Eдна логическа задача

От: Eдна логическа задача

Тва е като се занимаваме с глупости по късна доба, вместо като нормалните или да спим или да пием :)

Иначе малко ме е яд, че само аз плащам с по 4лв повече ДДС :D
 
От: Eдна логическа задача

Вадете тиксото и лепете дипломите а аз отивам да търся моята и да и видя сметката.
Най-официално се извинявам за невежеството си
 
От: Eдна логическа задача

И да ги късате и да ги лепите...така или иначе никъде не ви ги гледат тия дипломи :beer:
 
От: Eдна логическа задача

Не знам..ти дори и касов апарат немаш, нали си производител :twisted:
Аааааа, имам. От най-първите. ;) Можеш да си програмираш всичко на него.
Влязох в ДДС системата два месеца, след като бе публикуван закона. А преди това бях в системата на Данък оборота.
Но като видях, че всичко е само на хартия, и единствено се търсят глоби, ги пратих по-надалече.

По времето на Жан Виденов, когато БСП-то ограбиха сите българи заедно, имах за възстановяване, според сметките, над 15 000 марки. Познай дали ми направиха ревизия и ми върнаха парите!
Преди това една от инспекторките ми намекваше, че имала нужда от яке за зимата. Но като почнах да искам ревизия - само дето не ми предложиха те да ми купят яке. :lol: Имало неофициално разпореждане: никакви ревизии и никакви връщания на пари!
 
От: Eдна логическа задача

Система с 2 неизвестни
a+b = 1.10
b+1 = a

1) b = a-1
заместваме в първото уравнение b
2) a + a -1 = 1.10
3) 2a -1 = 1.10
4) 2a = 2.10 /2
a= 1.05
заместваме a в 1
5) b = 1.05-1
b = 0.05
 
От: Eдна логическа задача

Ти майтапиш ли се? Ако нещо струва 120 лв с ДДС, без ДДС наистина е 100 лв.
Елементарно е!


Сигурно е смятал търговска отстъпка 20% на 1.20 с ДДС, което прави 0.96 с ДДС. Инъче 1.20 с ДДС означава 1.00 лв данъчна основа + 20 лв (20% ДДС)
 
Последно редактирано:

Горе