Epassporte вече без Visa

От: Epassporte вече без Visa

Преди 10 минути пробвах и нищо...
 
кое не работи проверка колко имаш вътре или картата като цяло? някаква странна грешка ли ти даде не че е блокирана

пробва ли с някаква по малка сум от 400 лева ? на мен ми съобщиха за двама души единия успешно изтеглил залежали $170 другия с няколко стотин в картата пробвал с 400 лева не станало първия път но с 300 станало и утре ще си дръпнел остатъка
 
От: Epassporte вече без Visa

Грешката беше при опит за теглене и баланс по сметка и е нещо от типа: Картата е временно забранена.
Пробвах на 3 различни банкомата (различни банки). Сега чета, че хората с повече от $2000 ще трябва да попълват Due Diligence форма.
Писах им на банката и сега чакам за формата :)
 
От: Epassporte вече без Visa

По принцип проверката на наличност по сметката никога не е работила за карти издадени от банки извън България.

Някой успял ли е да си изтегли парите от Wallet-а чрез банков превод? Аз няман почти никакви пари в картите, повечето ми са в Wallet-a. Тях няма как да ги изтегля с картата. Пратих им формуляр за теглене чрез банков превод и им пратих лична карта обаче още нищо не са ми отговорили. Не съм ходил до банката да проверявам, защото едва вчера пратих заявката за теглене.

Май тези, които си държаха парите в Wallet-а са по-прецакани в сравнение с тези, които ги държат във Wallet-а, защото сега първите могат само да се молят на ePassporte да им прати банковия превод, докато вторите могат да теглят от банкомат и даже чрез банков превод директно от банката...
 
От: Epassporte вече без Visa

По принцип проверката на наличност по сметката никога не е работила за карти издадени от банки извън България.
Тук не си много прав, тъй като карта извадена от бизнес акаунт може да има друг статус. Аз лично си проверих баланса и съм го правил поне още 3-4 пъти на банкомат. Причината поради която не го правя често е, защото в сайта им си го чеквам какво имам и какво не. Преди време си спомнях, че не беше активно, но последните 1-2 години аз можех да чеквам наличност.

А отностно това как да си изтеглите парите - ако са над $2К определено е по-логично р банков превод и на каса. А не да седите и да си теглите 5 дни поред. Те добре са го измислили, но опредлено не ми се вярва, че е по-успокоително за чакащите да се доберат до кинтите си вече месец и половина. Абе да ги тръшне трипера там. :)
 
От: Epassporte вече без Visa

Аз вчера си поисках парите с банков превод. До тогава се надявах, че ще може да се тегли с картата.

Доколкото разбрах първо пращат потвърждение, че заявката за превод е одобрена и после се чака за превода. Още нищо не съм получил.
 
и аз вярвах до последно че ще се оправят този Крис снима филм д мидъл мен а си прецаква бизнес който е най големия мидъл мен при афилиейт програмите:mad: това е меко казано лузарско и несериозно...

иначе да първо се попълва форма и се съгласяваш с таксата... после чакаш 7-10 работни дни да получиш парите и от както се пише на новия имейл ни мък ни гък
 
От: Epassporte вече без Visa

Наистина показва наличността в долари (пробвано с банкомат на Експресбанк). Даже могат да се теглят :)

Само не ми е ясно какво ще правя с остатъка, който не може да се дръпне от банкомата. Искам да ги изтегля така, че да не могат онези кръвопийци от банката, заради които стана целия цирк да си ги приберат...

Освен това не е ясно как ще се разбере баланса на виртуалните карти (имам друг акаунт, към който няма пластмасова карта).

Внимавайте на кой адрес пращате заявката за банков превод - в официалното съобщение са дали грешен адрес заедно с правилния!
 
От: Epassporte вече без Visa

Изцедих си единия Virtual Visa Account - банкоматът излезе прав за баланса, защото транзакцията излезе успешна (предплатих си за хостинг и домейни посредством виртуалната карта за точно тази сума, която ми посочи банкомата, че се съдържа в акаунта). Направо не мога да повярвам, че успях да се сетя за CVV2 кода на виртуалната карта (не го бях записвал никъде - стоеше си в раздела със съобщенията в сайта на ePassporte, но след като го блокираха нямам достъп до тази информация.

Обаче не ми е ясно как ще изцедя другия си акаунт, където нямам пластмасова карта, с която да проверя наличността на банкомата.

Ако пробите и грешките са твърде много може да решат да ме блокират... Не искам да им оставям и един цент!
 
От: Epassporte вече без Visa

До колко разбирам искат само паспорта и някоя фактура?
Също паспорта и фактурата трябва да са нотриално заверени, а до колкото знам, е
забранено да се прави нотариална заверка на документи за самоличност.
Някой знае ли как ще стане тази работа?
 
