Dynamic Visa дебитна карта

D.Ivanov

Well-Known Member
От миналата седмица постоянно ме притесняват от Алфа Банк да си вадя такава дебитна карта Dynamic VISA, че било безплатно за мен понеже съм дългогодишен клиент на банката...Цялата работа до колкото разбирам, е че се трупат отстъпки от 1% при всяко ползване, 8% във веригите Карфур, където досега не съм и стъпвал...
Разгледах сайта и не намерих това, което ме интересуваше най-много: тези натрупани отстъпки ги получавам под формата на ваучер всеки месец. А къде мога да го осребря тоя ваучер или важи само за определени места, за определени стоки...от банката не можаха да ми отговорят това е интересното :)

Ако някой има такава карта ще съм благодарен да сподели впечатленията си :)
 
От: Dynamic Visa дебитна карта

Няма безплатен обяд. Все пак на такси ще ти го върнат, че е фри. :)

Това не ти ли върши работа: http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=dynamic_visa

Да, дайте информация, защото и мен ме интересува. Така де, едната карта ще си я махам. ;)
 
От: Dynamic Visa дебитна карта

Няма безплатен обяд. Все пак на такси ще ти го върнат, че е фри. :)

Това не ти ли върши работа: http://www.alphabank.bg/displaybg.aspx?page=dynamic_visa

Да, дайте информация, защото и мен ме интересува. Така де, едната карта ще си я махам. ;)

Точно така излезе :), преди малко ходих до банката и стана ясно, че не се плащало такса за откриване от 25 лева, но било задължително да се абонирам за СМС известия от по 15 стотинки всеки :) и когато тегля, и когато внасям, и когато получавам. И това не е всичко обаче :). Тя отстъпката е тъкмо да покрие СМС-ите, че може и на загуба да излезеш. И най-важното да не се набутате всичките, е че трябва да ви блокират 30 лева по сметката, които са си блокирани и не можете нищо да ги правите. Ако решите да закриете сметката преди изтичането на периода от 1 година ще ви удържат 12 лв, тоест ще ви върнат тези 30 лева без 12 лв, което прави 18 лв :). Месечната такса за обслужване на картата е 1 лв.
А ваучерите за отстъпка важат само за Кафур!
 
От: Dynamic Visa дебитна карта

По-куца оферта не бях виждал от доста време - 15 ст. на всяко движение, защото всяко движение се отразява със СМС. Отстъпката не е за да покрие тези пари, защото реално повече трябва да покрие (реклама, екип зад този продукт, пласмент, материали) + да е на печалба. А на слайда видях, че имат още много други, които поддържат с отстъпки - Денил, Плесио, Рефан.
 
От: Dynamic Visa дебитна карта

Колеги, ако искате хубави карти без такси от баномати това са на Fib и Procredit. И двете банки предлагат много добри условия, ако искате да теглите от всякъде. На Fib има 0,20 лв. такса единствено за справка от банкомат, но те развиват модулите за мобилни устройства и може да има такова за смартфон, да управлявате Myfibank. :)

Други корпоративни предимства няма да ви изброявам, защото вие ги знаете. Един съвет, разположете си парите минимум в две карти за да нулирате риска да стане нещо и да лапнете маймунката. :) Едната ми карта я глътна банкомат и добре, че имах втора от друга банка, че се прибрах в София иначе, щях да брадясам. :)

И още един съвет, избягвайте да плащате с карта в нощни заведение, кедето влизат с терминала някъде на тъмно и да ви правят транзакцията. Ще си го набиете здраво след това. Само пред вас и то да гледате, веднага щом набие пина за персоналния код на търговеца, взимате терминала и го държите в ръцете си и си набирате пина, без да го връщате. Пускате го щом излезе 'Одобрена транзакция".
 

Горе