DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Пост номер 1 бе избран за най-добър отговор..

AisuFenrir

New Member
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Привет на всички,
Ще се възползвам за втори път да пиша и попитам тук, че аз отворих собствена тема за въпроси, но гледам че интереса и желанието за помощ са минимални. :(
Изключвам колегите, които се включиха :clap:
Та да попитам как се случва рекламирането на листи/продукти в eBay...до колкото разбрах има вариант за плащане и се повишава видимостта. Вярно ли е това? Как става, тъй като видях доста потребители от eBay да обсъждат това, но никъде не срещнах линкове или къде да го видя...
Вторият ми въпрос е как се преобразува дискрипшъна/описанието на продуктите да изглежда като "мини сайт" в който освен посоченият продукт, да може и другите да се разглеждат.
Това ли е така наречената опция "eBay магазин" или с код се показва сайта на потребителите(което е малко вероятно, гледайки дизайна им, но ако може и така...ще съм благодарен за съвети как се прави).
Иначе лично аз разгледах и усвоих няколко начина за "разчупване" на описанията с помоща на: Wusiwyg; Photobucket; Color picker; Free Template :clap: Но винаги може още.

thebutcher

New Member

Здравей,може да звучи смешно,но за българските данъчни консултанти тази материя е непозната и те не могат да дадат категоричен отговор .Според тях продавача българската фирма трябва да начисли ДДС то в стойността на стоката ,закупена от Китай и да изпрати фактура на клиента в ЕС ,заедно със стоката .Възниква въпроса ,човека като си получи техниката ,да речем в Германия, няма ли да му изискат да плати на митница мито и ДДС ,защото стоката е с Произход Китай?
Здравейте,
крайният потребител заплаща мито и ддс при получаване на стоката (според изискванията на държавата от която е).

Според българското законодателство фирма генерираща приход от чужбина е задължително да се регистрира по ДДС. Преди около 10 години стартирах с фирма регистрирана по чл.97а. Кофтито на този член е че не можеш да ползваш данъчно облекчение за разходи направени в България. По - добрият вариант е регистрацията на фирма по член 100. Автоматично се регистрира по ДДС и ползваш се данъчно облекчение за бг разходи. По-точно казано ако продаваш стоки закупени от БГ с фактура в чужбина ДДСто ти идва печалба.

Не трябва да се изпуска и моментът с крайния потребител (купувача на услугата/стоката). Ако е физическо лице си длъжен да си самоначислиш ДДС и да го платиш на БГ, ако е фирма това отпада. Това е при схемата с краен потребител извън БГ. Не съм счетоводител, но това е при мене. Консултацията със специалист счетоводител, който се занимава с това е задължителна!

В този ред на мисли от известно време се ровя за инфо за регистриране на "офшорка". Основният проблем за мен е , че не може да правиш бизнес и да си плащаш както си му е реда, а да не ти признават фактура на която примерно ти липсва булстата. Живеем в "електронната ера", където всичко става се по прозрачно, особено при нас (хората които се занимаваме с онлайн бизнес). Лично мое мнение, дано не засягам никой :)

Молбата ми е следната, някой който е минал по пътя с регистрацияta на фирма и банкова сметка в Delaware да сподели къде как. Привърженинк съм на идеята е че е по добре да си платиш малко повече но да ти е свършена работата отколкото да минеш по "тънкия" вариант и след това да плащаш за допълнителни услуги. Това което разбрах от ровене е, че за фирма занимаваща се с онлайн търговия с един собственик най-добрия вариант е регистрация на LLC.

Последно редактирано:

SoloContraTutti

Well-Known Member

Преди година някъде се занимавах с дропшипинг, но от тогава съм занимарил. Мисля това лято отново да се върна, но не съм наясно, ако имам вече акаунт в amazon към който е използвана опцията Prime (безплатната), то дали ще е проблем да си направя нов профил там, за да се възползвам отново от тази опция - безплатно.

logout

Member

Не злоупотревайте с прайм.Много бързо затварят акаунти! Според техните политики не е позволено да използваш прайм за препродажба на стоки от амазон.

Stefanakii

New Member

Преди година някъде се занимавах с дропшипинг, но от тогава съм занимарил. Мисля това лято отново да се върна, но не съм наясно, ако имам вече акаунт в amazon към който е използвана опцията Prime (безплатната), то дали ще е проблем да си направя нов профил там, за да се възползвам отново от тази опция - безплатно.

