Facebook рекламите вече и в потребителския news feed!

Blinky

Owner
Facebook Ads отново се разширяват. В началото на следващата година, Facebook ще започне тестване на спонсорираните реклами, които ще са директно в рамките потребителските фидове - news feeds. Тези реклами ще работят по същия начин, като сегашните, които си приличат и се знае, че са си спонсорирани реклами във Facebook, .....Sponsored Stories ще е дефинираното рекламно каре там.



Повече по темата: marketingland.com/facebook-ads-will-soon-show-directly-in-users-news-feeds-1903

Мисля, че това вече ще е велико. След снимките на някоя муцка в тоалентата реклама на някое друго кремче за увлажняване. Просто ще е супер. За мемента не прочетох за релефанс, но поне знам, че ще е на база профилни интереси и други подобни, извлечени от инфото, дадено от теб. :)

Ако някой има коментари и е чел малко повечко, да сподели. :)
 
От: Facebook рекламите вече и в потребителския news feed!

По принцип ще са релевантни, това им е силата на фб, че имат много лично инфо за хората.
Имали големи амбиции за бъдещето, щели те да са рекламната платформа, да осигуряват реклами за
поточна телевизия и прочие и т.н. мечти и стремежи...

Само дето забравят, че в началото са пробили, защото са били юзър ориентирани и без натрапчиви
реклами, а сега ще стават все по бизнес ориентирани, докато вътре не останат само бизнеси и бизнес
профили, които ще си пускат реклами едни на други и ще си вярват, че правят нещо.
 
От: Facebook рекламите вече и в потребителския news feed!

По принцип ще са релевантни, това им е силата на фб, че имат много лично инфо за хората.
Имали големи амбиции за бъдещето, щели те да са рекламната платформа, да осигуряват реклами за
поточна телевизия и прочие и т.н. мечти и стремежи...

Само дето забравят, че в началото са пробили, защото са били юзър ориентирани и без натрапчиви
реклами, а сега ще стават все по бизнес ориентирани, докато вътре не останат само бизнеси и бизнес
профили, които ще си пускат реклами едни на други и ще си вярват, че правят нещо.

Трудно може да изгонят вече отвърдените потребители във фейсбук..
Аз лично си джиткам бая в него.. ама, защото бизнеса ми го позволява :lol:

Но все пак.. има толкова активни хора, че.. никъв шанс да залезе скоро тази платформа..
Те скупе нямаха реклами, ама.. ся като имат та какво..?
Нищо не се е променило.. ;)

Нека да си пускат реклами.. Малко ли работа имат.. Хич не е лесна тяхната.. с толкова милиони посещения, и толкова хакерски атаки..
 
От: Facebook рекламите вече и в потребителския news feed!

аз пък прогнозирам, че до 1-2 години фейса ще дръпне гугъл. просто гъглето се осра последно време, докато фейса само вкарва нови и нови неща, които забавляват потребителя. гугъл последно време се осра с алгоритъма си, соц. мрежа, която до никъде не добутва, скапаните си конверсии на ppc-то си, блогъра, който изостава от wp, абе като цяло кофти работа последно време. ще загуби и там позициите си - в навигирането на потребители в мрежата. отслабват защото се правят на много добри и велики. и го заслужават, за да започнат пак да разсъждават като №2 или дай биже №3. от тези позиции осъзнаваш колко е важен клиенти, минеш ли в №1 вече си лекенце, което се е взело на сериозно. в повечето бизнеси е така, гъгул не прави изключение.
 

Горе