EMAG c 1/4 млpд. лв. оборот за 2016 в Бългаpия, 0 лв. внесен данък в България!

mrcec

Member
Аз от кога казвам да се прави бойкот на тези чужденци...
Емаг
Обувки.бг
Фешандейс

и тнт

По хубаво да си пазарим от българи
Да се научат българите как да си рекламират стоките , как да правят намаления.... дотогава ще пазаруваме където е най-евтино.
 
Емаг едно на ръка, а Лукойл колко оборот има, от както купиха рафинерията в Бургас и колко данъци са платили? Защото май всяка година излизат счетоводно на загуба и данъци йок.
 
Последно редактирано:
На планетата Земя, все пак живеем кой от къде, заряваме томахавката и така:)
 
Всеки си гледа неговия интерес. Аз първо сравнявам цените при различните продавачи пазарувам от там. Има един сайт, да не му казвам името - предимството е че има над 30 000 - 40 000 артикула и ако поръчаш днес до обяд утре е при теб - това е идеално. Не ми харесва обаче, че винаги плащам за доставка - и за 5 лв да поръчаш и за 300 - пак плащаш. Така, че е въпрос на реклама и политика. Щом някой може да го прави по-добре от друг - да го прави. :)
 
Аз от кога казвам да се прави бойкот на тези чужденци...
Емаг
Обувки.бг
Фешандейс

и тнт

По хубаво да си пазарим от българи

Аз пък от обувки.бг съм супер доволен, за 2 дни са тук, цените на всичко са много по-ниски от примерно оня с трендото, като плащаш с карта е безплатна доставката и т.н. и съм връщал обувки просто щот не ме кефят, макар да съм ходил с тях 1 седмица примерно и им ги връщам дори мръсни и никой нишо не ми е казал. 4-5 пъти съм ги връщал :D
Тва за бг търговец надали ще е така
 
  • Like
Реакции: CTAH
Аз пък да доложа, че @testkiwi разказва, меко казано, вафли и толумбички. Освен, ако не му плащат или просто иска да си чеше езика, не виждам друга причина да хвали полските предприемачи. Прилагам мнения от pazaruvaj.com > https://www.pazaruvaj.com/stores/obuvki-bg-s115398/#mneniq (за да оборя неосъзнатите му приказки)
Всеки един търговец е наясно, че потребителите имат ПРАВА, но и ТЪРГОВЦИТЕ имат ПРАВА. Бате, кво ще ти правят вмирисаните обуща ?
-Кой нормален търговец ще връща пари за носени обувки, който не може да обоснови, като рекламация пред ПРОИЗВОДИТЕЛЯ?
-Кой нормален производител ще пуска кредитни и отстъпки, защото потребителя на търговеца носел обувките и ги върнал, защото "не му харесали" (след като ги е носил) ?
По цял свят няма подобна политика, ако ще и УЗБЕКИСТАНЕЦ да ти е търговеца.
 
Аз пък да доложа, че @testkiwi разказва, меко казано, вафли и толумбички. Освен, ако не му плащат или просто иска да си чеше езика, не виждам друга причина да хвали полските предприемачи. Прилагам мнения от pazaruvaj.com > https://www.pazaruvaj.com/stores/obuvki-bg-s115398/#mneniq (за да оборя неосъзнатите му приказки)
Всеки един търговец е наясно, че потребителите имат ПРАВА, но и ТЪРГОВЦИТЕ имат ПРАВА. Бате, кво ще ти правят вмирисаните обуща ?
-Кой нормален търговец ще връща пари за носени обувки, който не може да обоснови, като рекламация пред ПРОИЗВОДИТЕЛЯ?
-Кой нормален производител ще пуска кредитни и отстъпки, защото потребителя на търговеца носел обувките и ги върнал, защото "не му харесали" (след като ги е носил) ?
По цял свят няма подобна политика, ако ще и УЗБЕКИСТАНЕЦ да ти е търговеца.
аре ве, верно ли :D 14 дена си ги връщам как си искам по закон, а при тях дори цял месец някъде май пишеше. Купил съм си от тях над 20 чифта и за това ти казвам, че си ги връщаш без проблем дори да са носени и с отрязан етикет, пробвай и после ми говори глупости. Те дори не ги гледат според мен, щото си ги препращат към полша, освен тва съм си купил над 20 чифта от тях, но пък и не съм искал да ми връщат пари, а да ги сменя за други. Що за глупости ми обясняваш изобщо?
 
