FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

И като я чете спечели ли? От тая система 600% горе спечели ли? Постни малко реални сделки, за да ти имат хората доверие. Не го заблуждавайте момчето. Колкото повече чете, толкова повече се задълбава. Форексът си е висш пилотаж и не е за всеки и няма нищо общо с реалния бизнес. Днес примерно си в рейндж и скалпираш, утре дебнеш тренд. Какви системи, какви планове му пълните в главата?

Грешно дефинираш! Спечелили ли?! Важно е да съм постоянно успешен, а то става като следвам правилата си! Но да ти кажа, на такъв въпрос да спечелил съм!
Форекса е като всеки друг бизнес, правилно каза че не е лесно, но това е най-конкурентния бизнес в света, няма как да е лесно! Има стратегии за рейндж, както за тренд, както и контриране на тренд! 30% от времето пазара е в тренд, аз съм тренд контриращ трейдър и във рейндж и във тренд мога да правя пари! Както мога да правя пари и в тренд!

Като имаш знания, можеш да градиш и тестваш стратегии, като си наясно какво е очакването и ако е положително влизаш и излизаш постоянно при всяка възможност, прилагаш парично управление от 60-80% на година можеш изкараш 500-600% ако приложеше парично управление спрямо рисковият ти толеранс!
 
От: FOREX - валутна търговия

аз съм тренд контриращ трейдър

Trend is a friend пич, друго не мога да кажа. Явно си от другата страна на барикадата. Ама след някоя и друга година и недай боже след няколко занулени акаунта ще дойдеш на моето. Макар, че да не се хваля, съм от малкото, които са устояли повече от десетина години на тоя пазар и то на печалба.
 
От: От: FOREX - валутна търговия

Trend is a friend пич, друго не мога да кажа. Явно си от другата страна на барикадата. Ама след някоя и друга година и недай боже след няколко занулени акаунта ще дойдеш на моето. Макар, че да не се хваля, съм от малкото, които са устояли повече от десетина години на тоя пазар и то на печалба.

Мерси, че ми припомни какво научих покрай теория на Дау и тренда преди повече от 8 години! Някак си не ми харесва идеята да губя 70% от времето, защото нямам тренд! Щом си успешен тренд трейдър браво на теб! Всички advanced haromonic patterns с до 80% успеваемост не се намират в тренда, а в консолидация в началото съм пуснал three drive pattern в Gartley - възможност с висока вероятност и така се случи! Counter trend стратегията са намират около ключови структурни нива - сам се сещаш ще risk/reward-a ще е повече от 1:1(в повечето случаи стоповете са плитки над структурата 1-2 ATR спрямо стратегията ти и цел 1 0,382% на последното движение - само тук в повечето случаи ще 1:2 или 1:3, да не говорим, ако чакаш нещо по-дълбоко минаваш 1:5) и няма нужда да съм прав и 60% от времето!

Ако си постоянно/непрекъснато успешен в спазване на правилата, си е за похвала! Браво!
 
Последно редактирано:
От: FOREX - валутна търговия

Здравейте,

специално се регистрирах, за да споделя мнението си с вас и за вас:)
@blackout8: Малко скромност няма да ти навреди, всичките ти изказвания са високомерни и от позицията на човек, който едва ли не знае всичко за форекс търговията.
@trader: Адекватни коментари, определено са нужни, за да балансират монолога на блекаут.

Малко за мен: Занимавам се с форекс от 2006г., като от тогава сметката ми е в trader.bg Като цяло съм доволен до ден днешен и от съпорта им, естествено платформата си има своите недостатъци и липса на добри графики, но в крайна сметка не платформата е най-важното.
Имам и сметка в чужд брокер, където ползвам MetaTrader, тъй като се интересувам и от автоматизирани системи за търговия, експерти и т.н.

