FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

coolice

Owner
Днес :) Сайт на хибридните e в топ три на тиксо и метриките показаха 6000 онлаин и отделно камарата визитори :)


Хостингът се казва CooliceHost.com Планът е от VPSh 4 CPU серията, ...........
стискаме палци за второ място до довечера и мониторваме хибридния сървър за претоварвания понеже и други клиенти правят доста трафик




attachment.php


Screenshot from 2014-11-17 20:00:31.jpg



Коментар на Coolice
напълно възможно ако ме слушате какво ви говоря и плащате добре и на девелопърите си понеже и това е важно ще плащате по малко

Искам да подчертая че плановете от VPSh серията идват с намалено количество съпорт за сметка на увеличените ресурси ние не сме компания за прекално начинаещи уебмастъри... Пиша това понеже наскоро във форума видях една тема в която потребител искаше да знае как да си премести блога от папка на домейна в главната директория и един отговорите който получи беше да ако компанияте е X да пишел на съпорта да му го преместят... Ние не правим това ако не можете да си прместите сами блога между папките други компании ще ви предложат хостинг планове който за същите пари ще може да съберете 10 до 15 пъти по малко посетители на сайта си но за сметка на това ще ви го местят колкото си искате там вие си плащате за повишеното количество съпорт и имате намалени ресурси




ЕДИТ ДОКАТО ВЕЧЕРЯХ НАПИСАХ ТОВА И САИТА НАДМИНА И 24 чада с около 1000 посещения но още не е разменило местата :clap:


Screenshot from 2014-11-17 21:05:21.jpg


http://tyxo.bg/top100/


ЕДИТ 2 МИНА НА ВТОРО МЯСТО

Screenshot from 2014-11-17 21:08:51.jpg
 
Последно редактирано от модератор:
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Аз се чудех защо има дребни проблеми :)
 
Сървъра беше ддоснат няколко пъти днес затова бяха проблемите:twisted: защитата е в автомод не е постоянно включена и се забвя за малко докато включи част от атаката минава преди датацентъра да предцени че има таква и да изсмуче (VAC -не) зловредния трафик

Метриките на сървъра са около

Cpu(s): 5.5%us, 7.6%sy, 38.7%ni, 44.5%id, 0.5%wa, 0.0%hi, 2.3%si, 1.0%st

това му е Idle като idle (празния ход се качва) до 65% като и пада по ниско

Даже може да събере още няколко клиента големи преди да вземем още един :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Вече е на 2-ро място с цели 210 000 посещения :p
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

За не разбрах за mallbg.net ли става въпрос, защото като гледам тои не Wordpress?

П.С. Класацията на тиксо е много интересна. Отворих 3-4 сайта дето са в топ10 които изобщо не работят. Кои не разрежда кои дава
[h=1]Forbidden... :)[/h]
 
В техния бранш малко ги гони параноята понеже има конкурентни играчи който ддосват репортват и крадът понякога :twisted: (а и всички начинаещи копират от големите) и затова малко си показват директно основния сайт затова виждаш такава класация... но взаимно си се знаят кой кой е и държат акаунтите си така да се знае кой колко посетители е направил :)

номер 12 от вчера който направи 102к също е при мен и още един в топ 50 - те си показват урдпресите ако някой е толкова любопитен
посетители
Иначе сървърчето го подготвих, за днес - всички ъпдейти са приложени - добавена е още рам (да има) и оптимизирах базите данни че като е на хард дискове си се фрагментират

ПП Мисля че си заслужих малко местенце в сисадмин холл оф фаме :) И респект към сисадмините който хостват първия и петия от вчера - от тях също съм научил различни неща :)
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Може, братле дигал съм ги до суперите, ама ми звънна тела после :D а преди няма и месец с колега дигнахме сайт над блица за няколко часа ( после бе преместен до теб де ). Само едно не ми харесва и при теб и при алиена, че всичко ви е по дефаулт utf 8 :)
 
От: Re: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отгов

В техния бранш малко ги гони параноята понеже има конкурентни играчи който ддосват репортват и крадът понякога :twisted: (а и всички начинаещи копират от големите) и затова малко си показват директно основния сайт затова виждаш такава класация... но взаимно си се знаят кой кой е и държат акаунтите си така да се знае кой колко посетители е направил :)

номер 12 от вчера който направи 102к също е при мен и още един в топ 50 - те си показват урдпресите ако някой е толкова любопитен
посетители
Иначе сървърчето го подготвих, за днес - всички ъпдейти са приложени - добавена е още рам (да има) и оптимизирах базите данни че като е на хард дискове си се фрагментират

ПП Мисля че си заслужих малко местенце в сисадмин холл оф фаме :) И респект към сисадмините който хостват първия и петия от вчера - от тях също съм научил различни неща :)

Много интересно. Искаш да кажеш, че зад това нещо има вордпрес, които обаче не се вижда. А щом не се вижда предполагам трафика му се влачи от facebook...
 
адон домеини батета дори и в цпанел не е нужно да са в публик html а може да са в руут фолдера (ама на който клика next next next не му се озовават там)

Акаунтите с неограничен брой адони -- не съм гледал кой сайт точно вътре в акаунта ги е направил ... и дали са сумарно за всички сайтове в акаунта но WP хоства човека предимно затова това WP споменах (като го кеширате правилно няма значение какво е)

Просто питах собственика за разрешение да похваля хостинга :) а после като разгледах класацията то се оказа че има и други при мен с по 100к, 50к, 30к:)
 
От: Re: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отгов

Аз си ви се радвам на всички, само споделих иначе за жалост на другият ден след като го преместихме до теб трафика падна ама пак дигнахме едно 80+ к. за ден.

адон домеини батета дори и в цпанел не е нужно да са в публик html а може да са в руут фолдера (ама на който клика next next next не му се озовават там)

Акаунтите с неограничен брой адони -- не съм гледал кой сайт точно вътре в акаунта ги е направил ... и дали са сумарно за всички сайтове в акаунта но WP хоства човека предимно затова това WP споменах (като го кеширате правилно няма значение какво е)

Просто питах собственика за разрешение да похваля хостинга :) а после като разгледах класацията то се оказа че има и други при мен с по 100к, 50к, 30к:)
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Ама това гугъл си го направиха сами. :)
Иначе допреди да почнат с глупостите им всичко в топа беше с сайтове само с гугълски трафик. :)
Ама да не зацепваме темата на шефа с други неща, важното е , че е направил един много добър хост. ;)
То като гледам топ20 има само няколко, на които трафика да не е ФБ
А иначе това, ако е WP, верно много добре са го скрили.
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Значи този домейн е само за статистиката. Туксото е сложено другаде и там са посещенията...
Но все още не мога да разбера каква е идеята на това да имаш трафик и да криеш сайта... И каква е идеята да го показваш на друг домейн. Нито може да продаваш реклама, освен да се покажеш на някои....
Примерно offnews дето са на 16 място имат 250 000 импресии на ден и ти искат 625 лв за реклама на ден, или 4375 на седмица...
А тука има трафик и... дръжки :lol:

В смисъл някои рекламодател ако погледна топ100 и после отвори сайта на които няма нищо, ще го затвори скороспрестижно и до там...
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Идеята е братле ти да си следиш нещата, а се крият по същата причина поради която си затрих подписа.
Има и готини, но има и злобари. Видят ли те почват се репорти туй-онуй.
Значи този домейн е само за статистиката. Туксото е сложено другаде и там са посещенията...
Но все още не мога да разбера каква е идеята на това да имаш трафик и да криеш сайта... И каква е идеята да го показваш на друг домейн. Нито може да продаваш реклама, освен да се покажеш на някои....
Примерно offnews дето са на 16 място имат 250 000 импресии на ден и ти искат 625 лв за реклама на ден, или 4375 на седмица...
А тука има трафик и... дръжки :lol:

В смисъл някои рекламодател ако погледна топ100 и после отвори сайта на които няма нищо, ще го затвори скороспрестижно и до там...
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Не е само за статистиката, това си е сайта. Просто влез в секция Любопитно и ще видиш прочитанията на статиите.
То е ясно откъде е трафика, като видиш статиите.

Значи този домейн е само за статистиката. Туксото е сложено другаде и там са посещенията...
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Ако сайта не е Wordpress нещата по се вързват :)
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Браво за постижението. Оптимизация му е цаката, който го може си личи.

п.с.
А за сайта, това ли е долнопробния източник на кретенските статии за боксовия мач? Радвайте се, че има идиоти да ви четат измишльотините с подвеждащи заглавия, че иначе ще умрете от глад.
 
От: FOR IMMEDIATE RELEASE - Може ли Шеърд Хост Да Удържи 5000 Онлайн Намери Отговор

Проблемите нещо зачезнаха в последните 2-3 дни :) голем кеф е :)
 

Горе