Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

Moko

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
11   0   0
Здравейте, колеги!

Рекламирате ли във Facebook? Не? А какво чакате? Или вярвате на хорските приказки, че рекламата там е много скъпа и няма смисъл от нея? Да, разбира се, рекламата там е много скъпа. Ако не знаете как да рекламирате. Защото за всичко си има начини!

Тези от вас, които не са рекламирали във Facebook, едва ли знаят каква точно е тая "Custom" аудитория. По-лошото е, че повечето, които рекламират също не знаят! И именно там е и основната им грешка! Какво точно представлява "Custom audience" ?

Custom аудиторията е един реверанс от страна на Facebook към своите рекламодатели - това е начин за реклама, насочена към определена аудитория, която вие предварително сте си създали. Как? Да речем, че имате личен блог, в който пишете за SEO, Маркетинг, Смартфони, или каквото и да е. Ако имате някакъв opt-in, нещо, с което да събирате мейлите на своята аудитория, ако имате списък с мейли на своята аудитория, значи вие имате Custom Audience. Просто трябва да я използвате! А може би точно това е нещото, което НЕ правите в момента! Почти съм убеден, че не го правите. Защо ли? Защото, ако не сте прочели някъде нещо по темата, шансът сами да намерите тази опция клони към 0 (нула). Н У Л А!!! Защо? Защото тя се намира скрита в Power Editor-a (поне доскоро беше скрита,но в момента тече някакъв ъпдейт и в един от профилите виждам Custom аудиторията като линк, извън editor-a), който пък е достъпен само през Google Chrome. Как се използва? Ще пусна клип по-долу.

И защо ви бръщолевя тука 15 минути, а не пускам офертата си? Защото обичам да давам информация! Защото нямам какво да крия от своите клиенти! И защото дори и вече да имате списък със своя аудитория, вероятността да дойдете при мен, след като изпробвате и видите МОЩТА на таргетираната реклама, е много голяма.
Аз идвам в помощ на хората, които нямат изградени мейл списъци или списъци с потребителски номера.

Какво предлагам?
Предлагам да ви изготвя списъци с User IDs, имена и мейл адреси (@facebook.com) , които ще можете да използвате като Custom аудитория. Колкото пъти пожелаете! Веднъж създадената аудитория може да бъде облъчвана колкото пожелаете. Все пак Facebook се интересуват от вашите пари, а не как ги харчите! Важното е да им ги дадете!

Как става?
Вие се свързвате с мен и ми давате фен страница, група или събитие, чиито фенове/членове/присъстващи смятате за перфектната аудитория за вашата реклама. До 24 часа аз ви връщам списък с феновете, като броят им зависи, предимно, от вашият бюджет.

Има два типа фенове :
1. Запалени фенове - това са феновете, които са много ангажирани с дадена страница, т.е , те много често харесват, споделят или коментират постовете ѝ и пускат съобщения на стената ѝ. Това са фенове, които са запалени на дадена тема и които лесно могат да бъдат откраднати като аудитория и лесно да бъдат превърнати в т.нар. евангелисти, които да следят всеки пост и всяка стъпка на страницата, както и да я разпространяват и хвалят постоянно.
2. Влиятелни фенове (Influencers) - това са фенове с много последователи, фенове, чиито постове се следят и които, ако впечатлите достатъчно, могат да ви докарат много безплатен трафик, фенове или каквото им кажете.

Цени :
1. Запалени фенове :
до 4999 фена - 2 стотинки на фен.
от 5000 до 9999 фена - 1.5 стотинки на фен.
Над 10 000 фена - 1 стотинка на фен.

2. Влиятелни фенове :
5 стотинки на фен

3. Членове на групи и присъстващи на събития :
2 стотинки на член/присъстващ

4. Ако искате да получите име + email се заплаща допълнително по 1 ст. на фен


Прикачвам снимки, за да видите резултат от реклама с Custom Audience списък :
IC.jpgic2.jpgsla1.jpg

Забележете, че е използван Optimized CPM, което ще рече, че Facebook сам е bid-вал за цената за хиляда импресии. Пуснах и CPM кампания, с ръчен бид от 1 цент за 1000 импресии и рекламата вървеше (т.е се показваше). Там снимката беше кофти и нямаше голям резултат, но за един ден се навъртяха над 150к импресии и това само за 1 цент на 1000 импресии.
Вие преценете дали си заслужава!


