Facebook - промени и новости

Специално за здравните сайтове трябва внимателно, че за тях има специални правила - не можело да има рецепти и нещо такова...
Иначе трябва да пускаме само картинки на щастливи хора в кожуси, дори да е лято, че статиите изчезват...
 
Брадва си е брадва. Като ги види "Зукито" и си вика - тея ще минат метър.И аз да се похваля - една от страниците ми в "бокса" за една седмица. Здравна страница в която се пускат предимно здравни линкове от 4 сайта ( в лайкбоксовете и на 4-те сайта е) и картинки със същата тематика. Не е пускано сексуално съдържание. Като кусур мога да кажа, че линковете не са нови а въртя стари. Страницата е на около 4 г с 50к фена и хоп - в бокса. Разбира се може да се слагат картинки с линк отгоре, но кликовете към сайтовете намаляват драстично.


По - колко линка на ден си пускал, според мен ако бройката е под 5, проблеми няма
Също и времето между линковете да е голямо и да има снимки/видео - между тях
* Не виждам стар линк какъв проблем, може да пречини
* Само наблюдения и лично мнение
 
Ами през около 1-2 часа. Видеа почти не съм пускал. Имам и друга страница, в която се пуска през около 40 мин-50 мин и поне 1/3-та от линковете са от нови статии. Там да чукна на дърво проблем няма. Малко подсилвам публикации, но е с по долар-два за ден и на месец по 30-40 долара макс. Възможно ли е тариката да дава предимство на страници, от които изкарва някакви макар и минимални пари?

Да не говорим, че приключи кариерата на 3 много хубави и разработени профили - един по един. И още малко инфо, да няма и други като мен. Преди време (около година) от един лаптоп работех с 4 профила ( с моя истински - 5) - никакъв проблем. След това започна един по един да иска документ за верификация (трика с телефонните номера вече не вървеше). Сега имам само един профил и от този лаптоп ако се помъча да регистрирам нов профил иска задължително документ за самоличност.

За да няма проблеми - тимвюър, VNC, remote desctop или друго подобно и готово. Умника не хваща мака на картата а целия компютър, така че трябва да се мислят други начини. :) Изпробвано и потвърдено специално за профилите говоря.
 
Последно редактирано:
Да де ама е тъпо - плащай си по едни поне 40-50 долара месечно и няма да имаш блок на страницата.
 
Ехааа, аз този проблем все още не съм го имал. Общо взето цървулска работа. Не знам защо се правят тези неща, като хората сами искат да четат такава информация. Колко пъти съм си правил опит с линкове: Пускам например еди кой си засади няколко дръвчета еди къде си - 3-4 лайка. Малко по-различно заглавие и юруш на маслините. От което следва, че хората искат да четат такива неща. Следователно ще стоят повече време и във социалната мрежа, и разбира се на схемата на пирамидата един човек ще изкара най-много пари. За мен логиката е правилна, но явно в случая има други неизвестни за мен. Като си гледам отчетите преди година например от 3 профила на ден са пускани по над 100-тина линка в над 20-тина групи. Всичко си вървеше идеално, но след това... :(

Ерата на интернет клубовете мина :) Ако сложа в къщи 3-4 машини със сигурност няма да има проблеми. Въпроса е дали си заслужава? За 150-200 лв може да се вземе нещо прекрасно като параметри но 600-800 лв за начало, тока и той ще скочи, а парите за домейни и хостинг си вървят. Някой ако е пробвал нещо, което работи гарантирано да сподели тука. Сега карам пестеливо с линковете и проблеми няма. Разбира се и в адcенса се усеща промяната в приходите.
 
По - колко линка на ден си пускал, според мен ако бройката е под 5, проблеми няма
Също и времето между линковете да е голямо и да има снимки/видео - между тях
* Не виждам стар линк какъв проблем, може да пречини
* Само наблюдения и лично мнение
Имам две блокирани страници. На едната съм пускал 1-2 линка дневно, а в другата не беше пускано нищо от 2-3 месеца. Блокирани са напълно без предишни наказания. Не зная за колко време. Вече от 16 дни не функционират. Даже е блокирана и възможността да обжалвам. Нямам съобщения за наказания. Така че, и един линк да пуснеш и хич нищо да не пускаш, пак могат да те блокират.
 
