easyads.bg смело по пътя на долу

bedio

Member
След като смениха името си от easytrader на easyads, фирмата започна драстично да реже издателите. Това което не мога да разбера е как въобще са на пазара и все още правят бизнес? Предполагам съвсем скоро и те ще заминат на кино, даже съм сигурен.

След като компанията започна да реже що де има сайт в който има думата Музика, Филм, мп3 и прочие :) Забавно а? Грам не ги интересуваше че имам два огромни и посещавани сайтове за Текстове на песни, в които нямаше ни помен от МП3 и прочие... Клиентите се дразнели... Ми добре.... Сайтове в които има думи като гледай онлайн (макар и само линк към съвсем друг сайт) - разбирам, и Гоогле режат за това. Но ето поредния шок:

"Здравейте, не приемаме повече сайтове за игри, тъй като рекламодателите ги блокират"

Е браво. Не че ме притеснява, колегите им от МСК ги взимат като топъл хляб (но там трябва да си доста голям, какъвто аз не съм) но Изи явно са над най-търсената и мащабна ниша (и напълно законна) в мрежата. Ми като ги блокират клиентите - перфектно, ма всички ли? да си направт един Тул за рекламодатели каква ниша искат да не им се показват рекламите и това е.

Се едно де... проблема си е техен... и без това не ги ползвам отдавна...


 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Рекламодателите са им същите като тях - нещастници! Всичките им усилия са насочени към ограничаване на приходите на издателите. Те затова и обявяват навсякъде, че плащат по 40 ст на клик .... и 20 лв. да са им кликовете все тая, защото кликове няма. Сайтовете, които евентуално могат да генерират много кликове предвидливо са разкарани, а рекламните формати са възможно най-антикликърските ...
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Цъкачи в сайтове за игрички по принцип не са кой знае колко плащаща клиентела.
Също като тия дето търсят да дръпнат някой филм или чалгичка на аванта.

Всичко си има смисъл.

Колкото по-рано се откажете от пълнене на сайтове с ла**нян контент от типа на спиннати статии, картинки от Гугъл, емпетройки, флаш игри, филмета и прочие крадени и банални шитаци, толкоз по-добре за финансовото ви бъдеще.

Интернетят еволюира.
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

EasyAds са един препродавач. Събират малки пакетченца, правят големи пакети и ги продават. Ако пакетите с подобно съдържание не се продават, те нямат какво да ги правят.
Голяма част от хората не биха рекламирали в такива сайтове, включително сигурен съм при цените на EasyAds, голяма част от потребителите в този форум не биха дали цената за подобен трафик.
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Що пък трафика винаги трябва да е платежоспособен за да е добър? За игрите специално трафика си е много добре таргетиран по възраст, отделно може да се таргетира и по пол и по локация. Малко ли е? За филмите и крадените работи вече не знам, там сигурно е каша...
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Що пък трафика винаги трябва да е платежоспособен за да е добър? За игрите специално трафика си е много добре таргетиран по възраст, отделно може да се таргетира и по пол и по локация. Малко ли е? За филмите и крадените работи вече не знам, там сигурно е каша...
Това, че е добре таргетиран, не означава, че има рекламодатели, които биха искали да рекламират пред този таргет.
Тези сайтове могат да работят с Aff програми на големите браузърни игри, не виждам кой друг би желал да рекламира пред подобна аудитория. Може и да греша...
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

аз имам много кофти спомени от тези преди 4-5 години. по принцип нямам нищо общо с бизнеса им и глупавите им реклами. просто си спомняк как техен представител, казващ се иваникс, влезна тук и започна да наржда потребителите и фурума. всичко се случи заради статия, която си мислеха, че е техна, а после се доказа, че и те са я крали. един потребител беше я пуснал при нас, даже и с цитат към източника. както и да е, това няма общо, но от тогава разбрах, че тия за кретени от класа. та за това не се учудвам, че скоро може да не са на параза. просто от както ги има не са кой знае колко еволюирали, като хора и бизнесмени. та за това. не се притеснявайте, просто сменяйте.

а отностно контента, тук е повече от прав Харабейшио - вече се иска клиенти с пълен джоб и малко мисъл в главата. такива определено не са по сайтовете за игри, чалга песнички, мп3-ки фри и подобни спирщини на малоумници и ограничение възможности - парични и умствени. много е важно вече какво ще имаш като съдържание и всичко такова, свързано с качеството на сайта. а съберат ли се кофти сайт и крива рекламна мрежа, като споменатата - бизнес трудно има. да не говорим кой ще им клика на скапаните реклами. техните банери си личат от далеч просто.
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Мога да кажа че всички са еднакви не струват най-добре обикновенна реклама :)
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Цъкачи в сайтове за игрички по принцип не са кой знае колко плащаща клиентела. Всичко си има смисъл. Колкото по-рано се откажете от пълнене на сайтове с ла**нян контент от типа на флаш игри...........

