Facebook - промени и новости

Здравейте! От половин година имам страничка във ФБ , но днес получих някаква нотификация:
Системата ви откри, че страницата ви е публикувала нещо, което не следва нашите стандарти на общността. От съображения за сигурност трябва да потвърдим вашия акаунт.
Потвърдете отново акаунта си, за да избегнете бан:
Ако не потвърдите това, нашата система автоматично ще деактивира вашия акаунт и повече няма да можете да го използвате.
За да ни помогнете да подобрим начина, по който поддържаме сигурността на Facebook.


Това реално ли е и какво да правя? как да разбера къде ми е проблема ? page business suite е споделил страницата ми и там излиза това съобщение на неговата публикация?

Прилича ми на сериозен скам. Къде е тази нотификация? Не потвърждавайте нищо, ако всичко си работи.
 
ами нотификацията е , че са ми споделили страницата и като отвориш да видиш кой е написана тази публикация във въпросната страница. Има линк , който трябва да цъкнеш, но не смея.
 
Здравейте! От половин година имам страничка във ФБ , но днес получих някаква нотификация:
Системата ви откри, че страницата ви е публикувала нещо, което не следва нашите стандарти на общността. От съображения за сигурност трябва да потвърдим вашия акаунт.
Потвърдете отново акаунта си, за да избегнете бан:
Ако не потвърдите това, нашата система автоматично ще деактивира вашия акаунт и повече няма да можете да го използвате.
За да ни помогнете да подобрим начина, по който поддържаме сигурността на Facebook.


Това реално ли е и какво да правя? как да разбера къде ми е проблема ? page business suite е споделил страницата ми и там излиза това съобщение на неговата публикация?

Не кликай на никакви линкове, някакъв фишинг е! Слагат си за снимка мета логота, за да те заблудят. Следващото съобщение е че страницата е блокирана и пак линк, на който да кликаш за потвръждение!
 
Фейсът е започнал да премахва публикации, като мотивът им е, че "сте получили харесвания, последователи и споделяния по подвеждащ начин".

Чудя се дали е бот или го правят на ръчна проверка и какъв е критерият им?

Някой, който е получил подобни алерти може да сподели тук. И при колко такива може да ограничат профил или рийч на дадена страница.
 
На всякакви, няма никаква логика. При мен ги флагва като "всеобщо нехаресвани", а пък има и препоръчани от тях. Нещо пак са омазали яко 😁
 
На всякакви, няма никаква логика. При мен ги флагва като "всеобщо нехаресвани", а пък има и препоръчани от тях. Нещо пак са омазали яко 😁
Дано не спре акаунта след определен брой...
 
Дано не спре акаунта след определен брой...
Аз ги изтривам, ама си е голяма играчка при повече страници...
 
Дано не спре акаунта след определен брой...
И това е възможно да стане, без никаква причина, ако ботът продължи да "забелязва" подобен "вид" публикации. За каква страница става въпрос? Дай някой пример за премахната публикация?
 
И това е възможно да стане, без никаква причина, ако ботът продължи да "забелязва" подобен "вид" публикации. За каква страница става въпрос? Дай някой пример за премахната публикация?
Лична история е, тип: "Аз му помогнах, а той ме предаде".
 
Лична история е, тип: "Аз му помогнах, а той ме предаде".
Интересно. Очаквах да е нещо с рекламна насоченост или "неподходящ" пост.
 
И аз имам такива... просто бота има нов алгоритъм явно и реже..наред
 
Автоматично флагнатите са различни, на различни теми - Но свалената е на тематика "Зодии"
 
Тия съвсем полудяха - какво трябва да им слагаме, че да са доволни?
Дайте някакъв пример (самата публикация), за да го обсъдим.
 

Горе