EasyTrader - кликаемостта пада ...

От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Всички интерактивни сайтове (без Трафик Сайтовете) ще бъдат разпределени в три отделни мрежи:
 
От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Не знам защо се занимавате с тях. Като издател (показващ реклами) аз полза от тях не съм видял и вече не показвам техни реклами. По принцип работа на посредника е да осигурява достатъчен брой разнообразни реклами, за да може да има адекватен CTR и тогава дори при по-ниска цена за клик може да има нормален приход. Тъпотията на EasyTrader да чакаш одобрение и то за малко на брой рекламни програми е смешно. В крайна сметка излиза, че въртиш 5 максимум 6 реклами, които рано или късно писват. Тъй като няма клик, ти буквално си им правиш безплатна реклама. А това че не се клика не винаги е важно. Щом се появява реклама на нещо, тя действа утвърдително. А отделно, че преди време Еврокомци се мъчиха да пробутват графичен банер с телефон за контакт. Така без да ти плаща нищо си получава клиентите.
Колкото и малко да плаща Google, поне ми предоставя по-голям набор реклами и с по-високия CTR искарвам повече отколкото от EasyTrader. Друг добър източник на доходи (второстепенен) за мен е Bidvertiser. Там рекламите не са кой знае колко разнообразни, но за сметка на това плащат добри цени за клик и нещата що-годе се избиват.
А тези 50ст и каквито и да е обещания са поредния опит на EasyTrader да се измъкне от фалит. Пояснявам. Не става въпрос на вас да ви дава по толкова, а на близки на тях сайтове и сайтове, от които смятат, че могат да изсмучат наистина много пари. А другите ще си духат супата с по 5ст и ще си мечтаят за светло бъдеще.
 
От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Unwise, бате ако сайта с който си в изитрейдър е тоя от подписа ти е съвсем нормално да не те одобряват, кой рекламодател гледа сериозно на сайт с анимации?

При мен лично нещата са ОК в EasyTrader и обикновенно ме одобряват за повечето пограми за единия ми сайт, другия е по-зле, той е трафик, но е нормално имайки впредвид, че е на тема онлайн игри.
 
От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Аз също работя с ИзиТрейдър и съм много доволен. Просто момчетата си вършат перфектно работата. Специално в твоя случай зависи кой ти е сайта, за да не те допускат повечето програми.
 
От: От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Unwise, бате ако сайта с който си в изитрейдър е тоя от подписа ти е съвсем нормално да не те одобряват, кой рекламодател гледа сериозно на сайт с анимации?
Странно е, че има (дори имам директен рекламодател през Google, макар и той да се стиска), но не в България. По принцип за всяка тема си има рекламодатели както за всеки влак си има пътници. Това, че EasyTrader има до 60 рекламодателя на кръст е показателно за каква недостатъчност на рекламодатели говорим. А тематиката, която ти класифицира като "несериозна" е несериозна може би само в България. В интернет се търси предимно млада аудитория (от 14-18 до 25-30 години), а такава аудитория се намира точно в сайтове за анимация (японската анимация е предвидена в повечето случаи за поне 14 годишни), игри, забавления и тем подобни.
Дори и често плютия за малък брой рекламодатели Bidvertiser има близо 90 рекламодателя, които не те занимават с чакане за одобрение и плащат в пъти по-добре от EasyTrader. Това изискване за одобрение го намирам за некоректно от страна на посредника, тъй като той е длъжен на рекламодателите да даде достатъчно издатели, а на издателите достатъчно рекламодатели. Ако някой не е за системата, той просто по начало е редно да не бъде одобрен. Ако всеки трябва да ме одобрява и да ги диря един по един, то тогава за какво му се плаща на посредника?

И тъй като се отклоних леко от темата, ще пиша и по същество.
Както вече споменах рекламодателите в EasyTrader са малко, а рекламите им се показват в наистина много сайтове. По този начин ако даден човек е видял (а може и кликнал) на конкретна реклама в някой друг сайт, няма да прояви интерес от същата реклама в твоя. Това е моето обяснение на един такъв пад в CTR-а.
 
От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Offtopic:
За това "не в България" не са ти виновни нито рекламодателите, нито EasyTrader. Всичко е пазар. Никой не ще да рекламира на подобни сайтове, защото не са измислили как да си монетаризират трафика. Има ли в България бизнес в аниме-то? Нема. Защото кой ще тръгне да ти продава anime-та, като всичко е свикнало да си ги влачи без пари от тракерите...

Друг е въпроса че при тия неща значителни приходи се генерират от fan-stuff, ама засега явно мислят че като не се продават DVD-та, няма и фенове.
Аз на твое място сериозно бих се замислил да врътна алъш-вершче се тениски, шапки, ранички и подобни. В днешно време лесно стават тия неща и за малки обеми. Ebay или подобно ако щеш, Amazon казват че имат добра affiliate програма, български сайтове и ателиета за щамповане на тениски (че и уникални) колкото щеш. Други сувенири също.

Непокрита ниша си е ;) (май). Вече колко е голяма ти ще знаеш по-добре.
 
От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

Offtopic:
За това "не в България" не са ти виновни нито рекламодателите, нито EasyTrader. Всичко е пазар. Никой не ще да рекламира на подобни сайтове, защото не са измислили как да си монетаризират трафика. Има ли в България бизнес в аниме-то? Нема. Защото кой ще тръгне да ти продава anime-та, като всичко е свикнало да си ги влачи без пари от тракерите...

Друг е въпроса че при тия неща значителни приходи се генерират от fan-stuff, ама засега явно мислят че като не се продават DVD-та, няма и фенове.
Аз на твое място сериозно бих се замислил да врътна алъш-вершче се тениски, шапки, ранички и подобни. В днешно време лесно стават тия неща и за малки обеми. Ebay или подобно ако щеш, Amazon казват че имат добра affiliate програма, български сайтове и ателиета за щамповане на тениски (че и уникални) колкото щеш. Други сувенири също.

Непокрита ниша си е ;) (май). Вече колко е голяма ти ще знаеш по-добре.

Абсолютно съгласен! Точно там е номера, че тая ниша никой не я иска за момента ....
 
От: EasyTrader - кликаемостта пада ...

То затова умните хора сядат на столчето докато още не е удобно, а тези дето чакат удобни времена почти винаги биват изпреварвани. А относно монетизирането на тази тематика, такова си има (т.е. това, че никой не рекламира в такива сайтове е абсолютно невярно). Просто EasyTrader не е достатъчно обхватен посредник и поне за мен те не са удобни. Отделно, че правят прекалено голяма разлика за свои (и близки на тях сайтове) и чужди. На своите пробутват хубавите скъпи реклами, а на останалите - по-евтините. Това както и да го гледаш все е некоректно.
В някои тукашни теми бях чел, че българския трафик не носи пари и що-годе е точно така. Не, не ви говоря за случайни сайтчета на безплатен хостинг, а за сайтове, които реално са решили да правят нещо. Един по-сериозен сайт трудно ще кара с под 1лв на ден (то и това е смешна цена, но го просто го давам за пример).
Май се поотклоних от темата.
 

Горе