dreamshop.io - платформа за електронни магазини

@zoomaniak само не разбрах защо реши да ни просветляваш след като не си разработчик, програмист или там каквато е модерната в момента дума за хора разработващи платформи.

@Александър Божинов е разработчика в случая и представя своята платформа. Той би трябвало да разбере постовете на такива като мен, а дали продават магазините е съвсем различна тема, която досега не сме засягали.
 
Основната цел на темата беше да ви представя dreamshop.io, защото имаме брутални функции, които ще спестят много нерви, пари и усилия на страшно много хора.

Само ако си направите труда да прочетете или прегледате клипчетата в сайта ще видите, че има много полезни неща. Аз сравнявам платформата с останалите решение на пазара и далеч този SaaS не е проектиран за магазини с по 1000 - 2000 продукта и 100 - 200 посещения дневно, а много повече.

Най-якото, е че дори и нещо да не е направено в момента то следващия месец може да е, защото качвам всеки месец нови версии.
 
Според теб може да са брутални, според мен са ограничаващи и неясни. Бързината за която говориш също не я виждам.

Сам каза ключовото нещо в твоя проект:

Най-якото, е че дори и нещо да не е направено в момента то следващия месец може да е, защото качвам всеки месец нови версии.

Може да има и ще го има са две много различни неща. Докато за Opencart, Maganto и т.н. човек може да наеме човек да му разработи нужното то при твоя проект такава опция липсва. С надежда бизнес не се прави.
 
@Александър Божинов - митрев има право, ще е много добре, ако по някакъв начин собствениците на магазини получат някакво api, за да могат да си разработват или да наемат други за разработка на добавки и други неща. Shopify много дръпнаха заради това.
 
Много бъркаш с OpenCart и Magento трябва да дадеш хиляди левове някой да ти конфигурира и настрои магазина, отделно дето повечето приложения уж са съвместими ама винаги има големи проблеми.
Този човек може утре да реши да прави нещо друго или ако ти не му се обадиш да му кажеш да ти ъпдейтне магазина никой няма да се сети за теб.
Ако ти пуснат един DDoS ще се чудиш какво да правиш или пък нещо се счупи по сайта ще гледаш кода и няма да знаеш какво да направиш.

Да не говорим, че ако трябва да има функции като компании с под потребители с различни права за достъп, потвърждаване на поръчки, разпределяне на адресите за доставка по региони и различни цени за всеки клиент ще трябва да си чупиш главата още 1 година и да наринеш още една торба с пари.

С Dream Shop имаме page builder и можеш лесно да създаваш нужните страници.

Изключвам това, че платформата се работи от много хора и всеки допринася с идеи и други неща за развитието и.

До 1 година ще отворя кода за външни разработчици за да могат да променят изцяло html на всички елементи и ще създам API-та за да може всеки да разработва каквото си поиска.

Платформата решава много повече проблеми от колкото всички останали решения на пазара! Да няма нищо съвършенно, но със всеки ден нещата стават все по-добре.
 
@Александър Божинов нямат значение парите. Ако моя бизнес има нужда мога да платя и да се слчуат нещата, но при теб това е невъзможно.
Къде залиташ към крайноста, че ще бъде избран крайно некадърен човек за свършване на работата? То за твоята платформа важи същото - утре може да решиш да правиш нещо друго и дори обещените ъпдейти да не пуснеш.

Това което си го болднал го няма само при теб. Page builder имат много системи.

DDoS какво общо има с платформата? Ползвам хостинг услуга от фирма Х и тя се грижи за това.
 
@zoomaniak само не разбрах защо реши да ни просветляваш след като не си разработчик, програмист или там каквато е модерната в момента дума за хора разработващи платформи.

Извинете ме. През седмицата съм зает и вечерно време съм полу-активен. Та въпроса ти е много сериозен - но не е зададен правилно - поне според мен.

Правилният въпрос е:

- Защо Стаменов трябва да разбираш от всичко и да се изказваш навсякъде - без да ти е диплома или експерт.

