Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Тази яка новост видяхте ли я? Излиза когато цъкнеш на линк през мобилно устройство, без значение дали си през браузър или приложение. Със сигурност ще откаже една част от трафика. Лошото е че излиза на абсолютно всички линкове, включително рекламите, което е абсурд. Не съм сигурен само дали ме таксува, ако човека не влезе на страницата.... Допускам че го отчита като клик, въпреки, че нямаш пратен човек към сайта.

Приложение <----> Браузър
8754851h.png
8754894O.png
 
Последно редактирано:
От: От: Facebook - промени и новости

Тази яка новост видяхте ли я? Излиза когато цъкнеш на линк през мобилно устройство, без значение дали си през браузър или приложение. Със сигурност ще откаже една част от трафика. Лошото е че излиза на абсолютно всички линкове, включително рекламите, което е абсурд. Не съм сигурен само дали ме таксува, ако човека не влезе на страницата.... Допускам че го отчита като клик, въпреки, че нямаш пратен човек към сайта.

Приложение <----> Браузър
8754851h.png
8754894O.png

На кой оператор си? На мтел ли? Не си бил на wifi нали?
 
От: Facebook - промени и новости

Това го пробвах през телефона преди малко и няма такова съобщение при мен директно си отвори сайта.
 
От: Facebook - промени и новости

Това го пробвах през телефона преди малко и няма такова съобщение при мен директно си отвори сайта.

Да и аз, точно за това питах. Според мен е от мтел - те имаха безплатен трафик мисля към ФБ, вайбър и т.н. и за това излиза това съобщение
 
От: Facebook - промени и новости

Да и аз, точно за това питах. Според мен е от мтел - те имаха безплатен трафик мисля към ФБ, вайбър и т.н. и за това излиза това съобщение

Със сигурност е от тях а не от Facebook
 
От: Facebook - промени и новости

Не знам, възможно е, но се появи вчера вечерта. Никога преди това не съм го виждал това, а не е като да не съм цъкал. Ей така си се появи от нищото... Иначе да, на мтел съм.
 
От: Facebook - промени и новости

Не знам, възможно е, но се появи вчера вечерта. Никога преди това не съм го виждал това, а не е като да не съм цъкал. Ей така си се появи от нищото... Иначе да, на мтел съм.

Интернета ти имали опция само за ползване на фейсбук? Защото това трябва да е причината те мтел имаха такива планове интернет само за фейсбук и затова ако се опиташ да цъкнеш а линк водещ извън фейса ти казва, че може да се наложи да се плаща.
 
От: Facebook - промени и новости

Не е само при мен така. При жена ми, авер с айфоне и други хора. Нямам функция само за фейсбук трафик. Аз съм на неограничен трафик на най-високата скорост, за какво ми е тая функция. Ползвам тоя план от една година и нещо, а телефона от 5-6 месеца. Това излиза и при мен и при останалите от вчера. Общото е интернета от мтел.
 
От: Facebook - промени и новости

Накарай някой приятел да ти сподели интернет на Виваком за проба. При мен го няма това...
 
От: Facebook - промени и новости

Пробвах го на другия телефон, който е на виваком и го няма това, явно е някаква простотия на мтел. Мерси на всички за разясняване на случая :)

Накарай някой приятел да ти сподели интернет на Виваком за проба. При мен го няма това...
 
От: Facebook - промени и новости

И при мен се случи 1 път това. На Теленор съм и дори мисля, че ми го изкара това съобщение с включен Wi-Fi
 
От: Facebook - промени и новости

Трябва да е нещо заради нашите оператори, че няма логика фейса да го правят
 
От: Facebook - промени и новости

По-скоро е от фб, защото мобилните оператори няма да те предупреждават за всеки сайт, в който се опиташ да влезеш, дори напротив - ще гледат да ти вземат парите :D
 
От: Facebook - промени и новости

По-скоро е от фб, защото мобилните оператори няма да те предупреждават за всеки сайт, в който се опиташ да влезеш, дори напротив - ще гледат да ти вземат парите :D

Де да знам аз проверих на всички оператори и никъде нямам такова съобщение директно си ме праща към сайта от фейса без никакви съобщения
 
От: Facebook - промени и новости

Аз да питам нещо друго което последно време забелязвам. И е доста важно според мен.

Във фейса има опция да ти показва колко хора са посетили сайта ти от пост та вчера гледам в страницата ми постовете събират 1000 клика към сайта /линковете са споделяни и по групи/ а в адсенс ми изписва само 600 показвания? Да подчертая че баннера на адсенс е видим т.е под заглавието вижда се от телефони таблети всичко.

От няколко месеца го забелязвам това и се чудя защо е това разминаване. От awstats показва посещения преблизително същите като сметките от фейса над 1000.
 

Горе