Exact match-a умрЕ

От: Exact match-a умрЕ

Следи за прекалено много реклами на сайта. Или по-скоро следи дали първо се вижда usefull content или реклама. :-]

Значи е минало и през БГ, защото поряза някои от конкурентите точно на 9-ти.
 
От: Exact match-a умрЕ

Значи е минало и през БГ, защото поряза някои от конкурентите точно на 9-ти.

Не мисля братле или, ако е минало значи пак за някои важи а за други не. Както всички знаем една от най големите коледни елхи е свежо, а не съм забелязал спад при тях. :)
 
От: Exact match-a умрЕ

То нали преди време имаше за ads above the fold, нали то беше ако като влезнеш се виждат първо рекламите и няма достатъчно текст.
 
От: Exact match-a умрЕ

Не сме единни иначе нямаше да се бъзикат с нас мен ако питате. :)

От много време ми е интересно да видя какво ще се случи, ако 60-70% от уебмастърите направят така:

<meta name="googlebot" content="noindex, nofollow" />

За желаещи те да се включат в начинанието: https://www.facebook.com/groups/360754050680081/

Давам админ права на желаещи от форума.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Exact match-a умрЕ

То нали преди време имаше за ads above the fold, нали то беше ако като влезнеш се виждат първо рекламите и няма достатъчно текст.

Да, същото е - Page Layout algorithm.
  • Top Heavy 1: Jan. 19, 2012 (impacted less than 1% of English searches)
  • Top Heavy 2: Oct. 9, 2012 (impacted 0.7% of English searches)
И, да, не е минало през BG. То за 1 седмица 4 ъпдейта... Можеш ли да знаеш кое те е ударило... :D

@biaaro, благодаря! Посвещавам първата си златна звезда на теб! :p
 
От: Exact match-a умрЕ

Не знам кой какво и как, ама вече не смея да пипам нищо, ей сега чекнах, сайта дето беше в нищото вече е на 3та страница, а един се е качил от 8ма на 4та позиция, абсолютно нищо не е правено.
 
От: Exact match-a умрЕ

Разрових се из темите и виждам, че и други колеги са пострадали. Само, че при мен пострада ( за трети път ) главния ми нишов сайт, в/у който съм използвал и всички сео сервизи, които продавам в "пазар". Интересното при мен е, че когато пресиля линкбилдинга получавам пеналти и първия път от 2-ра страница ме върна - 50/100 позиции назад, като след седмица/10 дни отново бях, на въпросната 2-ра страница, но на по-горни позиции. След известен период придружен с неспиращ линкбилдинг отново опитах да надхитря google , като пробвах 2-3 стратетии, които явно са дошли в повече за алгоритъма на big G. и отново имах пеналти, пак за около седмица. Какво направих... Добавях си статии и си продължих билдването на беклинкс така, сякаш нищо не е станало. Отново си върнах позициите, но този път бях на въпросната и така очаквана 1-ва страница, като позициите ми "денсиха" от 6-7 място и накрая се забих на 3-то. Сега отново имам пеналти, но този път според мен е от няколко сервиза наведнъж, абе т.е пак пресилване... Резултатът беше очакван, но все пак без да пробваме различни стратегии няма как да знаем и да научаваме повече, нали? Както каза един колега преди време - По-добре правете нещата бавно и качествено.. Какъв е изводът, които си направих:

1. Не прекалявайте в стремежа си за беклинкове. По-добре по-малко, НО качествени.
2. Ако имате наказание не се паникьосвайте! Продължете да добавяте качествено съдържание в сайта си и разчупете/редуцирайте линкбилдинга си.

Поне при мен действа.

Ще се радвам и други колеги да споделят мненията си!

:)
 
Последно редактирано:
От: Exact match-a умрЕ

Не знам дали съм първия, но от сега се извинявам на всички шервали зареди линкове в bg-info.info

Сайта вече е с отметка:
<meta name="googlebot" content="noindex, nofollow" />

И не мисля да я махм скоро.

Не знам за вас ама на мен ми писная скоро мисля да лимитирам и още мои сайтове!
 
От: Exact match-a умрЕ

Не знам дали съм първия, но от сега се извинявам на всички шервали зареди линкове в bg-info.info

Сайта вече е с отметка:

И не мисля да я махм скоро.

Не знам за вас ама на мен ми писная скоро мисля да лимитирам и още мои сайтове!

И какъв е смисълът ?
 
От: Exact match-a умрЕ

Донякъде го разбирам за лични сайтове, обаче за горепосоченият само вредиш на другите. Какъв е смисълът да ги правиш тия сайтове, ако ги криеш от Гугъл ?
 
От: Exact match-a умрЕ

Ще се опитам да върна всичо + трафик както беше преди :(
 
От: Exact match-a умрЕ

Иначе само бухам пачка в него и нищо не става вече. :(
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз се отказах 2 седмици няма да пипна нищо.Дано след 2 седмици тия дебили да са се укротили малко, че човек да може да огледа и обмисли всичко като хората.Ти тъкмо помислиш, че е от това, направиш онова и захапеш.....
Ще изчакам 2 седмици дано все пак накрая се чуе нещо хубаво :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Докато това нещо- климатици.org , стои на 3-то място надежда ще има за всички. Все се чудя как може толкова много оплаквания от тези ъпдейти, а това нещо стои от месеци. Според вас не е ли пълен абсурт, та това е просто копирана начална страница на сайт, колкото ще и линкове да има, как може да е на толкова висока позиция
 

Горе