Правилният отговор е:

- Защото Аз съм човека с парите? Ако не разбирам от нищо и вярвам на всеки програмист - фирма и предложение - как ще развивам парите си. Човека с парите меко казано - много меко казано трябва да разбира от цялата вселена или да наеме специалисти и да си плати като ПОП - за да му станат нещата ясни. Щото иначе вярва на следните неща:

1. Няма значение платформата - важна е бързината.
2. Няма значение колко плащаш - важно е какво ти обещават програмистите.
3. Няма значение договора :) - щото може и без договор.
4. Няма значение Адвокатите - щото на другата фирма Адвокатите са по-хитри и по-добри. Пък и не съм чел ситният текст..........
5. Няма значение бюджета - като не знам какъв оборот гоня :) търся - очаквам.

Да продължавам ли. Мога да го докарам и до 100.

Та фразата е: АЗ СЪМ ЧОВЕКА С ПАРИТЕ - трябва да знам всичко и да разбирам от всичко и да не вярвам на никой................ иначе парите умреха............. отиваш при програмист и той ти казва:

- Изберете си темплейт :)
- Изберете си от някой сайт падащо меню или филтри и ще ви ги направим като тях.
- Изберете си дизайн :)

За кво тогава ти плащам по 50 лв / на час бре джанъм :) отиваш да одобряваш избора на копи пейст :) бахти шита.

И нещата се усложняват като избереш КЪСТЪМ проект :) много яко се усложняват и много пари се завъртат. Никой не иска да програмира къстъм проекти под 15 000 лв........... или ако не разбираш ще платиш на един фрииииилайнсърс 3 000 лв - студентче некво и утре ще си бие шута в САЩ и ти ходи търси кода............

В договора също никъде не пише кой е собственик на КОДА - щото утре моите пари ги препродавате на други клиенти :)

Свят широк............... сайтове много.
 
Евала, удари ни в земята! Добре, че търговеца разбира от дизайн, програмиране, администриране, реклама, ПР, СЕО.
АЗ СЪМ ЧОВЕКА С ПАРИТЕ
Ако си мислиш, че това те прави робовладелец, далеч си.

ПП @Странникът земи удари за разнообразие и на друг някой лайк :D. Аз не държа ;-)
 
@hristonev виж го, че е идиот, ignore и това е, спора с такива е безсмислен, ще те вкарат във всякакви схеми, без да ти кажат, че са идиоти и не разбират изобщо за какво говорят.
 
Евала, удари ни в земята! Добре, че търговеца разбира от дизайн, програмиране, администриране, реклама, ПР, СЕО.

Ако си мислиш, че това те прави робовладелец, далеч си.

ПП @Странникът земи удари за разнообразие и на друг някой лайк :D. Аз не държа ;-)

Всеки иска пари или стока бро :)

Времената се промениха - и накрая разбираш, че сайт с повече от 10 кръпки умира рано или късно.

Безплатно няма. Ама и програмист до програмист има разлика :)
 
@hristonev виж го, че е идиот, ignore и това е, спора с такива е безсмислен, ще те вкарат във всякакви схеми, без да ти кажат, че са идиоти и не разбират изобщо за какво говорят.

Така е идиот съм. Но ми е интересно тука някой да скочи и да каже:

- Инвестирах 1000 лв изкарах 5000 лв.
 
На мен ми е ясно, че не всички може да харесват dreamshop.io.В момента всички се дразнят, че нещо с цена 0лв,36лв или 72 лв.... решава проблем като нещо с цена 5 000 -10 000 лв.

Електронните магазини ще стават все по популярни и все повече хора ще имат нужда от тях. Целта на темата ми НЕ БЕШЕ да показвам на някой колко съм хубав и умен, а да намеря хора, които ще ми помогнат в популяризирането на идеята и dreamshop.io.

Проблемите, които решава dreamshop.io са много:
1. Създадохме безплатна версия със супер много функции за всички стартиращи търговци. -> Даваме шанс на страшно много хора да стартират онлайн бизнес.
2. Създадохме надежна инфраструктура, която се адаптира автоматично. -> Това ще ви спести страшно много грижи свързани с поддържката на сървъри и операционни системи.
3. Всеки месец качваме нови версии. -> Представете си вие да си седите и някой друг да се грижи вашия сайт да отговаря на всички нови изисвания и добри практики.
........
Оставям на страни всички готини функции като това, че може да си администрираш магазина от телефона и да създаваш страници с drag & drop.

Пишете ми градивни коментари за да подобрим dreamshop.io. Хейта е ясен и го разбирам ... има много хора, на които им бъркам интересите.
 
Абсолютно си прав, това е ниша, която ще търпи много голямо развитие в идните години. Още като чух Борката, че ще го почвате, ми беше странно, но след това се разчетох и видях, че е ниша, която ще расте.