Преди съм си правил към 10 акаунта само заради Прайм и досега не са ми правили никакви проблеми. Просто спирам да го ползвам след като ми изтече.

Mladtehnik

Active Member
Предлагам дропшипинг на електроника за всеки който се интересува да ме намери в скайп "Mladtehnik" имам подготвен файл с артикули.
Всичко ми е на склад , отворен съм за всякакви предложения.

Blinky

Owner
Предлагам дропшипинг на електроника за всеки който се интересува да ме намери в скайп "Mladtehnik" имам подготвен файл с артикули.
Всичко ми е на склад , отворен съм за всякакви предложения.
Здравей.

По-добре направи една нова тема с пълно описание, снимки и презентация. Ако искаш сериозни дропшипъри, ще е нужно и сериозно представяне. Мисля, че ще имаш много добри резултати, ако изпълниш това, което те съветвам сега. :)

Mladtehnik

Active Member
Благодаря за съвета ще го направя.

Интересно ми е как ги оправяте файловете. Ако има доставчик с няколко хиляди продукта, но файла им е просто екселска таблица. Или случай без такъв файл, как процедирате?

Blinky

Owner
Интересно ми е как ги оправяте файловете. Ако има доставчик с няколко хиляди продукта, но файла им е просто екселска таблица. Или случай без такъв файл, как процедирате?
Ето начин да се случи: https://phpexcel.codeplex.com/ - интегрира се според системата, фреймурка. Иначе ако си с някой опен сорс, зависи вече импортър модула какво поддържа и реално, да си нагласиш така всичко, че да може да се импортне като хората.

Ако си пък с малко продукти, реално това не би ти онтело много време. ;)

Silver320

Member
Здравейте понеже не успях да намеря тема която точно да отговаря на моите въпроси реших да направя нова . Ако има вече съществуваща с такива въпроси моля да ме извините .
Та да карам по същество .
От 1 седмица реших да се занимавам с дропшипинг от Амазон и да продавам в Ибей ,Но тука изникват следните въпроси.
1-ви . Възможно ли е пазаруването от Амазон с пей пал и ако не е какъв е вариант след като получа парите в пей пал от купувача в ибей мога ли да ги препратя на продавача в Амазон ( човека от който купувам стоката)
2-ри Трябва ли да имам оборотни пари във визата(дебитната карта )
3-ти Възможно ли е след като сам платил с виза в амазон .Купувача от ибей да си дръпне парите от Пей Пала ми ?
4-ти След продажбата в ибей като получа съобщение че някой е закупил продукта който продавам как трябва да процедирам в ибей ? По точно трябва ли да се свържа с продавача ? Трябва ли от там да задам шипинг и т.н или абсолютно нищо не пипам ?
Бих приложил линк към някой от моите обяви също така да ми кажете къде бъркам какви са ми минусите в обявите и прочие .
П.П става Дума за ebay.com И amazon.com
Извинявам се за глупавите въпроси но след много четене явно някъде съм ги пропуснал тези неща .

1. Няма опция за Пейпал в Амазон
2.Като купуваш нещо трябва да имаш пари, то навсякъде е така. ( ако не съм разбрал въпроса поясни малко)
3.Да възможно е, ако си нов в пейпал ти задържа парите за определен период.
4.Ще ти изпише paid, ти от своя страна кликваш на
dispatch след като може би си получил потвърждение от Амазон че продукта е пратен.
В твоя акаунт в ИБей ще получиш съобщение, че ди кой си закупил продукт от твоя шоп. Това ще ти даде достъп до информацията на купувача, която ти е нужна.

Боян

New Member
Добър ден на всички!Току що се ргстрирах в сайта даден ми от 1 познат.Извинявам се за леките грешки,но ме интересува как да започна,препечелвам пари от интернет(афилиейт)програмата и имали сайт за на такъв.Тук намерих този сайт http://whiskybeach.com/ и ми излизат отдолу доста сайтове всичките ли са афилиейт програми?и какво следва да направя.

