easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Emi4a

Active Member
Здравейте,
доста търсих из нета за рекламодатели и издатели на реклама и останах
на заключението , че няма много сайтове който предлагат да бъдете издатели на реклама чрез вашия сайт и да печелите от това.
Та въпроса ми е фирмата
Easyads съвместно с Easytrader е най-добрия вариант за човек , който иска да печели от сайта си , говорим за България и български сайтове.
Дайте си мнението дали си заслужава макар, че имат доста рекламодатели , доста хора не са стигнали минимума за теглене на парите и са изгоряли заради проблем с натисканията на рекламите или други причини.
Etarget е също добър вариант, макар че нямат много рекламодатели , те неправят проблеми.
Тази тема трябва да изберем коя фирма е най-добра за издателите на реклама в България в момента.
Дайте си мнението от каква реклама се печели най-добре за български сайтове, също можете и да предложите сайтове , който са с чуждестранни рекламодатели.
 
Последно редактирано:
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Аз ползвам и услугите на httpool.com и Adsense на Google
Единственото по-кофти е, че минималната сума която можеш да изтеглиш е 200 лева, а не 100 като повечето други

Рекламодатели има достатъчно, стига нишата ти да е не е някаква забутана :)
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

httpool.com - когато направих акаунта си там не ми даваше реклами , когато вкарах кода. Може би няма достатъчно рекламодатели или е друг проблема. Цената на клик доколко е минимума и доколко достига
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Днес за пореден път се убедих че Adsense си е най-добрия вариант. Пробвах etarget и от вчера до днес нямаше нито 1 клик, докато при гугъл има всеки ден кликове в сайтовете които пробвах. И другите съм пробвал, по-зле са от google.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Преди 2 седмици си направих акаунт в google adsense още не ми е проверен акаунта , за да се удобри

какво да правя ?

Чакаш още :)
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

easyads.bg още не са отворили платформата
за свободна рецистрация
а изитрейдър направо ги забрави
едва ли ще работи много,мисля че ще остане само easyads.bg
то май и без това са едни собствениците де
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Преди 2 седмици си направих акаунт в google adsense още не ми е проверен акаунта , за да се удобри

какво да правя ?

Най-лесният начин да се сдобиеш с одобрение от адсенс е като си създадеш блог на тяхната платформа - blogspot.com
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Huk0 е прав! Даже преди като нямаше свободна регистрация за БГ сайтове, единственият вариант беше като регистрираш блогспот в адсенсе, след това сложиш реклама и на други твои сайтове от него профил.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Навремето сякаш беше по-лесна регистрацията в Google Adsense (бяха ме одобрили за нула време).
По темата: Гугъл е сравним само с презерватива. Дразнещ, но нужен. Това важи както за търсачката им (включително SEO напъните), така и за AdSense/AdWords.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

EasyAds е система от затворен тип, работи само с избрани сайтове. Цените са много по-добри от на всички други, но едва ли ще те приемат. Ако имаш премиум сайт може да разчиташ и на CPM реклама от тях. Подобни платформи са разпространени в Щатите, Англия, Германия. Тук в БГ май се говори само за Гугъл Адуърдс, но всъщност те обират нискокачествения трафик в целия свят...оттам и ниските им цени.
 
Последно редактирано:
От: От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Обидно ниски цени. Не съветвам никого да работи с тях.
10ст, което е по-високо от кликовете на бг реклами в adsense, но CTR е по-нисък.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Ето и моята класация:
1. Easyads.bg
Предимства - високи цени - 0.30 за Premium мрежата, ако има някакви по-засукани банери, цената е двойна - 0.60 лв за клик, като сложим и ДДС-то стават 0.36 и 0.72 лв за клик за банери. Хубавото в системата е използването и на текстови карета, където CTR-a е по-висок, но пък цената е 0.10 лв на клик.
Недостатъци - затовореназа регистрация, високи изисквания за издателите.
2. Google.bg
Предимства - лидер в световен мащаб, постоянен доход.
Недостатъци - не се знае точната цена на клик, много бавен и тромав съпорт
3. Etarget.bg
Предимства - ниска цена на изплащане - 50 лв
Недостатъци - много ниска цена на клик, липса на ясни сатистики.
4. Httpool.bg
Предимства - няма.
Недостатъци - много неясни правила за ценообразуване, непостоянство с рекламите.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

nik0la прав си. Сега Easyads.bg не ме одобряват с Kapriz.bg :mad: мн шантава работа :S иначе за плащане са номер 1.... Добри цени на клик, коректност... Но ако те одобрят :)
 
От: От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Ето и моята класация:
1. Easyads.bg
Предимства - високи цени - 0.30 за Premium мрежата, ако има някакви по-засукани банери, цената е двойна - 0.60 лв за клик, като сложим и ДДС-то стават 0.36 и 0.72 лв за клик за банери. Хубавото в системата е използването и на текстови карета, където CTR-a е по-висок, но пък цената е 0.10 лв на клик.
Недостатъци - затовореназа регистрация, високи изисквания за издателите.
2. Google.bg
Предимства - лидер в световен мащаб, постоянен доход.
Недостатъци - не се знае точната цена на клик, много бавен и тромав съпорт
3. Etarget.bg
Предимства - ниска цена на изплащане - 50 лв
Недостатъци - много ниска цена на клик, липса на ясни сатистики.
4. Httpool.bg
Предимства - няма.
Недостатъци - много неясни правила за ценообразуване, непостоянство с рекламите.

