Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

baydan

Active Member
Привет:)
Абонирал съм се тук за някои интересни за мен теми около Facebook и ги следя с интерес. Но пък и са ми изниквали и някои въпросителни извън тези теми, ползвам съм и търсачката, има стотици отделни теми-въпроси, питания и е доста трудно понякога човек да открие нещо, което всъщност може би е обсъждано и го има. Затова и реших да създам тази тема с идеята всякакви въпроси около Facebook да ги пишем тук.
Дано е полезна, а и не нарушавам някои правила на форума де :)
 
От: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

От мен и първото питане тук относно един начин за поставяне на лайк бутона. Вижте демото на един Wordpress плъгин, с който лайк бутона се появява при image hover - http://codecanyon.net/item/facebook-auto-like-for-wordpress/full_screen_preview/1970565. Въпроса ми е този начин на появяване на фб лайк бутона дали е в нарушение нанякакви правила, дали не се води спамерско лайкджакинг и т.н.? Мисля, че си е съвсем легален начин, но все пак кажете и вие колеги?
 
От: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

Никой не се отзова на предишния ми въпрос.. Сега ще постна някои нещица, дано са ви полезни...

- Една статийка за размерите на картинките в социалните мрежи - http://www.lunametrics.com/blog/2012/06/18/social-media-sizing-cheat-sheet/#more-9310
social-media-image-size-cheat-sheet.jpg
Google.jpg
Twitter.png
Pinterest.jpg
 
От: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

Една статия , която може да е полезна на някой - Как да пренесем лесно и автоматично снимките си от една социална мрежа/web услуга в друга? - http://www.lifehack.bg/freebies/avtomatichno-prehvarli-snimki-prez-socialnite-mregi/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+Lifehackerbg+%28Lifehackerbg.com%29
 
Дано е тук момента да кажа за нещо, което би могло да помогне на блогърите, които правят и силен социален маркетинг: Как да инсталираш Facebook Recommendation Bar в твоя wordpress сайт?

Ако някой може да допълва с интересни неща темата на baydan, нека да вземе участие. Темата ще се превърне в нещо като пътеводител за тези хора с Facebooк развитието на своя бранд там.
 
От: Re: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

Все те дебна да ти дам перче, ама все не мога:



Темата е много хубава. Ако имаш нещо за споделяне относно Facebook, ще се радвам да я допълваш. :)
Благодаря, с удоволствие ще допълвам и ще ми е гот да съм полезен.
Аз щях да пусна и други линкове от lifehack.bg , ама да не стане като реклама на сайта... но пък наистина има много полезни статйики там, аз съм се абонирал и получавам на мейла всяканова статия.
 
От: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

Аз искам дапопитам коя настройка трябва да променя така че снимките който съм направил публично да се харесват от всички не само приятели ??
 
От: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

Колеги, здравейте :)) Имаше някакви бг сайтове, където си публикуваш фейсбук игрите, за да ги видят повече хора, обаче съм забравила кои бяха. Може ли малко помощ, моля. Може и на лс :)
 
От: Facebook - ВСИЧКО ЗА - всички въпроси около Facebook в една обща тема

Елла, аз ползвам за игрите igrisnagradi.com. Изпращаш им имейлче и те качват и твоята игра: Охххх този сайт не ми позволи да споделя имейла им, защото не съм имала достатъчно постове... Започва с инфо, после слагаш маймунка и изписваш адреса на сайта. Това им е мейлчето и винаги са много любезни. Да видим дали ще ме ограничи отново.
 

Горе