DropShipping в България

От: DropShipping в България

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=Онлайн+магазин&btnG=Google+търсене&meta=
Ето я конкуренцията - ако се вложат малко повече пари в Adwords, ще може да се избутат лесно, малко СЕО, безплатна реклама по форумите, няколко добри мнения, които ще ги осигуря във бъдещият ми проект - www.antireklama-bg.com <-- Тук има ще има предимно лоши мнения за онлайн магазини, и вашия ще го сложа като важна тема ;) Вече вярвам че може да се избутат гет.бг-то и аукро ;) Хехе :p

Отново ще се повторя, тук (а и в бизнеса въобще) няма такова нещо като изместване, а само намиране на незаета пазарна ниша, т.е. задоволяване на търсене, което друг необслужва или обслужва отчасти. Разбирам те какво искаш да кажеш, но тук няма класация няма места още повече няма стройно обособен и добре действащ пазар на търговията по интернет в България. От близо година се опитвам да си избистря и да намеря - не нишата а начина по който да действа най-добре търговията със стоки чрез интернет. Проблемът ни е, че искаме едно към едно да пренесем американския опит (според мен това не действа - поне за сега). Има какво да се научи от тях, но трябва да привнесем нещо наше, съобразено с нашата ситуация, приложимо и действащо тук. Точно това търся...
 
От: От: DropShipping в България

Coolice:"чуждият пазар в частност американският е много по преспективен първо защото е по голям, второ защото американците са свикнали с електроната търговия и трето могат да си позволят да харчат повече и цента не е чак такъв фактор ". -
Е-Business: За последното нещо никак не съм съгласен (разбира се само ако имаш предвид че да харчат повече означава че купуват стоката по скъпо онлайн). В USA според мен електронната търговия е много развита и много напред само защото американците са безумно , невероятно манияшки стиснати (не са пестеливи а стиснати). Ако някой иска мога да му дам доказателства. Поради тази си черта те пазаруват по интернет защото е ПО ЕВТИНО. МИсля че е повече от ясно защо е така. Давам пример. Клиент си купува от мен и ми праща писмо че е много доволен от продукта защото го е видял , разгледал, пипнал в магазина който е на 100 метра от дома му. Харесал му е , и за това се прибира и си гопоръчва от интернет. Защото е да речем със 100$ по евтино. И 3 $ по евтино е достатъчен повод за тях да си го купят. Е в БГ не е така. Всеки с електронен магазин иска да забогатее за 1 седмица и цените са по високи от нормалния магазин. Българина това че ще му донесе някой продукта в къщи не му е достатучно да си го купи от интернет

Не че са стиснати но са затънали в заеми средно със 134 % от годишните си доходи и сега няма измъкване ако бяха стиснати нямаше да го докарат до там :)

иначе може донякъде да си прав за твоята ниша бате :) Но си има нишите с продукти които хората се притесняват да купуват феис то феис ;) за тях може и по скъпо онлайн :)
 
От: DropShipping в България

Открих на теория как може да работи такова чудо в България. Сега задвижвам нещата да стане на практика. Стискайте ми палци - дано успея да навържа нещата. Реших да опитам, за да не ме е яд, че не съм пробвал. :)
 
От: DropShipping в България

087 мисля че това което търсиш се казва афилиейт, за бг нама да стане

малко офтопик, но ще дам ценна инфо за всички бг-интернет-милионери

ОК ще си кажа и моя скромен опит с това, пък вие си преценете може ли да се продава в бг или не.

Преди няколко месеца решх за първи път да пробвам дали маже да се продава в бг, не с бг афи - пробвах с амазон, това все пак е много добра марка.Направих си един блог (добре де не беше кой знае какво), и си го оптимизирах, за точно тази ниша, за която ставаше въпрос горе:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=Онлайн+магазин&btnG=Google+търсене&meta=

Резултати:н1 за тази ниша, до тук добре
освен това н1 за "интернет магазин", "електронен магазин", "онлайн пазарене" и много други подобни
топ 10 за "магазин"

блога стоеше няколко месеца точно 1, и още доста време топ 10(преди това)

И сега интересното

трафик-да
кликове-да
пари - за няколко месеца - $0.00
това не е измислена история а 1:1 ви го казвам

лош блог - ОК, съгласен, но аз направих няклко хиляди клика и то през таргетиран трафик

на кратко в бг не може да се продава
 
От: DropShipping в България

Аз пък се сетих за начи, в който и двете страни не могат да бъдат прецакани, или поне едната:
Клиента плаща цената на доставката, и след като се достави продукта му се връщат парите за доставката :)
 
От: DropShipping в България

Аз пък се сетих за начи, в който и двете страни не могат да бъдат прецакани, или поне едната:
Клиента плаща цената на доставката, и след като се достави продукта му се връщат парите за доставката :)

А кой плаща доставката?
 
От: DropShipping в България

087 мисля че това което търсиш се казва афилиейт, за бг нама да стане

Не знам защо реши, че това което търся се казва афилейт? Аз в момента не търся - свърши търсенето. Сега се опитвам да го реализирам - малко побългарено, но съм убеден, че трябва да заработи в такъв вариант. И мисля, че това което ще правя ще се казва точно като заглавието на статията - DropShipping в България. Ще видя какво ще се роди, но няма връщане назад.
 