От: Epassporte вече без Visa

Тази седмица си направих заверка на паспорта и личната карта при нотариус (трябват ми за друго). Първия нотариус, с който говорих ми отказа. Отидох при друг нотариус, обаче го нямаше и заместникът му също ми отказа. После след няколко дена реших да мина пак през последния нотариус (който го нямаше) за да го питам за съвет по същия въпрос, но за мой късмет нотариусът беше там и имаше различно мнение по въпроса. В крайна сметка ми завери и двата документа за самоличност, даже ме насочи към преводач, където ми ги преведоха.

А междувременно от банката отговориха на въпроса ми колко имам в картата с въпрос - искат целия номер (нещо не можели да натаманят името ми с номера на картата).
 
От: Epassporte вече без Visa

Thank you for your email. *You have access to your funds.
We are unable to provide balance information by email. *Alternatively,
please call us on 869-466-9733 and be ready to provide your card number,
name on the card, expiry date and address information, for
identification purposes. *Once you provide us this information, we will
then be able to confirm the balance on your card. *

Cardholder Services

Аз ако им се обадя ще изхарча повече пари отколкото имам в картата... И как си представят те да им кажа адреса си точно както съм го написал (не че не мога, но ще е буква по буква, защото някои части не могат да се произнесат).

Минавам на варианта проба-грешка.
 
От: Epassporte вече без Visa

Днес и аз си дръпнах кинтите. Много добре ми дойдоха, при положение, че ги бях отписал.:)
 
От: Epassporte вече без Visa

За картите е ясно, обаче някой успя ли да получи с банков превод каквото е имал във Wallet-а?
 
От: Epassporte вече без Visa

Нотариусите заверяват копия на документи. Може да направи копие на документа и да се подпише долу, че това копие е направено от оригинала без манипулации (но без да удостоверява, че оригинала е валиден документ). Същото може да направи и с паспорт и лична карта.

После трябва да носиш нотариално заверените копия на преводач за да ги преведе и да прикрепи копието с превода и да се подпише и подпечата, че това е валиден превод.

Документа на преводача няма нужда да се заверява от нотариус, защото после заверката ще трябва да се превежда и така до безкрайност :)

Някои нотариуси отказват да заверяват копия на документи за самоличност. Трябва да обиколиш няколко.

Instructions for Completion of Information Required
  • Cardholder Information (i.e. name, address etc)) must match card details in order for process to continue.
  • Documents to be submitted to SKNANB will only be accepted by SKNANB if they fully comply with the following:
    • All documents must be clearly legible
    • All documents must be in English or accompanied by a translation acceptable to SKNANB.
    • Copies of documents requiring certification must be certified by a Notary Public or Commissioner for Oaths.
    • Copies of identification documents must clearly show the full name, date of birth, recognizable picture, and signature of the cardholder named therein as well as the date on which such documents expire.
  • Certified copy of passport should be of the first three pages as well as the photo/signature page (if not in the first three pages)
  • Documents may be scanned and sent via email to [email protected]
  • Documents may be faxed to +1-869-466-9379 (please note that fax copies are not always legible and you may be asked to resend)
  • Please allow 5 – 10 working days to process this information, at which time, SKNANB will either re-enable your card(s) or contact you via email with respect to an alternative payment method.
  • SKNANB will contact you via email if anything further is required at any time during this process.

Само копията на документите, за които се изисква да бъдат заверени ("requiring certification") трябва да бъдат заверявани от нотариус или "Commissioner for Oaths". В текста не е посочено само за паспорта, че трябва да е заверен.

Обаче за всички документи има изискване да са на английски. Тъй като заверката на паспорта ще бъде на български трябва да бъде преведена от преводач. Същото се отнася и за сметката за ток/вода/парно.

Да се заверяват документи, които се пращат по електронната поща ми се вижда абсурдно.
 
Последно редактирано:
От: Epassporte вече без Visa

Мерси за отговора :)

Аз това и имах впредвид - да се завери копието на сметката за ток. Обаче всички нотариуси досега ми отказаха понеже било документ за самоличност.
Един, учудващо, се съгласи да ми завери копието на личната карта... но за сметката за ток и той ми отказа. Затова и питам дали някой е намерил такъв човек, понеже доста обикалях без успех. :)
 
От: Epassporte вече без Visa

Сметката за ток я занеси при някой преводач, който ще се закълне, че преводът е точен. Листа с превода се закрепя с телбод или друг начин към оригинала, като се поставя печат по такъв начин, че едната половина от печата е върху единия лист, а другата половина е върху другия (така ще си личи, ако някой от двата листа се замени с друг). В някои случи се ползва лента от плат, която минава през двата листа и двата и края са залепени с парче хартия, върху което има печат (това се прави когато страниците са много и няма начин да се ползва телбод.

86933912.jpg


Според моето тълкуване на написаното само копията на документите, за които се изисква да бъдат заверени ("requiring certification") трябва да бъдат заверявани. Никъде не пише, че сметката за ток трябва да е заверена.
 

Горе