аз не знам точно от кога са на пазара в България, обувки бг, ама едва ли има 2 години
Та за това време си купил 20 чифта от тях !?!??!!
Сега, извода е че testkiwi е стоножка или е фолк певица .....

D.Benev е прав или ти плащат или много те сърби ... езика
 
Аз пък от обувки.бг съм супер доволен, за 2 дни са тук, цените на всичко са много по-ниски от примерно оня с трендото, като плащаш с карта е безплатна доставката и т.н. и съм връщал обувки просто щот не ме кефят, макар да съм ходил с тях 1 седмица примерно и им ги връщам дори мръсни и никой нишо не ми е казал. 4-5 пъти съм ги връщал :D
Тва за бг търговец надали ще е така
Да си кажа и аз за обувки.бг... няма никакъв проблем с връщането и не са като останалите търговци да предлагат или само спортни обувки, или само официални - има всичко, дори и от марките, които рядко се срещат в български магазин изобщо заради цената.

Ако някой иска идея - спрете да правите магазини за дрехи от контейнерите, с които така или иначе са пълни моловете. Вземете да внасяте марки, които трябва да се поръчват от чужбина, а не боклуците, които бълват пакистанските и индийските "дизайнери".
А за българските стоки да не говоря :eek:


ПП: Да не ви затруднявам да пишете в събота сутрин - да, мърша съм.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Аз съм се убедил в това, че повечето български търговци не стават. Отивам при един да си сменям ксеноните ( нещо беше заяла фасонката и не исках да я счупя, защото е пластмаса ) и не стига, че му беше за 1 мин работа, не стига че и пари му дадох, ами отношението му беше все едно той ми дава пари. Пуфтеше, мрънкаше, правеше се на много голям.
Това не е изолиран случай, много често виждам такива, където си мислят че са хванали дядо господ за шлифера и ходят с едно безкрайно самочувствие. Българите просто не могат да продават, дори и не се опитват. И съвсем естествено идва конкуренцията, предлага по-добри условия и хората отиват там.
Който не се научи да продава, не заслужава да го прави.
 
Абсолютно съгласен със Svetliooo. Същото ми се случва не само по сервизи (където са най-големите класици, както и в държавната администрация) но и в магазини, по заведения ... навсякъде. Личи си че трябва да мине още време преди българина да започне да прави разлика какво е да си на работа и да обслужваш клиент и какво е да си лафиш с приятелчетата пред блока.

Отностно Емаг и другите големи чужди фирми в България не виждам изненада. Тук не сме центъра на света, а периферията и е нормално нищо да не остава тук. Това че парите се изнасят е валидно за всички чужди фирми с дъщерни офиси или клонове в България.
 
И аз съм съгласен с горните две мнения. Пък и не виждам какво чак толкова потресаващо има за нас да купуваме нещо с по-ниска цена от чуждестранна фирма, която не си плаща данъците в БГ. Че то нашите да не би да си плащат 100% от данъка и какво да подпомогнем Българския тарикат дето прави 50-100% марж и работи и обявява 20-30% от оборота. Конкуренцията прави цената, колкото повече има предлагане на пазара, толкова повече цената ще е конкурентно ниска за покупателя. А нас това ни интересува, че който не му харесва ниската цена да ходи и да си купува от Български прекупвач на по-висока стойност и да чака той да си плати данъците. Аз самия продавам в маркетплейса на ЕМАГ и не че ги защитавам, но за определен процент продавам колкото в 20-30 магазина едрово месечно в БГ. А ма пък магазините почват ама ще ти "плата" кат го продам, скъпо малко... дай да не ми пускаш фактура, че аз не издавам. Крайния клиент накрая купува един и същи продукт със 100 % надценка от Българския тарикат, който вечно реве от вериги и онлайн търговци, но никога няма да бачка на 20-30 % марж, щото това го "Убивало". Е има и Български платформи и кво? Дай 500 лв стъпителна такса, ние продаваме на 100 % надценка, не искаме фактура, ти се оправяй с логистиката и кой да предпочетеш?
 
