DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

момче ти се обърка нещо ми се струва - ебизнес е един от най-сериозните практици и за 5-6 години е постигнал адски много и то на американския пазар. незнам ти за 6 месеца кво си мислиш че си направил и то без фирма но съм убеден че ще бъде тип "всяко чудо за 3 дни" - просто такава ти е нагласата на мислене...

Може да е измислил нешо ново човека? Предлагам обаче ако иска да го сподели как става. Може да е новатор нещо човека. Може пък и аз да съм изостанал. Аз съм споделил и описал нещата от-до (като изключим създаването на фирма което е най сложния момент). Интересно ми е как той отчита печалбите. От кое име плаща данъчите? И на кого на името пишат фактурите контрагентите му? При мен искам не искам - контрагентите ми пращат фактури. Задължително е и за тях. Така че чакам да науча нещо ново. Може пък да закрия фирмите и да спра да плащам данаци.
 
може той , пикльо ... крие приходи - сигурно прави по 1 продажба на месец и се радва че не са го подгонили още законите... абе писна ми от български тарикати...
 
може той , пикльо ... крие приходи - сигурно прави по 1 продажба на месец и се радва че не са го подгонили още законите... абе писна ми от български тарикати...

Ама и ти много се впрегна :) развеселяваш ме :) Много отдавна не бях влизал във форума. Все не остава нещо време. Забравил съм че е весело :) Ти ми припомни. Ще взема пак да почна да влизам по-често
 
.... Който желае да работи и да прави пари, няма проблеми.... QUOTE]

То и в България е така. Стига да не те хванат накрая :)
абе въобще цялата му нагласа е такава тарикатска ... нещо такива парашутисти дето идват и почват да се правят на най-преуспялите интернет маркетъри хич не ми се нрават :twisted:
 
Ама и ти много се впрегна :) развеселяваш ме :) Много отдавна не бях влизал във форума. Все не остава нещо време. Забравил съм че е весело :) Ти ми припомни. Ще взема пак да почна да влизам по-често

навъртаи се наоколо бате изкача по нещо интересно :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

ммдам , 15-20 000 не са никак малко пари, на всичкото отгоре и американската икономика върви надолу.
 
Аз доколкото разбрах трябват $2000 за да се отвори фирма в САЩ. Сложи още $1000 за хостинга и други дреболийки и толкова.
Вече ако ти трябват $15,000 за да можеш да плащаш на дропшипъра за стоката, да ти имам проблемите. :)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз доколкото разбрах трябват $2000 за да се отвори фирма в САЩ. Сложи още $1000 за хостинга и други дреболийки и толкова.
Вече ако ти трябват $15,000 за да можеш да плащаш на дропшипъра за стоката, да ти имам проблемите. :)

Bricksn е прав. Около $2000 са за направа на фирмата. Още $1000-$1500 малко за банков депозит, хостинги, бизнес лиценз, USA телефон, forward mail service, и други дреболиики. Останалите пари за които говоря не са толкова задължителни. Те са си реално твои пари и не може да се изгубят. Те помагат за бързото стартиране на бизнеса. И без тях може. Въпроса е че така трябва дая забавиш поручката до клиента. Има и друг вариянт. В един случай направих следното. Подробно обясних на дропшипъра че съм стартиращ в бизнеса и че мога да му плащам за поръчките след 5 дни и го помолих да праща стоката и да ме изчака 5 дни за парите. Естествено не се съгласи. Ама винаги може да се пробва с този вариянт. Сега в момента ситуацията е обратна. Таксуват ме 1 път в края на месеца. Аз през това време съм получил и завъртял парите по 4-5 пъти. Но това се получава когато вече фирмата натрупа доверие и ви вярват. В началото няма как - трябва да има някакъв първоначален капитал човек - но пак казвам - тези пари не се губят. Аз навремето бях изтеглил доста заеми от приятели. Но нямаше нищо притеснително защотото реално тези пари не съм ги харчил. И си им ги върнах после след време. Но тези пари определено са голям + за старта.

Пак повтарям в тоз бизнес най-трудното е направането на фирма а най вайното - знания и умения в СЕО. От там нататък всичко е лесно - няма никакво значение какво се продава защото всичко се купува. Дроп Шипъри има хиляди.
 