Ревюта :
Предвидени са 3 ревюта, като едното вече е дадено. Остават още 2. За да получите ревю трябва да сте член на форума поне от 1 година и да имате зелена репутация.
Ревюто се състои в един списък от 500 запалени фена, като страницата е по Ваш избор.

Намаления :
Първите петима клиенти получават отстъпка, както следва :
Клиент №1 - 50%
Клиент №2 - 40%
Клиент №3 - 30%
Клиент №4 - 20%
Клиент №5 - 10%

Плащане - PayPal и Epay
(за PayPal важи курс лев/долар, изложен тук, закръглен до второ число, след запетаята.)

Ето и видео как да си направите аудиторията :
[video=youtube;u6-sMxP77sY]http://www.youtube.com/watch?v=u6-sMxP77sY[/video]


БОНУС
Специално за тези, които са изчели пост-а до края , ще има специален подарък -> 2 книги за това как да направите Вашата Facebook реклама изключително ефективна и да постигате много добри резултати, с много малко средства! (книгите не са мои) Шегувам се - бонусът е за всеки клиент!


Ако имате въпроси, по-добре ги задавайте тук, защото техните отговори може да помогнат и на други хора!
Приятен неделен следобед на всички! Очаквам ви!
 
Последно редактирано:
От: Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

Така е който не чете
 
Последно редактирано:
Имах възможността да ползвам услугата и честно да си кажа, страхотна е и върши идеална работа. Мога да дам пример коя страница ми беше на фокус. В началото мислех, че фен страницата на WF ще е супер, но реално е малка - около 3К. Тогава реших да пробваме с тази на Mashable - доста добре се получи. ;)

Става за таргетиране на потребителите, но за момента не съм намерил практическо приложение на листа. А иначе е страхотен и услугата си заслужава. ;) Успехи от мен.
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

Здравей,

интересува ме от колко голяма страница можеш да извлечеш АйДи-та(има ли ограничение за броя фенове) ?

Искам да посоча няколко големи страници, над 200 000, можеш ли да извлечеш феновете им, разделени по двата признака които си посочил.

Как мога да съм сигурен че списъка който получавам е точно от страницата която съм посочил?
 
От: Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

Здравей,

интересува ме от колко голяма страница можеш да извлечеш АйДи-та(има ли ограничение за броя фенове) ?

Искам да посоча няколко големи страници, над 200 000, можеш ли да извлечеш феновете им, разделени по двата признака които си посочил.

Как мога да съм сигурен че списъка който получавам е точно от страницата която съм посочил?

Здравей!
За лична употреба си направих листове от страниците на Amazon и Xbox :) Няма ограничение в големината на страниците, но трябва да знаеш, че повечето хора харесват веднъж и забравят. Така че, дори от големите страници не може да се очакват кой знае какви списъци. Но пък, на нас ни трябват точно определени хора - хора, запалени по темата и които могат да ни станат верни фенове. Тия "забраванковци" е по-добре да ги няма, нали?
Относно последното - ще те разочаровам, но всичко е на честна дума. Нямам изгода да лъжа хората, нито пък имам изгода да развалям бизнеса на някого. Аз съм тръстед мембър тук и не бих рискувал репутацията си на такъв заради пари. И все пак, ако ми нямаш доверие, с удоволствие бих направил 1 скайп разговор с теб, със споделен екран :)
Между другото остана още едно ревю...
 
От: Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

Добра работа , прецизно подбрани фенове, добро изпълнение. Добра реакция при възникване на нетипични условия за работа . С две думи, комбинацията между качество, отношение и цена е на отлично ниво . Харесва ми да имам отношения с хора, които работят по този начин .
P.S. Благодаря за бонуса .
 
  • Like
Реакции: Moko
Re: От: Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

И аз благодаря за откровеното ревю :)

Заслужаваш си похвалите, бате. :) Добър сървис. Да ти кажа честно, ако таргетирам - ще знам и какво точно вече. :)
 
От: Facebook Custom Audience - Next Level реклама!

Страшно коректен ! Обърна ми внимание и ми обясни всичко , препоръчвам !
 
  • Like
Реакции: Moko

Горе