Аз от кога казвам да се прави бойкот на тези чужденци...
Емаг
Обувки.бг
Фешандейс

и тнт

По хубаво да си пазарим от българи
Подкрепям казаното .
Българинът отдавна е клиент тип '''Кауфланд'' с промит мозък . За всеки българин другия българин е мушеник и печалбар , затова пазарува от чужденци , обаче като направи магазин или производство вика ебати хората никой не купува от мене , веригите ще ме фалират .Еми затова 5 милиона българи са общаци в ЕС и САЩ .
Като става въпрос за обувки между 100 и 200 лв /зависи от модела/ майстор обущар ще ви изработи на ръка уникални дизайнерски обувки по взет от кръкът ви размер и тип на ходилото , ще ги носите с кеф няколко години.
 
Има и страхотни български фирми, които са по-конкурентни от чуждите - вземи за пример ББ-теам - Следвам ги как се развиват с годините и мога да кажа, че са може би най-добрите, когато става дума за здравословно хранене и тренировки. Следвам и тяхното CEO / основател във ФБ и е страхотен човек. Щом те могат да го направят, значи всеки може. Просто се изискват повече усилия.
Едно е да отвориш някакъв магазин и да се мръщиш вътре на клиентите, да ги псуваш и да се правиш на много голям. Персонала ти да работи на минималната заплата и да си ги вързал с по 1-2 заплати назад, за да не могат да избягат от тебе. Докато те работят на празниците, ти да си на почивка. Да паркираш отпред ауди а6-цата и да се правиш на голям.
Това е мечтата на повечето предприемачи в България. И за тях говорим с колегите.

Това е хубавото на капитализма - само най-добрите оцеляват. Просто нашите не са добри. Не са се научили все още. Не е за всеки.

Но пък за да помогнем на такива, които се справят добре, можем да направим каталог на продуктите. И като примерно искаш да си купиш нещо / услуга и ти показва българските еквиваленти.
 
Хора
тук ли трябва да го обяснявам
За да е добре една държава трябва износа и да е повече от вноса ....
Едва ли има някой тук който да не се съгласи с това.

Сега за да си човек в 21 век ти трябва да имаш ток. вода . телефон, да си получаваш заплатата по дебитна карта
За да си човек ти трябва да изкараш едни пари този месец и да си платиш всички тези неща, независимо къде си в БГ или Европа , независимо дали си в собствено жилище или си под наем.

Хайде сега всеки да се замисли

На каква фрима си плаща тока Немска, Австрийска или Чешка
Водата Немска фирма
Телефона ... Кой ги знае вече Евреи и всякакви
Колко Български банки има

Хайде сега за да сме живи трябва да ядем
Била , Лидл, Метро

Ма ти не ходиш в метро ама ходиш на пицария те зареждат от метро

Идва Коледа ще купиш играчки на децата, нямаш деца ма имаш племенници отиваш с Джъмбо - Гърци

Хайде сега дрешки и обувки Фешан Дейс , Обувки.бг Емаг

Ти не пазариш от тях а от ОЛХ - унгарци или и те са поляци вече

Ей това ме дразни

Не че нямаме добри производители нече нямаме маркетинг специалисти които да могат да продават.
Не нямаме друго

Ама тука влизам вече в политиката а неща ....

Всеки си прави сам изводите.

Обаче нашите управници нямат файда от домашно производство защото то изисква дотации
имат файда от вноса щото си плаща вносителя рушвета на границата авансово ....


А за black friday да напиша ли
Нали има правило че не може да лицензираш общо приети фрази и думи
Примерно не мога да си запазя думата шише ....
Щото всички я ползват.
Идва румънеца и заплюва black friday ... как тъка

Дайте да се съберем и да си патентоваме коледна промоция примерно или великденско намаление ....
Някой съмнява ли се че ще ни разрежат
 
Хора
тук ли трябва да го обяснявам
За да е добре една държава трябва износа и да е повече от вноса ....
Едва ли има някой тук който да не се съгласи с това.

