EasyAds или Google Ad sense ?

Според Вас, кое е по-доходоносно за България ?

  • EasyAds

    Votes: 4 8.9%
  • Ad Sense

    Votes: 41 91.1%

  • Общо гласове
    45
От: EasyAds или Google Ad sense ?

С какво Adcash са по-добри?
Доколкото съм чел по блоговете на уебмастъри, та дори и тук, google adsense все още няма добра алтернатива....
В доста от англоезичните блогове се споменава че в началото не ти падат много пари, но с течение на времето при едно и също показване на рекламите съпроводено с качествен текст в сайта(добре структуриран и с добре подбрани ключови думи) приходите се увеличават двойно, при някои дори тройно.
Освен адсенс съм ползвал и етаргет от които останах изключително НЕдоволен.
Така като гледам в другата тема за адкеш виждам че изпитват тудности колегите, а и в някой случаи рекламите не се показват с дни.
Като не си запознат не думай по-добре. Аз ги използвам и мога да ти кажа, че на ден над 10 евро вадя. Някои колеги още не разбраха, че при банер реклами не върви, защото няма рекламодатели само от site under можеш да направиш пари в adcash за сега.
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Ами аз не съм запознат и за това питам, я прочети по-добре другата тема да видиш че има и оплаквания от адкеш и след това прочети първият ми въпрос и чак след това може да ме упрекнеш.
Благодаря за инфото, ами ще пробвам и адкеш и ще пиша какви впечатления имам от тях в другата тема.
А относно анкетата, избирам Адсенс 100%, мое лично мнение, конкуренция между двете няма как да има..
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Ами аз не съм запознат и за това питам, я прочети по-добре другата тема да видиш че има и оплаквания от адкеш и след това прочети първият ми въпрос и чак след това може да ме упрекнеш.
Благодаря за инфото, ами ще пробвам и адкеш и ще пиша какви впечатления имам от тях в другата тема.
А относно анкетата, избирам Адсенс 100%, мое лично мнение, конкуренция между двете няма как да има..
Колега нали знаеш,че никога не можеш да угодиш на всички.Аз лично съм доволен от Adcash.
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

В момента в Easyads е заработила нова система с наддавания, както е при Etarget и Adsense. Това е добре, вече има платени банери от 00 до 24 часа, но... познайте, още от късния следобед за издателите започват да се въртят банери, даващи по... 1 стотинка на клик. Със сигурност това ще се нормализира, вярвам, че поне 4-5 стотинки ще стане (толкова е при Etarget), но който иска да рекламира евтино... и то в редица популярни сайтове, сега е времето ;)
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Като не си запознат не думай по-добре. Аз ги използвам и мога да ти кажа, че на ден над 10 евро вадя. Някои колеги още не разбраха, че при банер реклами не върви, защото няма рекламодатели само от site under можеш да направиш пари в adcash за сега.

Колко посещения/импресии ти прави сайта с който вадиш тези 10 евро от site inder-a ? :)
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

А нещо за Chitika да споделите?
Сложил съм ги в два бг блога, но от една седмица пукната реклама не се показва.:shock:
Всъщност изобщо не им излиза реклама, а в акаунта ми само брои някакви импресии.

Някой с опит да каже дали има смисъл изобщо да ги чакам още.:cry:
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

А нещо за Chitika да споделите?
Сложил съм ги в два бг блога, но от една седмица пукната реклама не се показва.:shock:
Всъщност изобщо не им излиза реклама, а в акаунта ми само брои някакви импресии.

Някой с опит да каже дали има смисъл изобщо да ги чакам още.:cry:

При мен беше същото с Chitika (а ги водят като едни от най добрите заместители на адсенс), писах на съпорта от там ми извадиха скрийн , че рекламата се визуализирала а при мен не се виждаше ,трил съм историй кукута и т.н но не се виждаше.Отчиташе ми импресий в пъти по малко от реалните и накрая ги махнах (да не говорим ,че рекламите им 90% са текстови).От доста време търся алтернатива на адсенс,защото имам 2 сайта единия е на Български а другия на Английски.За сега комбинирам адкеш и глоадс.Наблюденията ми са ,че глоадс работят с адкеш защото линковете на банерите им препращат към адкеш.Правил съм много тестове и ако не ползваш сайт ъндър на адкеш не ти дава пари,показва ми по 5-6к импресий а печалба нула говорим за три банера.Върнах сайт ъндъра и всичко тръгна по старо му,въпроса е ,че сайт ъндъра много дразни потребителите.Така ,че за мен комбинация от адкеш и глоад банери е ок.Друга алтернатива не можах да намеря , на доста места ме отказаха по ред причини , най-вече ,че искат страшно много импресий и то уникални , говорим от 50к на месец който за мен са непосилни в момента.

p.p Ако някой знае по-добър вариант или нещо по - интересно , нека да сподели.Доста време си блъскам главата за да намеря алтернатива на адсенс , дори и на половина да плащат като тях.По-точно търся вариант за кликове на банери , защото имам добър клик процент на сайтовете ми.
 
