Facebook - промени и новости

redrum

Well-Known Member
Предлагам в тази тема да се споделят интересни статии или информация за промените във Фб, които се случват на практика постоянно, така че ще има какво да се споделя :)

Какво забелязах вчера - появили са се нови статистики на страниците видими за всички потребители - People Are Talking About This. Има и още някои подобрения :

facebook-metrics-resized-600.jpg


1. 'People Are Talking About This' Metric: Slated to roll out to users this week, this new metric measures 'stories,' or content users share on Facebook that can be featured in users' News Feeds. In other words, it's a metric that counts instances of people liking your page (i.e. becoming a 'fan'); posting to your page’s wall; liking, commenting on, or sharing content (posts, videos, photos, albums, etc.) on your wall/Page; answering a question you posted; RSVPing to your events; liking or sharing a check-in deal; or checking in at your place.
What's important to note about this metric is that, not only will it be available in Facebook Insights for page administrators, but it will also be visible to page visitors as a publicly facing metric on your Page below your Facebook fan ('Likes') count. To us, what it sounds like is a public-facing version of Facebook's EdgeRank, Facebook's algorithm for determining what gets displayed in users' News Feeds.
2. 'Number of Friends of Fans' Metric: This new metric gives page admins a count of the total number of friends a page's fans have collectively. It gives page administrators more insight into the potential reach of their page.
3. 'Weekly Total Reach' Metric: Facebook Insights will now also report Weekly Total Reach, which is a measure of how many total people have posted something about your page, how many news organizations within Facebook have referenced it, and how much viral distribution the elements of your page have generated.
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

Въпреки, че все още тези промени не са съвсем видими при мен, на някои от страниците си започнах да виждам следното съобщение. Изглежда ще спират приложението за дискусиите:

  • We're Making Pages Better

    We want to make sure the tools you use to manage your page are as effective as possible. Here's an update that may affect how you connect with your audience:
    • Improvements to Insights: You'll now see a new public metric called People Talking About This underneath your fan count to show the number of people on Facebook who have engaged with your page in the last 7 days. Learn more in your Page Insights.


    • Discussions: The best way to encourage conversation and feedback is through posts and comments on your Wall. To focus on this, we'll be removing the Discussions app on October 31st.
 
От: Facebook - промени и новости

Въпреки, че все още тези промени не са съвсем видими при мен, на някои от страниците си започнах да виждам следното съобщение. Изглежда ще спират приложението за дискусиите:

  • We're Making Pages Better

    We want to make sure the tools you use to manage your page are as effective as possible. Here's an update that may affect how you connect with your audience:
    • Improvements to Insights: You'll now see a new public metric called People Talking About This underneath your fan count to show the number of people on Facebook who have engaged with your page in the last 7 days. Learn more in your Page Insights.
    • Discussions: The best way to encourage conversation and feedback is through posts and comments on your Wall. To focus on this, we'll be removing the Discussions app on October 31st.
Какво се има предвид под Discussions app?
 
От: Facebook - промени и новости

http://ads.ak.facebook.com/ads/creative/insights/page-insights-guide.pdf - пдфче, в което са обяснени всички новости свързани с промяната на статистиките на фб страниците :) Има доста интересни неща :mrgreen:
 
От: Facebook - промени и новости

Фейсбук променят политиката си на блокиране на съдържанието. Накратко, ако в сайта ви има коментари с блокирано урл и самия той ще бъде блокиран от фейсбук. За повече инфо прочетете статията - http://thelostagency.wordpress.com/2011/10/09/facebook-expands-link-blocking-2455685/


Н
овото съобщение, което се показва при блокирането на сайта ви по причините изброени в статията.

Какво казва автора:
So what is the implications?

The issue is that Facebook is reading and tracking the content on your pages and potentially the any spam comments that might be automatically approved. This is one of the strongest reasons why you should be moderating your comments and removing any spam or unknown links otherwise you might find that your content may no longer be able to be shared on Facebook. There is also another reason that you might not want to approve pingbacks on your content as it could jeopardise the ability for users to share your content via Facebook.

Обновявам информацията - ако в поста има коментар или линк, който съдържа урл, което е забранено от фб, няма да може да постнете. Дефакто не се слага бан на домейна, а просто фейсбук бота засича и филтрира определено съдържание. Ако махнете забраненото урл и изчакате да се изчисти кеша на фб, няма да имате проблем да постнете от сайта/публикацията да бъде харесана от посетителите.
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

От понеделник:

Admins of Facebook Pages can now mention people within comments on Page posts. Page admins can only mention people who have commented on a post originating from the Page. The tagged person will receive a notification and can view the personal response when they click on the notification.

