FGSMarkets.com-поредните бизнесмени

CryptoInvest

Active Member
Здравейте
Искам да ви пусна данните на едни измекяри, които днеска се опитаха да ме скамнат. Става въпрос за търговия с акции, стоки и други.
Днес получавам обаждане по телефона от белгийски номер, почващ с +32. Мисля че е Белгия. Та на телефона се чува женски глас. Знае имената, знае и номера ми. Предлага ми да се включа в тяхната платформа за търговия, като предварително знаят че търгувам. Предлагат ми се: До 5 застраховани позиции Трейдинг специалист Финансови Анaлизатори Дневни Сигнали Безплатно обучение и още подобни простотии. При което аз директно и казвам да даде името на сайта да го проверя и евентуално ще се обадя по-късно. При което дамата, ми казва ама ние ще ви изпратим инфо на мейла, и от тука вече ясна работата. Съгласих се за да им взема данните и като цяло да пусна сигнал в ГДБОП. Госпожата се представи, но не запомних името й. Номерът от който звъняха е +32 808 72 14, а сайтът е https://www.fgsmarkets.com/. Мейлът е изпратен от домейн с разширение .eu :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD .
https://ibb.co/dyPMvU
Надявам се никой да не се върже на тия измекяри. Също така се надявам ГДБОП да направят нещо по въпроса щото тука и тоя измисления им регламент е нарушен.
Нещо не мога да ембедна скрийншота затова направо оставям линка.
Поздрави
 
На мен ми звъняха преди 2 седмици от номер в Брюксел: +32 2 808 99 65 да ми предлагат да търгувам. Вероятно са същите. Казах им, че не се интересувам и не ми досаждаха повече. Странното е, че никога не съм се интересувал от форекси, акции и други подобни и не знам откъде е изтекла информацията за телефона и имената ми. Преди години ме спамеха по телефона за застраховки и бяха ми казали, че ми имат данните от Булбанк. Но отдавна нямам сметка там и престанаха да звънят.
 
Така открих интересна информация. Ще помоля @Blinky да не я премахва, нека да остане да не им се връзват хората. Не толерирам маменето на хора.

Рон Шакед-"партньора на Шефа"
Име на фирмата- куесте еоод
ЕИК- 203743737
Обяви тук тук
Имам и записан записан разговор с тях ама не е мой :D
 
Не знам кое е по-притеснително, дали въпросните скамери или това, че използваш abv за електронна поща. Иначе ще следя темата, мен от адмирал маркетс бая звънят и нахалстват, въпреки че 5 пъти и казах да не ме занимават.
 
Рон Шакед-"партньора на Шефа"
Име на фирмата- куесте еоод
ЕИК- 203743737

Шакед. Това звучи еврейско име. Какво е това име? Я да проверим.

Shaked (Hebrew: שָׁקֵד‬, meaning almond) is a surname.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shaked_(surname)

Естествено ако не е евреин, няма кой друг да е.
 
Не знам кое е по-притеснително, дали въпросните скамери или това, че използваш abv за електронна поща. Иначе ще следя темата, мен от адмирал маркетс бая звънят и нахалстват, въпреки че 5 пъти и казах да не ме занимават.
Нещо си се объркал. Не използвам abv като основна поща, а използвам Horde, protonmail и gmail. Мислиш ли че ще дам на тия скамери моя мейл?
Шакед. Това звучи еврейско име. Какво е това име? Я да проверим.

Shaked (Hebrew: שָׁקֵד‬, meaning almond) is a surname.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shaked_(surname)

Естествено ако не е евреин, няма кой друг да е.
До колкото разбрах са араби.
 
Малко ъп.
От ГДБОП нищо не направиха, дори не си направиха труда да ми върнат мейл, но като ги знам ги са олигофрени- нормално. Писах на господарите, дано те да направят нещо поне. Ако някои има още информация за тях, може да пише в темата. Така ще се предотвратят подобен тип измами от поредните "бизнесмени" и "предприемачи".
 
На мен също са ми звъняли, нямам общо с Булбанк. Подозирам че ми имат телефона от някой от безплатните семинари на които съм ходил. Интересно защо напъват да пращат имейл, след като вероятно и имейла ми имат.
 
На мен също са ми звъняли, нямам общо с Булбанк. Подозирам че ми имат телефона от някой от безплатните семинари на които съм ходил. Интересно защо напъват да пращат имейл, след като вероятно и имейла ми имат.
Нито съм ходил на такива семинари, нито си пиша номера във всеки сайт.
 
"Същите" с номер +32 2 888 90 54 ми зъвнах на 11/09 да ме зарибяват, а аз директно питах от къде ми имат телефона. Девойчете ми обясни че се записва разговора така че да не съм се притеснявал?!?! :D

Не разбрах какво предлагат (чух само че става дума за търговия), но номера ми го имали или от мой познат който го е дал като се е регистрирал или защото доброволно съм си го бил дал при регистрация в един то сайтовете им.
 
Не искам да съм лош пророк, но бързо ще приключат. Вече имат ревю, което е малко плашещо, гледайки какво им липсва от нормалните брокери: forexbrokerz.com/brokers/fgs-markets-review
Не давам жив линк, за да няма проблеми, че уж ги квасим организирано. Но хората там са се постарали да ги проучат в малко по-големи детайли, което евалата. Но явно сайта си държи на това да направи съпоставка между всичко излизащо на базара на тези услуги. ;) И на мен са ми звънели от +32 2 888 94 90, водещ се Брюкселски номер на 20 септември, а преди това от +32 2 888 91 23 на 22 август, а първото беше от +32 2 808 93 15 на 8 август. Доста досадно, като още първия път си казал, че не се интересуваш. Не съм на Булбанк, така, че това няма общо според мен. Не знам кой им дава тия данни, но не е много ОК. Да, смея да твърдя, че общото за момента е, че всеки тук прозвънян има общо с бизнес, някои имат и идея какво предлагат, но за жалост, никой орган няма да реагира, защото такива компанийки минават леко под радара и ако трябва да сме честни използват някак вратичките в закона, за да съществуват.
 

Горе