Drupal Vs Joomla

drupal vs joomla

  • Joomla

    Votes: 27 41.5%
  • Drupal

    Votes: 22 33.8%
  • Нито една от двете

    Votes: 15 23.1%
  • Не ползвам Open Source Cms

    Votes: 1 1.5%

  • Общо гласове
    65
От: Drupal Vs Joomla

Писах току що в темата на Иво Апостолов по отношение на този въпрос и за това бих те помолил да добавиш и пета опция - "Няма значение, стига да ми свърши работа", защото иначе няма как да дам своя вот
 
От: Drupal Vs Joomla

Хмз, ако беше WP срещу Джумла, бих гласувал за: "Което върши по-добра работа за задачата".
Ама между Джумла! и Друпал не виждам как Друпал може въобще да свърши по-добра работа и за какво точно?!?
 
От: Drupal Vs Joomla

Google обича Друпал за СЕО поне колкото Wordpress :) Пример - seobg.com
 
От: Drupal Vs Joomla

Моля да гласуват хора, които са ползвали и двете системи ;)
 
От: Drupal Vs Joomla

Макар че ползвам и двете системи ( с джумла само 1 сайт и то подръжка от време на време) не мога да дам мнение и за товя горе в анкетата няма да гласувам.
Но в началото друпала ми създаваше супер много нерви, докато свикна кое как става , но сега го предпочитам, струва ми се доста гъвкав. Но не го препоръчвам на начинаещи , че нервите са им в кърпа вързани
 
От: Drupal Vs Joomla

Има сума ти изписано по въпроса и актуалните диагнози са поставени - потърсете из нетя и прочетете.
Аз няма да давам линкове понеже ще бъда заподозрян/обвинен в липса на обективност.

Ама не каквото пише в Булгаристанските форуми и блогове. Те по дефолт се движат с 4-5 години закъснение.
 
От: Drupal Vs Joomla

Винаги се опира до въпроса с начинаещите и напредналите.
Напредналите се справят с модулите, настройките и къстомизацията по-добре от начинаещите.
До тук ОК, но какво печелят ползвайки open source CMS, който изисква около 1/4 повече време от друг.

От дикусии, практическата стойност нещо винаги се пропуска.

Гласувах за Joomla, тъй като в който и случай да се вземе, работата по нея е по-лека, бърза и удобна.
 
От: Drupal Vs Joomla

Google обича Друпал за СЕО поне колкото Wordpress :) Пример - seobg.com

Калине, не бъркай нещата - Друпал-а няма нищо общо тук. Пусни 1 или 10 такива сайта и виж дали ще се класираш така :)

Тоя сайт според Google е trusted - той е един от първите в Бг публикували статии по темата и за първи път в Българския интернет на него са се появили много от тия изрази, например "оптимизация на сайт" и доста други.

Сети се сам - за google повечето сайтове са копирали съдържание от него, а тоя сайт е "източника".

В случая не визирам дори линк билдинга на сайта, а от собствениците му знам, че макар и минимален - правят.
 
От: Drupal Vs Joomla

Работил съм и на двете системи.

В началото почнах на joomla като цяло не е лоша система, но когато тръгнеш да правиш нещо custom точно както ти си решил да изглежда става доста трудна задачата. Но като цяло е доста подходяща за начинаещи защото има доста голяма общност, самата система е доста интуитивна и в повечето случаи може доста добре да свърши работата.

След време реших да пробвам drupal за един проект и се оказа че drupal е по бърза, може да се променя добавя и маха абсолютно всичко и има няколко много силни модула които с малко съобразителност могат да свършат почти всичко което можете да искате от един сайт. CCK добавя възможност към съдържанието да добавяте допълнителни полета, Views това е модула който най много ми харесва просто за мен е нещо незаменимо той реално ви дава възможност да работите директно с базата данни през много интуитивен интерфейс. Panels супер много улеснява разпределението на елементите по страницата и още доста полезни неща.

Така че гласувам за drupal, но си остава факта че е доста труден за изучаване. Ако не бях почнал първо на joomla да схвана логиката малко почти съм сигурен че нямаше да го науча.
 
От: Drupal Vs Joomla

Хмз, ако беше WP срещу Джумла, бих гласувал за: "Което върши по-добра работа за задачата".
Ама между Джумла! и Друпал не виждам как Друпал може въобще да свърши по-добра работа и за какво точно?!?

Иво, айде не искам да съм много краен защото от една година не съм пипал Joomla!, но това стана защото се влюбих в Drupal. Например можеш ли да ми дадеш алтернатива на Views модула за Drupal представлява интерфейс за къстъм заявки към базата? Или да ми кажеш за колко време можеш да добавиш 4-5 допълнителни полета на Джумла във формата за регистрация?

А...и щях да забравя. Относно темплейтите. Верно за Джумла са много ама колкото и да го правиш каквото и да го правиш Джумла си прилича на Джумла :)
 
От: Drupal Vs Joomla

От кое гробище я изкопа таз антична тема?

Мненията тук отдавна не важат.
Почти всички се осъзнаха и вече ползват Вордпрес (да се свети името Му, амин!)...
 

Горе