Мислите ли за експанзия на западни пазари ?
А за инвеститори ?
 
Трябва си му developer API, това е най-важното според мен, оттам нататък нещата ще потръгнат в добра светлина.
 
Абсолютно си прав, това е ниша, която ще търпи много голямо развитие в идните години. Още като чух Борката, че ще го почвате, ми беше странно, но след това се разчетох и видях, че е ниша, която ще расте.

Мислите ли за експанзия на западни пазари ?
А за инвеститори ?
Ако имаш идеи за инвеститори ми пиши на лично. Сега изпипвам някой детайли по английската версия и до няколко седмици ще стартирам в чужбина.
 
Трябва си му developer API, това е най-важното според мен, оттам нататък нещата ще потръгнат в добра светлина.

Това го мислих още преди Shopify да го направят, но в момента нямам толкова много ресурси. Ако отделиш време да разгледаш администрацията и функциите ще се радвам да ми изпратиш коментарите си.
 
Направих си демо акаунт и разгледах по-обстойно платформата. Мога да ви кажа, че определено е положен голям труд за цялата платформа и дори към този етап няма никакъв проблем да се използва и да се настрои от човек, който не разбира от прогрмаиране и не е техническо лице.Със сигурност човека правил платформата има познания на ниво Senior, и като цяло нещата са писани качествено, обратно на очакванията ми преди да погледна демото, Със сигурност е long term project, и не мисля, че има шанс да изчезне изведнъж.
Цялата платформа (админ панела) работи с модални съобщения за confirm / cancel actions, добре са направени, имам само леки козметични забележки относно дропдаун менютата, понякога се припокриват с долни полета и не се вижда кое точно селектираш от дропдауна. Мисля, че системата е добра, не видях неща, които да липсват в други подобни платформи, но пък плюсовете са, че повечето неща могат да се променят от админ панела без да си имаш понятие от програмиране, също и не се занимаваш с хостинги и т.н..


Мисля че регистрациите чрез социалните канали трябва да се забранят, просто не ги виждам използваеми, вярно че улесняват, но точно за такъв тип сайт, няма смисъл.
Както казах, това което липсва откъм функционалности, е едно приятно API, което може да работи чрез различни видове данни - json, xml, objects, etc, тази стъпка ще направи продукта много добър, важното е да могат други разработчици да пипат по нещата ако се налага и да имат по-голям контрол над сайта.

Това, което не успях да разбера, е как работят въпросните плъгини откъм архитектурна гледна точка, и като цяло как се сработват със системата. Определено бих контрибютнал за направата на някой плъгин, стига да има ясна документация, което също липсва, надявам се в по-нови версии да има и такова нещо, за да може да се пипа по системата чрез плъгини, което си е правилния начин за работа.
 
Последно редактирано:
Разгледах системата на 2 на 3 и аз имам няколко въпроса.
Защо дизайна на магазините на всичките ви клиенти е един и същ? Нали имате пейдж билдър? Не става ли с него поне малко да се промени дизайна?
Пишеш за някакви видеа. Не ги намирам никъде.
Като цяло изглежда много добре. Но в демо версията не виждам кой знае колко възможности. Нищо по-различно от опънсорс система с тема за $60.
 
Може много неща да се променят и направят. Ето един пример https://megalux.bg. Като цяло базовата тема е стилна и изчистена отделно е оптимизирана да продава добре.
Ще направя скоро няколко LIVE във facebook за да покажа възможностите на Dream Shop. Разликата с opencart е голяма. Миналия месец качихме 4 нови версии и всички магазини се обновиха автоматично без да има 1 мин. прекъсване.

Разгледах системата на 2 на 3 и аз имам няколко въпроса.
Защо дизайна на магазините на всичките ви клиенти е един и същ? Нали имате пейдж билдър? Не става ли с него поне малко да се промени дизайна?
Пишеш за някакви видеа. Не ги намирам никъде.
Като цяло изглежда много добре. Но в демо версията не виждам кой знае колко възможности. Нищо по-различно от опънсорс система с тема за $60.
 
И аз се надявам да е голяма разликата, че opencart не е добър пример за e-commerce платформа.
Но все пак ми се щеше да видя това, повечето което може, но не го намирам. И затова реших, че в някой от гореспоменатите видеа, ще го видя, но не намерих такива.
 

Горе