Ще се радвам на ползотворни коментари и обмяна на опит, а защо не и на съвместни проекти:)
 
От: FOREX - валутна търговия

Здравейте,

специално се регистрирах, за да споделя мнението си с вас и за вас:)
@blackout8: Малко скромност няма да ти навреди, всичките ти изказвания са високомерни и от позицията на човек, който едва ли не знае всичко за форекс търговията.
@trader: Адекватни коментари, определено са нужни, за да балансират монолога на блекаут.

Малко за мен: Занимавам се с форекс от 2006г., като от тогава сметката ми е в trader.bg Като цяло съм доволен до ден днешен и от съпорта им, естествено платформата си има своите недостатъци и липса на добри графики, но в крайна сметка не платформата е най-важното.
Имам и сметка в чужд брокер, където ползвам MetaTrader, тъй като се интересувам и от автоматизирани системи за търговия, експерти и т.н.

Ще се радвам на ползотворни коментари и обмяна на опит, а защо не и на съвместни проекти:)

Ей смятай, какво уважение - регистрира се да ме по хейтваш малко или да покажеш какво?

Защо са ми високономерни изказванията!? На всеки въпрос в темата зададен съм дал отговор и то широко аргументиран, това че само аз отговарям видя проблем?
Колега, trader реши коректно конструктивно ми влезе ребром, дадох му ясен и аргументиран отговор - хем има диалог, хем има и аргументация! Ти проблем къде видя?!
 
От: FOREX - валутна търговия

Ей смятай, какво уважение - регистрира се да ме по хейтваш малко или да покажеш какво?

Защо са ми високономерни изказванията!? На всеки въпрос в темата зададен съм дал отговор и то широко аргументиран, това че само аз отговарям видя проблем?
Колега, trader реши коректно конструктивно ми влезе ребром, дадох му ясен и аргументиран отговор - хем има диалог, хем има и аргументация! Ти проблем къде видя?!

Чак проблем не бих казал, просто ми се струва, че начинаещите тук няма да намерят достатъчно полза от аргументираните постове.
Малко са усложнени нещата не мислиш ли, триъгълници, доста терминология вкарваш...
За начало, а и за по-нататък е хубаво нещата да се опростяват - една тренд линия би свършила чудесна работа, особено при каунтъртренд движения, които търсиш.
Явно имаш опит, но с него не е нужно да се парадира, а напротив, да се опиташ да опростиш информацията за съфорумците:)
Естествено напълно прав си за системата, дисциплината и статистическата вероятност, която търсим.
Ето например в тази връзка един хубав съвет към хората, започващи с форекс търговия е да не опитват да прогнозират и предсказват пазара, а да се подготвят за движения нагоре или надолу при определени обстоятелства, които пазарът сам подсказва. Дали това ще е някой индикатор или една проста пробита тренд линия, няма значение, даже колкото по-опростен Setup, толкова по-добре.
Друг важен аспект от търговията е тестването на стратегията назад във времето(backtesting). Това е доста трудоемко, но води до повече увереност в избраната система и по-дисциплинираното й следване, което си е ключов фактор за устойчива успешна търговия.
Спирам да пиша, че стана дълго
 
От: FOREX - валутна търговия

Чак проблем не бих казал, просто ми се струва, че начинаещите тук няма да намерят достатъчно полза от аргументираните постове.
Малко са усложнени нещата не мислиш ли, триъгълници, доста терминология вкарваш...
За начало, а и за по-нататък е хубаво нещата да се опростяват - една тренд линия би свършила чудесна работа, особено при каунтъртренд движения, които търсиш.
Явно имаш опит, но с него не е нужно да се парадира, а напротив, да се опиташ да опростиш информацията за съфорумците:)
Естествено напълно прав си за системата, дисциплината и статистическата вероятност, която търсим.
Ето например в тази връзка един хубав съвет към хората, започващи с форекс търговия е да не опитват да прогнозират и предсказват пазара, а да се подготвят за движения нагоре или надолу при определени обстоятелства, които пазарът сам подсказва. Дали това ще е някой индикатор или една проста пробита тренд линия, няма значение, даже колкото по-опростен Setup, толкова по-добре.
Друг важен аспект от търговията е тестването на стратегията назад във времето(backtesting). Това е доста трудоемко, но води до повече увереност в избраната система и по-дисциплинираното й следване, което си е ключов фактор за устойчива успешна търговия.
Спирам да пиша, че стана дълго

Явно си останал с грешно впечетление - върни се и прочети пак какво съм писал! Смисъла беше, че няма хаос а хармония в движението, но и както писах това съм го копнал от друга тема ...