Тц тц тц тц.... за съжаление като и ножа и хляба са в друг човек реже толкова, колкото иска. В правилата си пише, че всичко е тяхна собственост, но никой не обръща внимание включително и аз.
 
Специално за здравните сайтове трябва внимателно, че за тях има специални правила - не можело да има рецепти и нещо такова...
Иначе трябва да пускаме само картинки на щастливи хора в кожуси, дори да е лято, че статиите изчезват...
Колега, фейсбук страницата на zajenata.bg бълва непрекъснато здравни рецепти през 5-6 минути и никой нищо не й казва.
 
Точно както се пееше в онази песен - за милиони няма закони, за кокошка няма прошка. Не е само тя - блиц, за жената, брадва, новини.бг, и още други силни играчи нямат проблеми. Предполагам, че гледат кои да делнат. Не е толкова глував силни страници със стотици хиляди фенове и активни да ги забрани дори и за седмица. Предполагам, че и там хвърчат едни добри пари за реклама ако не на всяка, то през публикация или 2, но никой няма да ми каже инфо от кухянта на силните страници. :)
 
Рестриктираха вече страници с над 600 000 фена за седмица. Тия не си поплюват. А не са ясни и точните причини...
Колегата споделя, че има и страници със стотици фенове блокирани.
 
Има, да. При това едната е над 650 000 хиляди и е наказана 1 седмица без линкове. Само имиджови може, както и линк в заглавието...
 
Точно както се пееше в онази песен - за милиони няма закони, за кокошка няма прошка. Не е само тя - блиц, за жената, брадва, новини.бг, и още други силни играчи нямат проблеми. Предполагам, че гледат кои да делнат. Не е толкова глував силни страници със стотици хиляди фенове и активни да ги забрани дори и за седмица. Предполагам, че и там хвърчат едни добри пари за реклама ако не на всяка, то през публикация или 2, но никой няма да ми каже инфо от кухянта на силните страници. :)

Не е вярно това което си написал! И те имат същите проблеми! Как изобщо си мислите, че гигант като фейсбук ще се съобразява с бг компании. Това не е алгоритъм който да прави някакви разлики това е автоматичен алгоритъм ползващ ботове, те не правят разлики от това колко са големи страниците или кой им е админа. Може да блокират страница и за линк или снимка от преди 2 години. Затова има хора с блокирани страници който не са пускали нищо от месеци или такива който пускат само снимки.
 
*Забелязвам, че "големите" имат страници в категорията " Уеб сайт за новини и медия " а не "Общност" или "Албуми" и се замисля, че това до някъде им позволява да пускат повече...?
 
Не е вярно това което си написал! И те имат същите проблеми! Как изобщо си мислите, че гигант като фейсбук ще се съобразява с бг компании. Това не е алгоритъм който да прави някакви разлики това е автоматичен алгоритъм ползващ ботове, те не правят разлики от това колко са големи страниците или кой им е админа. Може да блокират страница и за линк или снимка от преди 2 години. Затова има хора с блокирани страници който не са пускали нищо от месеци или такива който пускат само снимки.

Колега, вероятно имаш право, но защо, страници, които не са наказвани досега, отнасят незнайно колко време бан /пиша "незнайно", защото вече 16 дни са ми блокирани страниците и не зная докога ще продължи/? Не съм пускал забранено съдържание, даже думата "секс" не е фигурирала там, нямам "шокови" новини. А, така съм блокиран, все едно съм приканвал към държавен преврат.


Възмутен съм от несправедливото отношение.
 
Не е вярно това което си написал! И те имат същите проблеми! Как изобщо си мислите, че гигант като фейсбук ще се съобразява с бг компании. Това не е алгоритъм който да прави някакви разлики това е автоматичен алгоритъм ползващ ботове, те не правят разлики от това колко са големи страниците или кой им е админа. Може да блокират страница и за линк или снимка от преди 2 години. Затова има хора с блокирани страници който не са пускали нищо от месеци или такива който пускат само снимки.

Има логика в това, което казваш, но дори и да си голям все пак нали се издържаш от рекламите и буустнатите публикации. Дори и да са ботове предполагам, че може да са им задали if страница хикс дава по 1000+ долара на месец за подсилване на публикации go to не я блокирай :) Знам ли ;)
 

Горе