айпада им или други фактори или си мислите, че интернет е едно цяло :) моля ви се.

Накрая за какъв оборот говорим - за да хвърляте пари на вятъра - Е-маг ли сте или Амазон :)

Е как го роди този коментар... Това е абсолютно грешно, дано не се подведат хората!
 
Какво имат да се подвеждат? Какво? Ако имат хората пари - да си наемат специалист минимум 500 лв месечно - не става за 30 дни да им наблюдава сайта и сървъра и да види кое го бави. Причини много. Фактори десетки. И накрая от 3 секунди да го направи 1.5 секунди - след 6 месеца или една година неправилно ползване и администриране на сайта или някаква тъпа промяна на сървъра - версията на php примерно вече е несъвместима на 100% и айде пак 500 лв на месец за анализи.

Истинските бързи сайтове са посещавани от милиони на ден клиенти. Зареждат се от различни сървъри - спрямо геолокацията на клиента и никога не ПАДАТ или да се бавят.... щото се синхронизират базите в реално време и спрямо всички устройства.

Малоумно е да се мисли, че можете да постигнете истинска бързина от всяка точка - посетител - всяка заявка от цял свят..........

От къде искате да имате най-много бързина - България или Китай - щото и в Китай живеят Българи и пазаруват за роднини от ваш магазин - но вие не сте им оптимизирали сайта за Айфона им или Айпада им или други фактори или си мислите, че интернет е едно цяло :) моля ви се.

Накрая за какъв оборот говорим - за да хвърляте пари на вятъра - Е-маг ли сте или Амазон :)
На Мелмак може и да няма значение бързината, ама на Земята има. Да сте прочели някъде, "Дебъгвайте всяка милисекунда е от значение"? Въпроса е да се строят сайтове релативни на текущите технологии. @Александър Божинов изглежда, че има поглед над нещата.
Не говорим за блог, а за електронен магазин, който е дигнат само защото искаме да имаме сайт... е това е глупаво. Ако имаш няколко стотин продукта всяка платформа с отворен код, ще ти върши работа, ако я използваш умно. Нагоре обаче става солено и се стига до лоуд балансери, както беше споменато по-горе.
Да чакаш над 5 секунди за сайт е равно на Х. Да имаш много продукти и да нямаш адекватни филтри да ги отгриеш с няколко клика = Х. Да имаш дизайн тип $М Уорд = Х. И чак след, като си изпълнил тези неща може да си мислиш да правиш СЕО, щото ботьо не купува от магазина ти!

ПП Ти с лека ръка тегли ножа на маса технологии... Ако не са ти ясни то не вади генерални изводи!
 
Ти с истински програмисти говорил ли си - когато искаш оценка на проект, който има десетки скриптове и непрекъснато ти обясняват кой скрипт с колко милисекунди забавя зареждането на страници и още куп неща. Защо да спорим........... на мен ми е се тая. Вместо да се шашкам за разход с минимална работна заплата - наемам момиче за кол център, което ми носи в пъти % ЧП - Чиста печалба. Бързината е за онези, които са фенове на бързината.......... както имам клиенти, които чакат по 7 дни - но искат качество. Така имам и други, които искат всичко за вчера........... кои са МНОЗИНСТВО според теб. За вчера са под 2%............

Тоест спекулацията около думата БЪРЗИНА - БЪРЗАМ - ТРЯБВА МИ СПЕШНО - ще е спекулация форевър.

Защо ли? Защото всеки си мисли, че Бързината е най-важната. Така е - ако съм Амазон или Е-маг - дори те са лъжливи копелета..........

Сървърите също. Да търсите бързина - вместо оборот - за мен е лудост. Особено когато се прави проект без ПЛАН за БД - База от данни.

На Мелмак може и да няма значение бързината, ама на Земята има. Да сте прочели някъде, "Дебъгвайте всяка милисекунда е от значение"? Въпроса е да се строят сайтове релативни на текущите технологии. @Александър Божинов изглежда, че има поглед над нещата.
Не говорим за блог, а за електронен магазин, който е дигнат само защото искаме да имаме сайт... е това е глупаво. Ако имаш няколко стотин продукта всяка платформа с отворен код, ще ти върши работа, ако я използваш умно. Нагоре обаче става солено и се стига до лоуд балансери, както беше споменато по-горе.
Да чакаш над 5 секунди за сайт е равно на Х. Да имаш много продукти и да нямаш адекватни филтри да ги отгриеш с няколко клика = Х. Да имаш дизайн тип $М Уорд = Х. И чак след, като си изпълнил тези неща може да си мислиш да правиш СЕО, щото ботьо не купува от магазина ти!

ПП Ти с лека ръка тегли ножа на маса технологии... Ако не са ти ясни то не вади генерални изводи!
 
Само да се включа с 2 бързи скрийншота на две от страниците цитирани по-горе:

БЕЗ КЕШ - 2.93 сек
С КЕШ - 1.70 сек
НА ОКО - усеща се бързо :)

ae51b3fab1.png


БЕЗ КЕШ - 3.84 сек.
С КЕШ - 1.51 сек.
На ОКО - усеща се бързо :)
00b7995dd3.png

Зареждат меко казано прилично нещата, CSS и JS е сведен до малко на брой файлове с достатъчно оптимизиран размер, използва се CDN, картинките са оптимизирани - последните 2 неща са може би основните за бързодействието (ако решим, че всичко по сървъра вече е изпипано и има цялата технология, която е описана от @Александър Божинов) и реално, вече всичко зависи от бързинат на връзката и устройството на потребителя.

Има сайтове, които при мен зареждат мигновено, ама като го отварям на по-обикнвеон смартфон на 3G (щото няма 4, то и покритие тук таме няма) или пък на 20 годишен лаптоп с 2 ядра, едното от които в отпуска имаш чувстово, че е станало време за 2ро кафе, докато зареди.

Що се отнася до самата система - успех, със сигурност има какво да се ровичка по нея и някой "забележки" ще ги вземете под внимание, но тази със скоростта може да я оставите в колонката "като няма друго какво да се прави".

Поздрави!

п.п. НЕ СЪМ тествал с разни инструменти, защото там споровете могат да са безкрайни - кой точен, кой не ... кой за какво пищи ... Гледам за колко ми зарежда на мен - потребител от България, с домашен интернет, на компютъра :)
 
Ти с истински програмисти говорил ли си...
Би ли ми препоръчал такъв човек да се образовам?
Защо намесваш сега оборота... Ако искаш и заплата на чистачката на склада включи в сметката ама все тая. Човека е главна движеща сила в интернет.
Кол центъра е леко отживелица за мен. Като потребиел много рядко бих звъннал в кол център да ми губят времето неориентирани руси мацки.
Даваш примери с Амазон/Емаг. Той Емага и на малкия пръст на Амазона не може да се хване, ама айде да са в един кюп. Та ако разглеждаме Амазона те завалийките хич не влагат в нови технологии... Аз лично съм се пробвал да разбера ценообразуването им AWS, но нямам толкова свободно време.
Та реално няма да можем да се разберем, ама аз не харесвам генерализмите и си дадох мнението.
 

Горе