За другото, прав си, но въпреки че не правя курс за начинаещи, за напред може, та винаги може ме питат, кое е това или онова! А и да те питам на начианещ да тръгна да обяснявам counter trend strategy с агресивен, консервативен или среден подход за влизане, в най-добрият случай ще ги объркам тотално! Както и ти сам писа backtesting, тестване назад във врмето, знаеш колко абстрактно е за начинаещ! Ако му кажеш отварящ Ексел дърпаш 10-15 колони с различно инфо, след това тестваш системата в портфейл от Х инструмента - мисля, че ще се отчае :) А това е и най-трудното ръчно тестване :)

Да за нагоре на долу е добре, като за начинаещи - но знаеш, че реално трябва да можеш прогнозираш пазара няколко стъпки ако=тогава процеса :) Трябва и за нагоре и за надолу и да имаш прогноза какво да правиш!

Като цяло тук не пишем обучение, а пишем някой друг ред с инфо - но не парадирам, смятам знаеш :) Просто съм в процес на доизпиване на професионално ниво, комуникирам с хора опериращи милиони и имащи знания за милиони, както знаеш привикваш с термините и жаргоните и ако ги кажеш в друга среда, може звучат като изхвърляне - но замисли се, ако тръгнеш от 0-та на 1-вото препетствие на термин ли ще се спреш! Аз съм сядал и ровил докато го разбера така научаваме много повече, от колкото някой ми го смели от алтруистични подбуди :)

Пиши в темата, повече менения ще се събират!
 
От: FOREX - валутна търговия

Така е, но до време. После идва лакомията и малко студен душ. Пари се правят с пари, за да имаш ход да реагираш. С малка сметка е все едно да играеш шах без фигури.

Във форекса стратегии няма, както и анализи за техника и фундамент. Всичко е измислено да заблуждава навалицата. Новините са изиграни преди играчите да ги видят, та дори и много по-рано. Иначе всички щяха да станат поне милионери.

Другото нещо е, че трябва да се играе за кеф (но с пари, които може да си позволите да загубите), не за пари. Тогава парите идват. Демек трябва да не се натоварвате психически. И колкото повече четете, толкова повече се обърквате.

Не ползвайте автоматизирани системи, особено за метатрейдър. Няма някоя, която да не се издънила и то по законите на Мърфи в най-неподходящо за вас време.

Ползвайте стопове и ги местете при печалба и при късмет от дълъг тренд.

Никога не удвоявайте при загуба. Просто се примирете, защото може да стане и по-лошо.

И последно, за да печелите от форекс, първо трябва да се научите да губите.

Като цяло добри съвети, но ми стана интересно за автоматизираните системи, които в момента ме вълнуват - защо смяташ, че не вършат работа? Ясно е че има много плява и там, но според мен има и добри експерти, които най-малкото са добри в дисциплината и липсата на емоции, което често е проблем и за мен:)
 
От: FOREX - валутна търговия

Блакаут8 интересно ми е може ли да постигнеш 70% успеваемост с някоя стратегия? Ако да, защо не би направил някой да рискува 10-15% на сделка и да прави милиони на година? Чудна работа е това форекса.
 
От: FOREX - валутна търговия

Блакаут8 интересно ми е може ли да постигнеш 70% успеваемост с някоя стратегия? Ако да, защо не би направил някой да рискува 10-15% на сделка и да прави милиони на година? Чудна работа е това форекса.