Между другото, нещо разбърникаха и не мога да тагвам коректно страници, като линк с @името на страницата. В страниците, на които съм админ, дава да тагвам единствено страници, които са добавени в любими. В страниците, на които не съм админ и в коментарите под постовете няма проблем. Интересно ми е, само при мен ли е така или и някой друг е забелязал подобно нещо?
 
Последно редактирано:
От: Facebook - промени и новости

От понеделник:



Между другото, нещо разбърникаха и не мога да тагвам коректно страници, като линк с @името на страницата. В страниците, на които съм админ, дава да тагвам единствено страници, които са добавени в любими. В страниците, на които не съм админ и в коментарите под постовете няма проблем. Интересно ми е, само при мен ли е така или и някой друг е забелязал подобно нещо?
Какво по-точно искаш да каже,защото не те разбрах? :)
 
От: Facebook - промени и новости

Знаеш ли как се тагват страници, като линк във фейсбук?
https://www.facebook.com/help/?faq=15925

You can tag friends in your Facebook status and other posts. To tag a friend, type the "@" symbol. Then pick the friend you want to tag from the dropdown menu that appears. If the dropdown menu appears and you don’t want to tag a name, just continue typing your post and the options will disappear. Note that you can also mention friends in comments in a similar way.

Искам да кажа, че не ми дава да тагна определени страници и е бъгаво.
 
От: Facebook - промени и новости

От днес в страниците започна да ми излиза това съобщение:

Link Your Page to Your Twitter Account
You can now export your Facebook Page updates to Twitter. Натиснете тук to enable this feature.
 
От: Facebook - промени и новости

Това последното е отдавна, но наистина от днес излиза отгоре. Иначе аз съм ги свързал по този начин от преди няколко месеца.

Нещо което забелязах, незнам дали е ново. На новосъздадена страница, на която само аз съм фен, ми позволи да сменя адреса с кратко име.. имам и друга нова страница,правена е месец преди тази за която ми разреши, там са харесали 12 човека, и още не ми разрешава да сменя адреса с кратък. При тази ситуация, се чудя още ли важи правилото за определен брой харесали за да можеш да смениш името.
 
От: Facebook - промени и новости

Интересно :) Аз пък забелязах, че мога да сменя username-a (краткото име) на профила си колкото пъти си поискам. За съжаление това не важи за страниците, там смениш ли го един път, няма връщане назад. За това, което казваш - за пръв път чувам.
 
От: Facebook - промени и новости

Интересно :) Аз пък забелязах, че мога да сменя username-a (краткото име) на профила си колкото пъти си поискам. За съжаление това не важи за страниците, там смениш ли го един път, няма връщане назад. За това, което казваш - за пръв път чувам.
Не,колега той ти говори за урл-то,а не за името на страницата.Пример страница "Обувки"-facebook.com/obuvki ;)
 
От: Facebook - промени и новости

Знам за какво ми говори, но преди не даваше да се зададе username (красивото урл) под определен брой фенове (не помня колко точно). А аз ти говоря, че можеш да сменяш урл-то на профила си колкото пъти поискаш, което преди време също не беше възможно :)
 
От: Facebook - промени и новости

От днеска започнаха да ме подканят да помагам с превода на български с това съобщение:

help translate Facebook into Български!Facebook depends on support from people like you to help keep the language of our site authentic in Български. We've created a Translations application to let you provide input and feedback about everything!


Start helping out today!
Почнах :lol:
 
От: Facebook - промени и новости

От днеска започнаха да ме подканят да помагам с превода на български с това съобщение:


Почнах :lol:
Верно ли?

Аз имам такова питане за ъпдейт на група, нали промениха някакви неща и трябваше да сме в крак с модата и ние.

This group is scheduled to be archived
Over the next few months, Facebook will be archiving all groups created using the old groups format. Based on your request, you will continue to be a member of this group after it's archived.

Learn Morehttp://www.facebook.com/help/?page=18966

Оправих една преди време, но тази явно съм я позабравил и не съм го видял.

Иначе на мен не ми е изписвало за донейт. :) Поне не все още де.
 

Горе