Blinky

Owner
Здравей и добре дошъл Къде отдолу....по-скоро виж тук: https://www.predpriemach.com/forums/Проверени-Афилиейт-Програми-trusted-affiliate-pr.15/

Тък е пълно с афилиейт програми, както и виж aftips.com има и много други сайтове, но първо е редно да си побереш на кой пазар искаш да си.После мислиш за продукта и след това за програмата, която го предлага. А в същото време развиваш сайт в нишата, за да имаш и трафик, на който да продаваш. Разбира се, ако разчиташ на този вид промотиране - чрез сайт. ;) Но си е най най... :) Ако нещо има, питай и ще ти отговорим тук. ;)

Боян

New Member
ок.Благодаря.Значи регвам се в този сайт и си избирам с какво да се занимавам.А преди това трябва да създам собствен сайт нали?програма или с нещо друго.Сайтът трябва да го направя на английски?Гледам има 1 сайт wik.com промотират за правене на сайт мн било лесно.Но по важното трябва ми първо сайт да си създам и после да го регистрирам във сайта на афилиейт сайтат

Blinky

Owner
ок.Благодаря.Значи регвам се в този сайт и си избирам с какво да се занимавам.А преди това трябва да създам собствен сайт нали?програма или с нещо друго.Сайтът трябва да го направя на английски?Гледам има 1 сайт wik.com промотират за правене на сайт мн било лесно.Но по важното трябва ми първо сайт да си създам и после да го регистрирам във сайта на афилиейт сайтат
Този сайт става да направиш нещо, но ако искаш да имаш нещо стабилно - разчитай на някоя опен сорс система. Например WordPress, Drupal, Joomla и др....

Нужно е както ти описах процеса: Намираш ниша...как? Като разгледаш из форумите и гледаш хората какви проблеми имат, за какво говорят, какво са склонни да купят онлайн и най-вече какво предлага пазара като решения, защото ти точно с това ще изскочиш пред тях, с решение. ;)

След това си правиш блог/сайт и пишеш по темата. Освен, ако не си в друг формат - форум/магазин, но пак ще е нужно да имаш информация, която да предлагаш безплатно. Хората като цяло си гледат и после взимат решения, на база препоръки и критерии, които те си имат - качество, цена, технически изпълнено, а някои купуват и емоционално, не не разчитай на тях много. Повечето са от типа откривател. :) В този блог / сайт поставяш съответната програма или няколко програми.

Ето ти пример:

Влизаш в някой здравословен форума и гледаш, че хората искат да изгорят излишните килограми, но всеки дава мнение какво е пробвал, какво е сработило за него и хората седят и попиват...разбира се и питат. Ти намираш ниша в това - да предлагаш фетбърнари. И правиш сайт, блог, с който промотираш няколко такива продукта на някоя аф. програма, поне при отслабването пример може да се даде много. ;)

И си ти....това е.

Виж в темите за аф. програмите какво трябва да се гледа при избора на такава и какво е нужно да знаеш за да започнеш да промотираш даден продукт от тях. ;)

Ако имаш въпроси, задай ги. Тук има може би най много информация в бг нета, да не кажа на Балканите за това чудо афилиейт маркетинг.

sivako

New Member
Здравейте,
От два месеца и аз съм в дропшип бизнеса но, онзи ден както си продавах и хоп.. акаунта ми в пейпал е лимитиран заради това, че в сметката са ми постъпили над $3000. Пратих им копие на лична карта, извлечение от банката с печат подпис лого на банката както искаха сега съм на pending. Та възможно ли е да ми спрат пейпал акаунта заради това че дропшипвам (от paypal казаха че не толерират дропшипинга) и ако си направя фирма и регистрирам бизнес акаунт оправят ли се нещата с лимитациите в пейпал. Наистина е доходоносен този бизнес но, мисля че пейпал се опитва да спира дропшипърите и да им гепва парите от затваряне на сметки, също така има ли някаква алтернатива на гейпал която да работи с ибей че нещо не ми е много сигурно с тези лимитирани $700 които останаха в PP.
Благодаря ви

Magnumz

New Member
Здравейте,

Според Вас, от гледна точка на предпазване на акаунта от бан, най-правилна ли е практиката - при стартиране на дропшипинг, първият листнат продукт в ebay.com да е с item location Bulgaria (както прочтох на едно място и гледах в едно видео)?

Последно редактирано:

Горе