Сега за да си човек в 21 век ти трябва да имаш ток. вода . телефон, да си получаваш заплатата по дебитна карта
За да си човек ти трябва да изкараш едни пари този месец и да си платиш всички тези неща, независимо къде си в БГ или Европа , независимо дали си в собствено жилище или си под наем.

Хайде сега всеки да се замисли

На каква фрима си плаща тока Немска, Австрийска или Чешка
Водата Немска фирма
Телефона ... Кой ги знае вече Евреи и всякакви
Колко Български банки има

Хайде сега за да сме живи трябва да ядем
Била , Лидл, Метро

Ма ти не ходиш в метро ама ходиш на пицария те зареждат от метро

Идва Коледа ще купиш играчки на децата, нямаш деца ма имаш племенници отиваш с Джъмбо - Гърци

Хайде сега дрешки и обувки Фешан Дейс , Обувки.бг Емаг

Ти не пазариш от тях а от ОЛХ - унгарци или и те са поляци вече

Ей това ме дразни

Не че нямаме добри производители нече нямаме маркетинг специалисти които да могат да продават.
Не нямаме друго

Ама тука влизам вече в политиката а неща ....

Всеки си прави сам изводите.

Обаче нашите управници нямат файда от домашно производство защото то изисква дотации
имат файда от вноса щото си плаща вносителя рушвета на границата авансово ....


А за black friday да напиша ли
Нали има правило че не може да лицензираш общо приети фрази и думи
Примерно не мога да си запазя думата шише ....
Щото всички я ползват.
Идва румънеца и заплюва black friday ... как тъка

Дайте да се съберем и да си патентоваме коледна промоция примерно или великденско намаление ....
Някой съмнява ли се че ще ни разрежат

Напълно съм съгласен, братле, евала (турска дума) :D
 
  • Like
Реакции: CTAH
Хора
тук ли трябва да го обяснявам
За да е добре една държава трябва износа и да е повече от вноса ....
Едва ли има някой тук който да не се съгласи с това.

Сега за да си човек в 21 век ти трябва да имаш ток. вода . телефон, да си получаваш заплатата по дебитна карта
За да си човек ти трябва да изкараш едни пари този месец и да си платиш всички тези неща, независимо къде си в БГ или Европа , независимо дали си в собствено жилище или си под наем.

Хайде сега всеки да се замисли

На каква фрима си плаща тока Немска, Австрийска или Чешка
Водата Немска фирма
Телефона ... Кой ги знае вече Евреи и всякакви
Колко Български банки има

Хайде сега за да сме живи трябва да ядем
Била , Лидл, Метро

Ма ти не ходиш в метро ама ходиш на пицария те зареждат от метро

Идва Коледа ще купиш играчки на децата, нямаш деца ма имаш племенници отиваш с Джъмбо - Гърци

Хайде сега дрешки и обувки Фешан Дейс , Обувки.бг Емаг

Ти не пазариш от тях а от ОЛХ - унгарци или и те са поляци вече

Ей това ме дразни

Не че нямаме добри производители нече нямаме маркетинг специалисти които да могат да продават.
Не нямаме друго

Ама тука влизам вече в политиката а неща ....

Всеки си прави сам изводите.

Обаче нашите управници нямат файда от домашно производство защото то изисква дотации
имат файда от вноса щото си плаща вносителя рушвета на границата авансово ....


А за black friday да напиша ли
Нали има правило че не може да лицензираш общо приети фрази и думи
Примерно не мога да си запазя думата шише ....
Щото всички я ползват.
Идва румънеца и заплюва black friday ... как тъка

Дайте да се съберем и да си патентоваме коледна промоция примерно или великденско намаление ....
Някой съмнява ли се че ще ни разрежат
Мисля , че това беше доста изчерпателно.Който има глава да мисли , който няма има гръб да носи.
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе