Flippa.com мина 30 милиона оборот.

coolice

Owner
Flippa.com - бившия пазар на SitePoint, се похвали през седмицта в имеил до всичките си клиенти :Dче откакато са отделен сайт са минали 30 милиона в продажби през тях...

Добра новина от сектора :) и интересно като за неделя наобед :D


It's been another busy month here at Flippa. Looking at the stats above, you'll notice we passed an important milestone, clocking up $30 million in websites traded since the marketplace began in it's former entity, the SitePoint Marketplace.
OpenListings - 863
Bids Last 7 Days - 2,263
Sales Last 7 Days - $241,949

Listings Sold Last 3 Months - 46%

Sales Overall - $30,299,161
 
Последно редактирано от модератор:
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

И на мен ми пратиха същия мейл, иначе тия статистики ги има в хомпейджа им, най-долу.

Около 50% да са продадени е доста добро, ако смяташ че повечето пускат некви мизерни сайтове и искат много пари.

Just sold - 19
Ended Unsold - 13
за днеска е това
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

а става ли да се продават и блогове
те повечето са блогове даже
може и само домейн да продаваш , може и фейсбук апп ,може и оптин мейл листи, може и други неща :)
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

значи преди да си пусна сайта че го продавам трябва да им дам 20 долара
умно са го измислили:D а почти всеки сайт ли се продава или
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

50% се продават

пусни го на bid от 1$ no reserv и ще се прододе 100%:)
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

харо а може ли да ми кажеш сега
значи искам да продам един сайт
като travian.bg ето това е системката
http://music.klik4e.info/ това е превода не е баш добар щот сега я дооправям и мисля да сложа некоя база дани от други сайтове и да пише че имам 10 000 потребители
купувам му домейн .info слагам го на безплатен хост и го пускам в flipa за продажба от 1 долар
ще го вземат ли и каква цена му даваш
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

харо а може ли да ми кажеш сега
значи искам да продам един сайт
като travian.bg ето това е системката
http://music.klik4e.info/http://music.klik4e.info/ това е превода не е баш добар щот сега я дооправям и мисля да сложа некоя база дани от други сайтове и да пише че имам 10 000 потребители
купувам му домейн .info слагам го на безплатен хост и го пускам в flipa за продажба от 1 долар
ще го вземат ли и каква цена му даваш
стига да намериш прости хора да купуват скрипт+домейн(и то .info) :)
може да излъжеш флиппа с +-500 трафик , но на 10к няма да сe фанат :)(проверяват го автоматично в 1 сайт, има го в flippa)
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

еми ако пусна сайта и напиша че си е чистак нов
то неможе ли да продам самата система само
и как става плащането някой като спечели търг какво ства как става размяната на сайта и парите
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

чистак нов сайт трудно, хората земат сайтове поне с 3-6 месеца стабилен доход
плащане какъвто ти си избереш
за прехвърляне на сайта е подробно описано в флиппа
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

гледам че има сайтове дет пише приходи 0000 домейн е регистриран на 10 февруари този месец и се наддава за тях и вече са по 700 долара
а аз ще пусна сайта ще го спечелят и какво той ще ми преведе парите първо и после аз ще му дам системата или
 
От: Flippa.com мина 30 милиона оборот.

първо - ти сайта, после - той парите, после - ти домейна..... дълго е, чети го в flippa
и щом мислиш че ще има купувачи на сайта ти - пробвай и пиши тук после за колко си го продал
 

Горе