1. Easyads - те могат и 1 лв за премиум мрежата да дадат, но колко са хората, които са одобрени в премиум мрежата. Тъй че това за мен не е плюс. Отделно нисък CTR, това също не е плюс. А това, че въртят техния банер на 50 процента, който не се плаща.. няма да го коментирам.

2. Google - бързи и коректни с плащането, винаги отчитат кликове, но напоследък дават смешно ниски цени от порядъка на 2-3 цента на клик за български трафик, което означава, че нищо не дават. Все пак да не забравим - КОРЕКТНИ!

3. Etarget.bg - тук рекламите излизат само по ключови думи, изобщо банери не знам дали предлагат или само текст с картинка. За сайт с малко текст не са удачни. За сайт с много текст са ОК, за плащане не мога да кажа, защото не съм работил дългосрочно с тях.

4. Httpoоl - Дали заради непостоянство на рекламите или поради други причини при мен се е получавало спад в приходите и кликовете с по няколко стотин процента. Ако единия месец си взел 1000 лв, после 2-3 месеца при това с двойна посещаемост в сайта ти не можеш да вържеш минималните 200 лв или някакви такива неща са се получавали, които водят до моето недоумение и разочарование.

P.S: Това са си мои разсъждения и нека никой не се влияе от тях :clap:
 
Последно редактирано:
От: От: От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

1. Easyads - те могат и 1 лв за премиум мрежата да дадат, но колко са хората, които са одобрени в премиум мрежата. Тъй че това за мен не е плюс. Отделно нисък CTR, това също не е плюс. А това, че въртят техния банер на 50 процента, който не се плаща.. няма да го коментирам.

2. Google - бързи и коректни с плащането, винаги отчитат кликове, но напоследък дават смешно ниски цени от порядъка на 2-3 цента на клик за български трафик, което означава, че нищо не дават. Все пак да не забравим - КОРЕКТНИ!

3. Etarget.bg - тук рекламите излизат само по ключови думи, изобщо банери не знам дали предлагат или само текст с картинка. За сайт с малко текст не са удачни. За сайт с много текст са ОК, за плащане не мога да кажа.

4. Httpoоl - Дали заради непостоянство на рекламите или поради други причини при мен се е получавало спад в приходите и кликовете с по няколко стотин процента. Ако единия месец си взел 1000 лв, после 4 месеца при това с двойна посещаемост в сайта ти не можеш да вържеш минималните 200 лв или някакви такива неща са се получавали, които водят до моето недоумение.

P.S: Това са си мои разсъждения и нека никой не се влияе от тях :clap:
1. EasyAds - Крайно недоволен съм от държанието си спрямо издатели - 2 месеца никакъв отговор на запитване - кога ще бъде отворена регистрация за издатели. От тук на татък няма да коментирам, имат си политика, ясно е. Но можеха да си направят един шаблон за мейл, който да пращат за подобни запитвания, нали?
2. Google - Ами това си е просто Бранд. Изградена компания с изградени цели. Съгласен съм с мнението на dekemvri, че са коректни, но само от части. Малко ми е неясна политиката им за удобряване на сайтове, както предполагам, че и на много други съфорумци. Така на пример сайтове като kaspyr[tochka]com, може да използва тяхната платформа, но други биват отрязвани.
3. Etarget - В момента от изброението 4 компании съм с най-добро мнение към тях, макар че статистиката не им е много точна, а и 3 стотинки на клик да са преееекалено нищожни. Номера с допълнителния джаваскрипт, не играе роля - избери си 3 категории - ще въртиш реклами само от тях, без значение какъв ти е контекста на сайта и ключовите думи.
4. Httpool - Може би защото са новобранци на нашия пазар, но се издъниха - поне в моите очи. Добавяш сайт, въртиш им реклами 3 дни, след това бяло каре. Пишеш мейл, чакаш една седмица за отговор, пишеш втори, пак чакаш седмица, пишеш 3ти (да се отбележи, че имейлите са доставяни чрез RE: за да се знае, че вече е писан подобен) и след 2 седмици чакане получаваш имейл, че виждаш ли сайта ти не отговаря на техните критерии. Еми като имат критерии, да ги опишат в TOS, който последно като гледах, беше прекалено постен.

Истината е, че в България, все още няма добре развита платформа за подобна дейност.

П.П. Ако някой си мисли, че съм бил арогантен в писаните от мен писма, моля да прегледа предишните ми мнения в този форум и ще добие представа за стила ми на писане.
Предполагам, че трябва да им напиша "моля ви се на колене за да ми отговорите", че да последва отговор от страна на някой от горепосочените компании.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Явно при всеки е индивидуално, което пак не е добре. На един да се отговаря за 1 час, на друг след 3 запитвания и след 2 седмици. Иначе аз с Httpool съм нямал проблеми относно комуникация, 2 пъти съм ги питал нещо и 2-та пъти са ми отговаряли до 1 час, друг е въпросът дали това, което ми отговарят ме е удовлетворявало...
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

В случея не визирах до колко ме е удовлетворявал отговора, а липсата на самия отговор.
Двойния критерии винаги ме е дразнил, както се е показало че става.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Как си представяте да ви обърнат внимание с някой изкецан сайта, където го знаеш само ти и баба ти?

Много ясно че ще има двоен критерий, всичко е въпрос на интереси :)
 

Горе