easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Критерият не винаги е популярността. По мои наблюдения основния критерий за деление е "наш'те и ваш'те". Всеки стойностен сайт си има конкретно профилирана аудитория. Ако е наистина конкретна аудитория, тя рядко надхвърля 10'000 човека (често е и само 2'000-5'000, че и под 1'000). Лошото е, че тези, които оценяват сайтовете ги оценяват през призмата на своите интереси. Ако администраторите на конкретната рекламна система са икономисти, то смятат, че само икономическите сайтове са стойностни и известни (защото са известни за тях). Ако администраторите са новинари или се интересуват от сензации, за тях клюкарските сайтове са стойностни.
Казано накратко, субективизмът е наистина масово явление в оценката за качеството на даден сайт. Сайтовете с най-много посещения са си от общ характер и там конкретна аудитория не може да се намери. Ако си да речем Coca Cola или някоя голяма фирма дето иска да си наложи марката без значение от аудиторията, тогава тези сайтове са идеални, но в повечето случаи ако си рекламодател, търсиш конкретна аудитория.
Какво всъщност исках да кажа с всичко това?
Оказва се, че чрез посредник можеш да си намериш добри рекламодатели само ако той има голямо уважение към тематиката на сайтовете ти. В другия случай попадаш на подигравки от типа 0,00000000000001 стотинки на вискозна.
Най-добрият вариант, колкото и да е труден, се оказва директното продаване на реклама.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Easyads – до днеска не ги ползвах но реших да видя как вървят рекламите при тях. Като тествах банерите им ЦТР – 0,18% избощо не задоволително за сравнение на същата банер позиция (160х600) реклами на Г. 1,20% ЦТР. Но нека да оставя на страни кликаемостта и да разгледам доходите – за днеска 1.60лв. от Easyads, вчера от Г. 2.43$
Вярно е, че деня все още не е свършил, но ме съмнява да мине Г. Говоря това е за една банер позиция не за целия сайт. В момента тествам дали доходите на сайта ще се увеличат при съвместното използване на двата рекламодателя Г. и Easyads

Иначе решението на Easyads да намали своя капацитет от сайтове, но да повиши качеството на мен ми допадна изненадан бях когато ми предложиха да се включа към платформата им.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

unwise, сигурен съм, че не само посредника ами и самите рекламодатели са доста субективни в преценката си...така че това , което казваш - да си продаваш директно важи със същата сила. АКо попаднеш на хора които се кефят на АНИМЕ, може би те ще рекламират в твоя сайт.
И друго, защо си мислиш, че самите администратори на мрежите не взимат решения на база на споменатата вече субективна преценка на рекламодателите, които представляват...ако ме разбираш, че стана бая объркано :)

Относно CTR-a - ако сайтът има добра тематичност, обяснимо е контекстуалните реклами да са супер кликаеми. Но, при сайт с по-обща тематика (data.bg Примерно) гугъл май няма да има особено предимство..
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Основен проблем при тези издатели на реклами, включително и при Гугъл, е малката или никаква възможност на издателите да печелят от брандинг кампании. Според мен възможностите за брандинг реклама в България са много широки, но там се плаща на импресии и трябва сам да си намериш рекламодателите. Има фирми и компании, за които не е важно дали някой ще клика върху рекламите им. Тях ги интересува марката им да се появява колкото се може по-често и да стане позната. Работата е там, че аз нищо не печеля от това, че днес съм осигурил хиляди импресии на марката Х, а са кликнали само 2-3 човека върху рекламата й, а аз съм спечели само смешните 10-15 стотинки.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Идеята в съвремието на рекламата в интернет изобщо не се състои в това да им се клика по рекламите. Болшинството "бизнесмени" просто са открили как да си пускат брандова реклама по-евтино. За пример ще дам рекламите на AXN за филмите, които излъчват еди-кога-си. Пускат ги в Google Adsense и httpool с таксуване за клик, а рекламата си върши работа със самото показване. Така рекламодателят е на далавера защото почти не плаща това, което реално дължи.

А за това, че посредниците следят интересите на рекламодателите е абсолютно невярно. Всичко се пречупва през личния им субективизъм. Ако решат, че дадена тематика е велика, иди им доказвай обратното. Ако дойде рекламодател, който иска да рекламира в неважна за тях тема става много забавно, защото в мрежата им почти няма такива сайтове (защото са "нестойностни") и рекламодателят се хваща за главата.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Това е така , все пак и те трябва да печелят. Етаргет за момента са най-добре , но трябва да увеличат цената на клик и да има банери , а не текст с картинки
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Когато печалбата ти е хиляди, а плащаш някакви смешни 50-100лв на месец за реклама, е това си е яка подигравка.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

В момента българските издатели/сайтове, които предоставят рекламни площи са като в небрано лозе с тези цени, условия и подход от страна на рекламните мрежи..
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Не разбирам защо някоя фирма не се наеме да направи система за реклама , като потребителите вземат 50% от печалбите от реклама на клик. Примерно ако клика е 0.15 ст. , а потребителите да вземат 0.07 ст на клик
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Ами те на теория една част от рекламните мрежи го правят.. само дето при някои се губят част от кликовете по 'необясними' причини и също както каза Unwise.. пускат такива банери, че потребителя няма интерес да клика на тях. И оттук също идва голяма част от проблема..
 
Последно редактирано:
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

примера горе с рекламата на дадена банка явно процента на кликаемост е близък до 0

но рекламните мрежи може да си искат и цена на месец за обслужване, което остава печалба за тях. Проблема е че не всички мрежи у Бг поддържат филтрирането на нежелани реклами и потърпевши са само издателите. Защото ако ги филтрираш въпросните реклами и рекламата им неизлиза никъде явно и рекламодателите ще трябва да преосмислят политиката си.
Но тук пък ще започнат да губят мрежите и може би заради това не го правят. Като изключим гоогле и изиадс, останалите нямат тази функционалност.
Httpool филтрират само контекстуалните реклами, другите не
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

За да бъдем точни httpool бъкат от брандови реклами и точно затова ги зарязах.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Не разбирам защо някоя фирма не се наеме да направи система за реклама , като потребителите вземат 50% от печалбите от реклама на клик. Примерно ако клика е 0.15 ст. , а потребителите да вземат 0.07 ст на клик

Аз като гледах цените в изиадса - правят точно това, 50% за сайтовете, останалото си прибират в джобчето. Миналата седмица си пуснах кампания там в трафик мрежата на карета, успях преди това да се сдобия с бонус код и като платих 100 лв с кредитна карта в сметка ми се заредиха 150. До тук горе долу съм доволен от кампанийката при тях.
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Има ли някакъв начин да ме удобрят по-бързо от google adsense . Вече чакам 1 месец да ме удобрят , много бавна им е системата . Колко още ще чакам и дали да правя нова регистрация
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

Има ли някакъв начин да ме удобрят по-бързо от google adsense . Вече чакам 1 месец да ме удобрят , много бавна им е системата . Колко още ще чакам и дали да правя нова регистрация

какво се занимаваш с глупости .... google adsenseе най добрата
 
От: easyads ли е най-добрата фирма за издател на реклама

А бе ти специално ли вдигна 100 теми от 2010? :D
 

Горе