Очевидно е че нямаш грам идея какво приказваш
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Очевидно е че нямаш грам идея какво приказваш
Аз ли нямам идея? :)

Като гледам реклама на fastspring у единия ти сайт за флаш игрички, и на неймчийп SSL сертификати :lol: у другия (с подобно съдържание),
БАЯ идея заимвам да ти кажа :) .
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

След като смениха името си от easytrader на easyads, фирмата започна драстично да реже издателите. Това което не мога да разбера е как въобще са на пазара и все още правят бизнес? Предполагам съвсем скоро и те ще заминат на кино, даже съм сигурен.

След като компанията започна да реже що де има сайт в който има думата Музика, Филм, мп3 и прочие :) Забавно а? Грам не ги интересуваше че имам два огромни и посещавани сайтове за Текстове на песни, в които нямаше ни помен от МП3 и прочие... Клиентите се дразнели... Ми добре.... Сайтове в които има думи като гледай онлайн (макар и само линк към съвсем друг сайт) - разбирам, и Гоогле режат за това. Но ето поредния шок:

"Здравейте, не приемаме повече сайтове за игри, тъй като рекламодателите ги блокират"

Е браво. Не че ме притеснява, колегите им от МСК ги взимат като топъл хляб (но там трябва да си доста голям, какъвто аз не съм) но Изи явно са над най-търсената и мащабна ниша (и напълно законна) в мрежата. Ми като ги блокират клиентите - перфектно, ма всички ли? да си направт един Тул за рекламодатели каква ниша искат да не им се показват рекламите и това е.

Се едно де... проблема си е техен... и без това не ги ползвам отдавна...


Не съм много запознат и затова ще те питам-кои са МСК?Мерси предварително :)
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

И аз въобще не ги уважавам тея. Преди време съм кандидатствал няколко пъти за мои сайтове като единият правеше по 36-38 000 уникални дневно и ме отсвириха, що? Дизайна на сайта не им харесвал:lol:, а в същото време продължаваха да работят с арена, замунда, топобяви, и още много други трафик сайтове които нямат дизайн или не е нещо което да е невероятно.

А за сайтовете и контента не знам що спорите аз примерно и в какъвто и сайт да влезна една реклама не ми ли хареса няма да кликна на нея, но ако ми хареса и заинтригува дори и в най-смотания да е ще кликна. :)
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Аз смятам, че са коректни, но личното ми впечатление е, че всички готини сайтове се разпределиха по разни фирми и "групировки", и за такива платформи като easyads ще е все по-трудно да намерят нещо читаво... (защото най-често дадена голяма фирма си има собствен рекламен отдел и сама си уговаря рекламодатели). Накрая за "децентрализирани" сайтове (които нямат голяма фирма зад гърба си) ще остане само Google AdSense и това е :) Дано не съм прав.
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Таргетът е ясно, че е доста добра причина рекламодателите да отсвирват рекламиращи сайтове. Обаче има и други два проблема – рекламодатели, които са незапознати с особеностите на онлайн методите за реклама, както и недостатъчните опции за таргетиране на рекламната платформа. Комбинацията от двете води до тази тема.
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Аз ли нямам идея? :)

Като гледам реклама на fastspring у единия ти сайт за флаш игрички, и на неймчийп SSL сертификати :lol: у другия (с подобно съдържание),
БАЯ идея заимвам да ти кажа :) .

Очевидно и още да гледаш - пак нищо няма да видиш.... Какво общо имат моите сайтове с флаш игри, с невероятната глупост която изтърси, че това е евтин и лайнян контент и че хората които "цъкат" игрички не са платежни достатъчно... А човек който може да каже това - по добре да зарязва сайтове, сео и всичко което прави онлайн...
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Малкот интро по темата: capital.bg/blogove/digitalk/2010/08/25/948576_infografika_bulgarskata_onlain_ikonomika/

Иначе кои са MSK: http://mskeygroup.net/

MS Key Group е най-голямата интернет медийна група в България. Лидер в разработването, управлението и маркетинга на забавление и новини на българския интернет пазар. Компанията е основана от Стилиян Шишков. Най-популярните сайтове от мрежата са познатите ни: Sportal.bg и Data.bg. Да бъдем честни - истинските реклами са при големите медиини групи в нета. Такива като: NetInfo, Investor, Neg, MSKey и т.н.

А по темата: не съм работел никога с тази рекламна платформа и не мога да кажа дали са ОК или не. Но като цало мога със сигурност да кажа, че не са по-добра латернатива на AdSense, поне на база това, че Google са с много по-добра система. Имаха и сравнителна таблица, която нещо не ми се вярваше да е такава. От нея излизаше, че Google са някакви стартиваюи аматьори, което ми е малко страно, но все пак.


http://mskeygroup.net/
 
От: easyads.bg смело по пътя на долу

Аз пък съм доволен от изитата, това е най-добрата БГ рекламна мрежа и падат добри парички от там. Конкуренция просто нямат за издатели в БГ с по-големи сайтове. Просто се опитват да предлагат качество и затова режат толкова. И на мен са ми рязали сайтове, но тези дето са при тях няма как да изкарват повече другаде (освен чрез директни рекламодатели, разбира се)
 

Горе