Мога ти кажа на секундата стратегия с 80% успеваемост - Cypher pattern! Няма проблем в разработването на стратегия - стратегията е функция правила и тестване дали тези правила нося положително очакване! Колкото про трейдъри има толкова про стратегии има!
Като рискувам по 15%, ако вляза в кофти серия от 10 сделки срещу мен - сещаш се какво става нали :) Стратегия може ти носи 70% успеваемост, но не ти гарантира че ще 7 сделки на печалба, 3 на загуба и такава да е последователността! Стратегия и с 30% може ти донесе много пари - номера е в паричното управление и спазване на правилата!

За това паричното управление и настройване на позицията е толкова важно! Точно това прави голямата доходност в абсолютен план! Това е нещото, което взима печеливша стратегия и я превръща в машина за пари!
 
От: FOREX - валутна търговия

@Годжкиков, писа че имаш интерес в автоматизираните системи та имам въпрос - Имаш ли програмист, който да разбира mql4 и какви пари взима на час?
Същинският проблем при автоматизираните системи, е че трябва се изчисти целият субективизъм и да има 100% ясни дефинирани правила - то и там се дънят повечето за жалост ...
 
От: FOREX - валутна търговия

Мога ти кажа на секундата стратегия с 80% успеваемост - Cypher pattern! Няма проблем в разработването на стратегия - стратегията е функция правила и тестване дали тези правила нося положително очакване! Колкото про трейдъри има толкова про стратегии има!
Като рискувам по 15%, ако вляза в кофти серия от 10 сделки срещу мен - сещаш се какво става нали :) Стратегия може ти носи 70% успеваемост, но не ти гарантира че ще 7 сделки на печалба, 3 на загуба и такава да е последователността! Стратегия и с 30% може ти донесе много пари - номера е в паричното управление и спазване на правилата!

Ако тази Cypher pattern има 80% успеваемост, някак доста невероятно ми се вижда да тръгне 10 сделки срещу теб. Но дори да е така, това би означавало, че би имал серии с по 20-25 поредни печеливши сделки. При 20 поредни печеливши, 10 000 се превръщат в 160 000, ако печелиш по 15% на сделка, разбира се постоянно увеличаваш обема, за да може печалбата да ти е 15% от текущото салдо.

Ся при такъв случай, не може ли с 50 000 капитал, да ги разделиш на 5 части. Дори 1 сметка да постигне 20 поредни печеливши, би направил 160 000. Дори да загубиш останалите 4, си на чиста печалба от 120 000.

Аз ли нещо бъркам, или този Cypher pattern може да ти направи милиони?
 
От: FOREX - валутна търговия

Като цяло добри съвети, но ми стана интересно за автоматизираните системи, които в момента ме вълнуват - защо смяташ, че не вършат работа? Ясно е че има много плява и там, но според мен има и добри експерти, които най-малкото са добри в дисциплината и липсата на емоции, което често е проблем и за мен:)

За да работят такива системи ти трябват атомен часовник и много верни данни на движенията, които се различават при всеки брокер, демек отиваме в сферата на фантастиката. При грешно време и грешни данни се получават изкривявания и от там идват и грешни сигнали за вход и изход.
 
От: FOREX - валутна търговия

Ако тази Cypher pattern има 80% успеваемост, някак доста невероятно ми се вижда да тръгне 10 сделки срещу теб. Но дори да е така, това би означавало, че би имал серии с по 20-25 поредни печеливши сделки. При 20 поредни печеливши, 10 000 се превръщат в 160 000, ако печелиш по 15% на сделка, разбира се постоянно увеличаваш обема, за да може печалбата да ти е 15% от текущото салдо.

Ся при такъв случай, не може ли с 50 000 капитал, да ги разделиш на 5 части. Дори 1 сметка да постигне 20 поредни печеливши, би направил 160 000. Дори да загубиш останалите 4, си на чиста печалба от 120 000.

Аз ли нещо бъркам, или този Cypher pattern може да ти направи милиони?