Последно редактирано:
От: От: EasyAds или Google Ad sense ?

При мен беше същото с Chitika (а ги водят като едни от най добрите заместители на адсенс), писах на съпорта от там ми извадиха скрийн , че рекламата се визуализирала а при мен не се виждаше ,трил съм историй кукута и т.н но не се виждаше.Отчиташе ми импресий в пъти по малко от реалните и накрая ги махнах (да не говорим ,че рекламите им 90% са текстови).От доста време търся алтернатива на адсенс,защото имам 2 сайта единия е на Български а другия на Английски.За сега комбинирам адкеш и глоадс.Наблюденията ми са ,че глоадс работят с адкеш защото линковете на банерите им препращат към адкеш.Правил съм много тестове и ако не ползваш сайт ъндър на адкеш не ти дава пари,показва ми по 5-6к импресий а печалба нула говорим за три банера.Върнах сайт ъндъра и всичко тръгна по старо му,въпроса е ,че сайт ъндъра много дразни потребителите.Така ,че за мен комбинация от адкеш и глоад банери е ок.Друга алтернатива не можах да намеря , на доста места ме отказаха по ред причини , най-вече ,че искат страшно много импресий и то уникални , говорим от 50к на месец който за мен са непосилни в момента.
Ааа, махам ги на момента тогава. Благодаря за отговора!:beer:

Ето още два сайта с минимално плащане от 1 долар в paypal.
Приемат всякакви сайтове и блогове:

YllixMedia - Панама

Qadabra - от Китай или Индия са...
От Qadabra са доволни по форумите, с изключение на факта, че плащали след 45 дни.

Линковете не са реферални.
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Колеги пробвайте мрежата на yahoo медиа.нет.Плащат много добре за англоговорящите страни.Тея читика са сол ташак макар,че доста ги препоръчват.
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Колеги пробвайте мрежата на yahoo медиа.нет.Плащат много добре за англоговорящите страни.Тея читика са сол ташак макар,че доста ги препоръчват.
А бе и аз гледам доста позитивни мнения по форуми за Chitika i Quadabra , но ги ползвах и не съм доволен.

Тези Yahoo media , пускат ли реклами на сайтове тип 9гаг или са забранени като в адсенс?
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Easyads ми въртеше само някви банери за отслабване, а моя сайта не се вързва малко с това.. като писах на съпорта, ако е възможно малко по-тематични банери - отговора беше нещо от сорта, че потребителите се интересуват от всичко и няма значение тематиката на сайта :shock: .

Текущ месец 38 828 1 0.00 % 0.00 лв. 0 0.08 лв.

Близо 40к импресии = 1 клик, ХА. Разкарах ги още на 2-рия ден.
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

То за да имаш изключителната привилегия да сложиш реклами на EasyAds трябва първо да покриеш техните уеки условия. Даже аз бих се гордял, поставяйки техните банери за Бог да прости, но уви..

"Уважаеми Издатели,

С настоящето Ви уведомяваме, че във връзка с повишаване на изискванията на рекламодателите към мрежата на EasyAds.bg се налага да преустановим работа с част от участващите в платформата сайтове.

Сайтът/овете Ви ще бъдат блокирани на 03.01.2011г.
" :lol: Оттървах се.. Слава Богу!
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

А да попитам тъй като сега навлизам в тези среди има ли българска рекламна мрежа подобна на Адсенс и Йизиадс ?
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

А да попитам тъй като сега навлизам в тези среди има ли българска рекламна мрежа подобна на Адсенс и Йизиадс ?

EasyAds е българска.
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Ето една статистика и от мен :)

EasyAds

Импресии 5 962 Кликове 11 CTR 0.18 % aCPC 0.10 eCRM 0.19 Печалба 1.11 лв.

Adsense

Импресии 6 994 Кликове 17 CTR 0.24 % CPC €0.05 RPM €0.13 Печалба €0.88
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

EasyAds и Google Ad sense между двете бих избрал само едното то е: Google Ad Sense поради причината, че е по известно и развито
 
От: EasyAds или Google Ad sense ?

Как ги сравнявате въобще, адсенса е глобален, изито са за бг.
 
Re: От: EasyAds или Google Ad sense ?

Как ги сравнявате въобще, адсенса е глобален, изито са за бг.

Сравняват ги на база трафик:приходи. :) Няма на какво друго, пък голямата работа кой на кои пазари е. Когато някой предложи повече на локалния пазара, той става предпочитана опция, респективно - лидер на пазара. Всичко друго си е просто подробности. :)
 

Горе