ePassporte

Филип

New Member
Здравейте,
като гледам ePassporte изглеждат добре, но се чудя не е ли прекалено опростено за да станат някакви измами. Например ако ми издадат такава карта от GB тя на чие име ще бъде, кой ще я получи? То така аз мога да пиша друго име и пак да си получа картата, нали? Съответно, какво пречи някой да си изкара карта на мое име? Все още нямам такава, но имам намерения да получа, а ако ми я пратят по пощата дали изобщо ще я получа, ... та от това естество са ми въпросчетата :)
 
Ами хората очакват да си коректен, а и ще пратят картата на името и адреса, който си посочил :) Картата я пращат и за около седмица-две пристига и можеш да я активираш. Надявам се да не звуча като рекламно лице на epassporte, но найстина това е най-лесния и удобен начин да получаваш пари от aff програми.
 
бизнес акаунтите могат да създават дъщерни карти с които да плащат на афилиейтите си ГБ затова издава фрии на името което си попълнил в регистрацията обаче тази карта е рестрикната до определен лимит нагоре ще трябва да си я верифицираш с карта на твое име. Иначе ако си поръчаш с чуждо име няма да можеш да си ползваш да си плащаш по пос терминали а някаде могат да те обвинят че си откраднал чужда карта :) и ако някои банкомат ти я глътне няма да можеш да си я получиш обратно...
 
Това с дъщерните карти ми убягна.
Но да кажем, че все пак получа карта на друго име (което наистина ми изглежда лесно) и си ползвам картата и за други плащания (което пак не би било проблем) и да си взимам паричките от банкомат. Както аз виждам нещата, най-лошото което може да стане е да закрият сметката на тази карта. Добре, ама аз после ще си изкарам друга и пак така ... Не може да няма някаква превенция за това.
А картата може и да си я изкарам от ePassporte, може да не е през GB. Но резултата ще е същия. Никъде не се иска лична карта или удостоверяване на самоличност.
 
Ама ако си откриваш сам картата първо трябва да платиш с карта на твое име. А неверифицираните карти са рестриктнати имаш ограничения в тегленето и във всеки един момент могат да ти посикат верфикация ...
 
Филип каза:
Никъде не се иска лична карта или удостоверяване на самоличност.

След като ползваш картата няколко пъти, ще ти поискат и тези документи . Зависи какви и колко често имаш транзакции по сметката.
 
Ако събереш $1000-$2000 ще ти поискат да я верифицираш и ще ти блокират картата докъто не им пратиш документи. Ако държиш в нея под $1000 можеш да я направиш на чуждо име от което не виждам смисъл.
 
Тая карта е пълен шит, не знам от колко време я ползвате, но всяка година ви удържат по 40$ такаса, на всяко теглене от ПОС терминал ви удържат комисионна според сумата. Изобщо за USA си е ОК, ама за БГ не мисля, че е кой знае колко сполучлива, особено ако сумите са малки (до 500 кинта).
 
nik0la каза:
$38 е годишната такса 8) а за всяко теглене си зимат още кинти ;)
какво ?? освен че им давам пари примерно за издаване , имам и годишна такса така ли , и всяка годинка ще им давам по 38$ ?
 
Не е $38, a e $40:) $35 за пластичната карта и $5 за виртуалната. Като се замислиш това ти е осребряването на 4 чека, а някой програми пращат пари всяка седмица..Определено има сметка и е доста по-удобно от чека.
 
определено е по-удобно от чека, но само ако изкарваш голями суми, иначе не си струва!
 
nik0la каза:
определено е по-удобно от чека, но само ако изкарваш голями суми, иначе не си струва!
плс не пиши голями , не че аз пиша правилно или грамотно , но голями винаги ме е дразнело , но нищо лошо , иначе си прав за големите суми че е по изгодно така , а иначе тази такса от 40 долара , ако я платя примерно сега до края на тази година ли ще е или другата година на тази дата ще ми изтече ?
 
Значи таксата е за една година. Ако я платиш днес на 05.11.2008 ще трябва да я платиш отново. За сега няма да имаш такава такса защото първата година виртуалната карта ти е безплатна, а за $35 ще си поръчаш пластичната карта виса от която ще можеш да теглиш суми от банкомата. Така че следващата година ще платиш тези $40 ако някоя програма като GenBucks ти предложи да ти купи акаунта и пластичната карта.
 

Горе