От: DropShipping в България

Преди 3-4 години продавахме САМО през интернет една компютърна джаджа. Беше Bg производство. Поръчваше се от Web страницата, ние се обаждахме по телефона за потвърждаване на поръчката и стоката се изпращаше с куриер или по пощата с наложен платеж. Пощата беше много удобна за по-малките градчета, където таксите на куриерите беха солени по това време. Та това беше организацията.. нямаше проблеми. Ако някой (имаше 2-3 случая) искаше да върне поръчката, всичко ставаше пак по същич начин, с наложен платеж.
 
От: DropShipping в България

Преди 3-4 години продавахме САМО през интернет една компютърна джаджа. Беше Bg производство. Поръчваше се от Web страницата, ние се обаждахме по телефона за потвърждаване на поръчката и стоката се изпращаше с куриер или по пощата с наложен платеж. Пощата беше много удобна за по-малките градчета, където таксите на куриерите беха солени по това време. Та това беше организацията.. нямаше проблеми. Ако някой (имаше 2-3 случая) искаше да върне поръчката, всичко ставаше пак по същич начин, с наложен платеж.

Нещо подобно, но по-усъвършенствано и в някой части коренно различно, но основата е това което казвате. За да неговоря празни приказки - нека първо го направя и да проработи, пък тогава ще мога да съм по-конкретен.
 
От: От: DropShipping в България

Не знам защо реши, че това което търся се казва афилейт? Аз в момента не търся - свърши търсенето. Сега се опитвам да го реализирам - малко побългарено, но съм убеден, че трябва да заработи в такъв вариант. И мисля, че това което ще правя ще се казва точно като заглавието на статията - DropShipping в България. Ще видя какво ще се роди, но няма връщане назад.

ОК ти си знаеш, но само ще ти цитирам едно нещо от това което каза:

"... но съм убеден, че ТРЯБВА да заработи ..."

Първо дано да е така

Виж прочети пак това което ти написах и сам си прецени дали има пари тук(пак ще ти кажа че това не е някаква измислена история).

Просто да продаваш в бг по нета, не мисля че е най-добрия вариант.Прецени си раелно инвестицията и дали си струва.А като цяло това си е дейност която изисква пари, отговорности и т.н.Питай и E-business, той е много вещ в тези схеми.

Не случайно ти написах за афилиейта, защото там можеш да продаваш на вън с нула инвестиция.

А за техническата част - това може да стане спокойно с една куруерска фирма с наложен платеж, както стана на въпрос - според мен това е най-добрия вариант.

И все пак и един съвет и от мен - ако решиш да го правиш не забравяй да си пуснеш и афи програма(и да я пуснеш тук) - може и все някой да успее да продаде нещо.

Е, ако си решил дано стане.
 
От: От: От: DropShipping в България

ОК ти си знаеш, но само ще ти цитирам едно нещо от това което каза:

"... но съм убеден, че ТРЯБВА да заработи ..."

Първо дано да е така

Виж прочети пак това което ти написах и сам си прецени дали има пари тук(пак ще ти кажа че това не е някаква измислена история).

Просто да продаваш в бг по нета, не мисля че е най-добрия вариант.Прецени си раелно инвестицията и дали си струва.А като цяло това си е дейност която изисква пари, отговорности и т.н.Питай и E-business, той е много вещ в тези схеми.

Не случайно ти написах за афилиейта, защото там можеш да продаваш на вън с нула инвестиция.

А за техническата част - това може да стане спокойно с една куруерска фирма с наложен платеж, както стана на въпрос - според мен това е най-добрия вариант.

И все пак и един съвет и от мен - ако решиш да го правиш не забравяй да си пуснеш и афи програма(и да я пуснеш тук) - може и все някой да успее да продаде нещо.

Е, ако си решил дано стане.

Благодаря ти за пожеланието. Твърдо съм решил да пробвам. Сега придвижвам нещата за регистрация на фирма. Другата судмица имам уговорени срещи с някой от вносителите. Така, че съм повече от сериозен. Но вие всички от този форум само печелите, защото ако нестане нищо - ще се потвърди общоприетото мнение, че тук такъв бизнес невърви, но пък ако стане пак печелите, защото ще можете да имате някой който го е направил и да ползвате опита. Така, че нищо не ви остава само да ме подкрепите морално и да чакате :)
 
От: DropShipping в България

офф: www.nay-mag.com
Сори ама исках да го постна, някой да го е ползвал, изглежда добро и оригинално :)
 
Re: От: DropShipping в България

офф: www.nay-mag.com
Сори ама исках да го постна, някой да го е ползвал, изглежда добро и оригинално :)
е бате за тия продукти аххаах , като си поръча някой слизам до магазина и му ги купувам и ги пращам :)
 
От: DropShipping в България

Ами това е доста хубаво за такива като Апостола дет не могат да станат да се изпикаят ;) Цените са горе долу нормални, но жалко че не продават плодове и зеленчуци :(
 
От: DropShipping в България

хаха представи си да си поръчвам хляб по интернет хахахахах
 
От: DropShipping в България

офф: www.nay-mag.com
Сори ама исках да го постна, някой да го е ползвал, изглежда добро и оригинално :)
аз съм го използвал - работи си концепцията. За месо прясно е трудно да си вземеш без да го видиши. Има доста стоки които не е проблем да си ги вземеш онлайн. Аз имах такава идея преди и взе че се появи такъв магазин.
Особено като си с малко дете и зимата е сложно излизането дори за хляб е перфектно.
 
От: От: От: От: DropShipping в България

Каква фирма регистрираш за тази дейност ? ЕООД ли ?

Ако въпросът ти е към мен - ООД регистрирам - Защо питаш ? Според мен можеш да го правиш с всякакъв тип фирма. Не мисля, че това има голямо значение.
 

Горе