Eart 2 пускат някакви си там EPLs.

rujel

Well-Known Member
Може би помните този проект. Имаше го някъде другаде във форума, но не ми се рови за старата тема, защото и контекста на представянето ми не е вече от "предприемаческо естество". Само да припомня, че става дума за виртуална продажба на терени от земното кълбо.

Какво ново от тогава? Щяха някакви специални системи за виртуализация да показват. Е не си личи от сайта им да имат прогрес в тази насока, а и не заслужават да се ровя навътре, щом не се хвалят още в началото за подобна смислена добавка! За сметка на това точно в началото виждам, че след 1 и половина предстои една интересна "функционалност".

Споменатите EPLs всъщност представляват "адреси" на закупените парчета земя. Така избирайки съответния адрес потребителя се прехвърля точно към конкретно място на картата. Всички парчета на картата са с адреси, но ... те са някакви дълги автоматично генерирани. За сметка на това можете да си купите адрес от вида на запомняща се дума!

Както се вика чудесно - няма нова функционалност, но възможност за нова стръв за шарани има.

Аз лично на подобен вид сайт не бих се хванал. Но виж, ако някой милиардер реши да прави реален футуристичен град - тогава бих се замислил, дали да не си купя като инвестиция някой квадратен метър в близост до центъра на града...
 
Аз отдавана съм хвърлил 100 евра :) там. Като цяло всичко върви супер бавно. Не зная игра ли е какво е, но докато не пуснат тяхно крипто считам, че съм ги загубил тия пари. Ето ми единия имот -https://app.earth2.io/#propertyInfo/27084447-6512-47de-a947-65a7128ebb70
 
Май схемата излезе добра. Бая хора се вързахте на кукичката :D
:) Вярно е добра! Вече има и ресурси разни - злато, петрол, вода, и т.н. Има и нещо като крипто E-ther, Essence. А също и холограми - HoloBuildings
 
Много неща правят, но само за "инвеститори". Изобщо вече не се мъчат да привличат масовия кибик, че да му пуснат едни реклами, от които да получат някакви проходи, които вече да насочат към "инвеститорите" си. Нали все пак последните трябва да видят в някакво обозримо бъдеще полза от проекта. Ето например аз 10 минути се мъчех да видя къде са поставени тези хлорограми и така и не ги открих.
 

Горе