Колега, вземи малко да четеш теория на вероятността! Пак повтарям никой не ти гарантира такава последователност каквото си мислиш!
Ако тръгнеш така да си ги чертаеш както мислиш с такъв голям риск от сметката да ще станеш милионер с 10к, но това ще с сферата на някоя паралелна реалност! Тогава няма нито да е от значение 1% ли ще правиш или 99% успеваемост - просто ще знаеш, кога е кофти серията ти, и ще играеш само серията на печалба! Ако 10к човека, всеки от тях хвърля ези или тура някой някъде може да докара серия от 20 езита, но сам виждаш на какъв голям мащаб е! Надявам се разбираш какво ти говоря!

2-ро ако разделиш 1/5 от капитала си, ще имаш 10к, но в този случай ще влизаш с тези 10к демек 100% от заделените ти пари и дори само 1 сделка да е на загуба си капут! Да пак може да влезеш в серия от 20 печеливши, за сметка на другите 4/5 и да ще правиш големи пари, но ако можеш да го направиш за 1/5 що не го направим за всичките 100% - вероятността ще е една и съща, ако знаеш идва тази серия! Знаеш ли колко вероятността това да се случи?!

Няма схема от 10к да направиш милиони за няколко десетки сделки и това да е устойчиво - схемата е да си мнооооого агресивен в паричното управление. Да вдигнеш рисковият си толеранс и от там риска за фалит на сметката скача пропорционален!

Не знам наистина ли го мислиш това или нещо се базикаш с мен :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Колега, вземи малко да четеш теория на вероятността!

При 80% печеливши сделки, от 250 сделки да удариш 7 последователни следки, шанса е 0%. 2% е за 6 последователни, 8% е за 5 последователни, 33% е за 4 последователни и 86% е за 3 последователни. Тва за губещите сделки. Да удариш 12 печеливши сделки шанса е 100%. Това казва теорията на вероятността.

Ако 10к човека, всеки от тях хвърля ези или тура някой някъде може да докара серия от 20 езита, но сам виждаш на какъв голям мащаб е! Надявам се разбираш какво ти говоря!

Ези тура е 50 на 50, нали говорим за 80%, които дава Cypher pattern?

2-ро ако разделиш 1/5 от капитала си, ще имаш 10к, но в този случай ще влизаш с тези 10к демек 100% от заделените ти пари и дори само 1 сделка да е на загуба си капут! Да пак може да влезеш в серия от 20 печеливши, за сметка на другите 4/5 и да ще правиш големи пари, но ако можеш да го направиш за 1/5 що не го направим за всичките 100% - вероятността ще е една и съща, ако знаеш идва тази серия! Знаеш ли колко вероятността това да се случи?!

Няма как да знаеш че идва тази серия доколкото знам, затова разделяш акаунта на 5 части (примерно), за да може да уцелиш лоша серия, да загубиш 1/5, след това вкарваш другата част и при 80% няма как да не оцелиш поне една добра серия, горе виж ти написах според теорията на вероятностите, какви са процентите.

Другото е, 1 сделка на загуба не те касае много, 15% от 10к като загубиш не е голяма работа предвид печалбите, които очакваш.

Не знам наистина ли го мислиш това или нещо се базикаш с мен

Никога не съм търгувал, така че може да е лудо това, което си мисля. :|
 
От: FOREX - валутна търговия

Не искам да влизам в спор но тотално си объркал вероятностите и цифрите - не знам по каква имагинерна формула смяташ! Всеки опит си е сам за себе си и няма никаква връзка с предишен! Няма как да имам 100% шанс за 12 последователни - това ще рече че само ще печеля всеки път!

Вземи някой калкулатор за биномна вероятност и въведи и виж какво ще излезе за 12 последователни успеха от 250 сделки при 80% вероятност виж какво ще ти излезе ...

Като цяло доста си далеко от реалността :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз съм имала 10 последователни успешни сделки - 10 поредни дни.
 
От: FOREX - валутна търговия

Аз съм имала 10 последователни успешни сделки - 10 поредни дни.

Говорим за 100% спазване на правилата до пип на 1 и съща система!
 

Горе