Последно редактирано:
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Аз доколкото разбрах трябват $2000 за да се отвори фирма в САЩ. Сложи още $1000 за хостинга и други дреболийки и толкова.
Вече ако ти трябват $15,000 за да можеш да плащаш на дропшипъра за стоката, да ти имам проблемите. :)


Ти изкарвай по 5-6 000 на сайт пък тя нека си върви надолу американската икономика. Пък ти си харчи парите в БГ :)

Иначе си прав загубите са големи и за мен ама.... Това ми звучи малко като един дето взимал 2000 лв заплата и се оплакал на шефа че плащал големи данъци на тази заплата. И шефа му я намалил на 200лв. Да не плаща данаци човечеца. И не знам дали е останал много доволен човека :)))))
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Наистина много интересна тема но такъв вид бизнес иска сериозни знания и капитал

По скоро бих се съгласил с обратното - сериозните знания и капитал - водят до сериозен бизнес
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Прав си .. 5-6 хиляди и не те ебе , но все пак ти се занимаваш отдавна и си се утвърдил , имаш сериозни клиенти . Един новак , токущо стартиращ в този бизнес може да е доста назад от цялото капиталовложение. Сега е кофти в Usa , ще видим Обама може да оправи положението ;).
Иначе аз на това му казвам Internet бизнес. МОже би кофтито е че трябва да се ъобразяваш с тяхното часово време.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Прав си .. 5-6 хиляди и не те ебе , но все пак ти се занимаваш отдавна и си се утвърдил , имаш сериозни клиенти . Един новак , токущо стартиращ в този бизнес може да е доста назад от цялото капиталовложение. Сега е кофти в Usa , ще видим Обама може да оправи положението ;).
Иначе аз на това му казвам Internet бизнес. МОже би кофтито е че трябва да се ъобразяваш с тяхното часово време.

Не вярвам че с такъв тип бизнес може да се загуби. аз реших да направя една проба. Дублирах мой сайт преди 5-6 месеца. И само малко сео му направих и сега прави по $1500 на месец без много усилия. Ако се позанимавам с него ще прави и повече. Но както казах е само проба и съм го оставил на самотек. Стова искам да кажа - не може да се загуби с такъв бизнес. В зависимост от старанието и усилията може да се печели повече или по малко - но не вярвам да се губи
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Един новак , токущо стартиращ в този бизнес може да е доста назад от цялото капиталовложение.

Има разлика между новак с няколко остарели и оптимизирани домейна и сериозен опит в СЕО и ППЦ, и пълния новак. Поне аз на това ще разчитам след 1-2 годинки. :)
Афилиейта е хубаво нещо. ;)
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте, от известно време чета темите за Drop Shipping, и трябва да кажа, че не е необходимо да имате регистрирана фирма, за да продавате. Аз от 6 месеца работя само това, и то без фирма. А продавам основно в САЩ. И досега никой от моите контрагенти не ме е попитал за никакви фирмени лицензи и нещо подобно. Не мога да разбера E-Business какво иска да Ви втълпи. Който желае да работи и да прави пари, няма проблеми. Май ми се струва, че в този форум има повече теоретици, отколкото практици. Всичко се свежда до CEO и правилно разпределение на ценовите равнища. Нищо не е постижимо без работа. Така че, не слушайте когото и да било, хващайте се за работа... А относно E_Business, не си мисли, че с твоите теории можеш да заблудиш някой, който е запознат с нещата...Все пак аз правя това от 6 месеца, нали?

Просто още едно доказателство на думите ми. В момента съм в процес на осъществяване на контакт с нов дроп шипър и ето какво пише на сайта му. Цитирам дословно: "This site is for wholesale distribution only. If you are not a retailer with a Federal Tax ID Number please do not register on our site, you will not be able to place orders. We will not supply products for individual use."

За който не знае какво е tax ID това е така наречения EIN. Нещо като нашия Данъчен номер или БУлстат.
Което означава че даже и да си американец но нямаш фирма - не ставаш. Да не говорим ако си никому неизвестен българин без фирма.....

Това са моите "теории" с които се опитвам за "заблудя някой който е запознат с нещата" :))))))
 
ама баце ти незнаеш нищо , той момчето е захапал али баба и праи лудите пари ти тука за некви измислени дроп шипъри ми говориш :D:lol::D:lol:
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

ама баце ти незнаеш нищо , той момчето е захапал али баба и праи лудите пари ти тука за некви измислени дроп шипъри ми говориш :D:lol::D:lol:

За мене остава да захапя 40-те разбойника :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Дали не може да се изгуби не знам за сега :), тези дни пускам 2 магазина и още 4 магазина по афилейт (даже се чудя дали има смисъл от афилейт програмите!?) и ще видим :) как ще потръгнат. Голямата играчка е сео-то на магазините иначе другото що годе не е сложна занимавка.

П.П. Само да спомена че някой складове работят и с фирми от ЕС, но най-добре е да имате фирма в СЩ. М/у другото дали знете статистика, или имате опит в продажбите (в смисъл колко процента пазаруват) на следните пазари Франция, Германия и Англия?
 
Последно редактирано:

Горе