Facebook ръчна цена за ангажиране

danko6

Well-Known Member
Някой да ме светне, защо подяволите при ръчно зададена цена от клик правя
10 клика- 50 цента и след един час същите тези 10 клика са таксувани на 2 долара. Нови кликове нямам просто нови импресии, но проклетите реклами и на двете места са зададени само да взима при клик без при импресии и пак ме чарджи......

webstil

Well-Known Member
Абе тия дни сякаш има някакви промени и рекламата във фейсбук не е толкова ефективна. Не знам дали ми се струва на мен или наистина е така. Аз принципно съм с цени от 0,01 до 0,03 на клик - излизане от ФБ и влизане директно в моя сайт (става въпрос за БГ обаче), но въпреки добрата цена тези дни има по-малко продажби и нещо ми се струва, че не вървят на добре нещата.
Данко според мен трябва да увеличиш аудиторията, не всичко е , както го пишат тия фейсбук гурута, и аз точно понеже не съм доволен последните дни, почнах яко да чета и да експериментирам, но за сега не мога да докарам по-ефективна честота или по-ниска цена на клик, а точно обратното. За момента това, което сам съм си измислил като реклами и аудитория излиза доста по-ефективно от това, което те обясняват и прилагам тестово.

danko6

Well-Known Member
Имам кампании в които съм добавил всички интереси от facebook категориите и имам 5 кампании с общо таргет между 50 и 114 милиона и пак при зададена цена от 20 цента рекламите не тръгват....

Tribunal

New Member
Абе тия дни сякаш има някакви промени и рекламата във фейсбук не е толкова ефективна. Не знам дали ми се струва на мен или наистина е така. Аз принципно съм с цени от 0,01 до 0,03 на клик - излизане от ФБ и влизане директно в моя сайт (става въпрос за БГ обаче), но въпреки добрата цена тези дни има по-малко продажби и нещо ми се струва, че не вървят на добре нещата.
Аз също го забелязах това, но го отдадох на Февруари като слаб месец. Не знам, фейсбук често пипат алгоритъма и вероятно често се променя оптималния начин за таргетиране.

danko6

Well-Known Member
В този бизнес се учиш с много четене и тестове умножени по 10 :D
За момента с facebook нямам една продажба, колкото пъти съм тръгвал да правя тестове все не ми се получава...
Вие какъв тип продукти рекламирате и какъв бюджет си оставяте преди да сметнете, че една кампания е неефективна за вас.
Примерно аз продавам продукт от който печеля $10, най-евтиния ми клик е 35-40 цента което са точно 20-25 клика за едно продажба като това са най-оптимистичните сметки и се замислям дали пък не трябва да се ориентирам към по луксозни стоки специално за USA пазара.

Tribunal

New Member
Всичко, което съм виждал като цифри за американския пазар ме шокира, лично за мен и нашия пазар всичко повече от 3-4 цента за клик е адски много, но и малко са ми продуктите с повече от 5-6$ печалба. Но съм виждал стойност от 5-10$+ за 1000 импресии, което просто не проумявам как може да е доходоносно. Може би, единствено ако таргетираната група е изключително конкретна и склонна да купува, тогава ще има ефект .

Кога е неефективна една кампания - ами не знам, за продукти с малък марж макс 5-10$ и се отказвам. Ако продавам нещо по-голямо, с по-голям марж, си давам до 50$ и тогава се отказвам. Ако не мога с 2 продажби да избия разхода, просто няма смисъл.

webstil

Well-Known Member
Тези дни цените ми на клик се вдигнаха до небето, някой с подобен проблем?

jufo

Active Member
Тези дни цените ми на клик се вдигнаха до небето, някой с подобен проблем?
На мен също... вчера ми взе 9$ за 23 клика... Таргета е Български.
А по-принцип 9$ са ми около 500 клика..

webstil

Well-Known Member
И аз чух, че ще се покачват цените за реклама, ама баш така драстично изведнъж. Иначе пробвах с добавянето на интереси, никакъв смисъл не откривам за България, става още по-скъпо и неефективно.

jufo

Active Member
Тези дни пак ще пробвам , този път без никакви интереси.. да видим.

danko6

Well-Known Member
$1 за 1000 импресии USA за 1 милион таргет (мобилни устройства) побъркват ме тия :D

webstil

Well-Known Member
Нещо става с фейсбук. До преди 2 месеца цена на клик ми беше 0.02$ за България. Вече е поне двойно 0.04 и 0.05, стига и до 0.06. Рекламите ми са същите. Сменях, пробвах. С интереси, без интереси същата работа. Двойно скачане на цените за реклама, същевременно намаляха и продажбите. Посещения има на сайта и кликове по рекламите, но не купуват така като преди. Миналата година с по 5-10 долара на ден за същият период - месец март правих толкова продажби, колкото сега с 35$ на ден примерно....

Горе