FOREX - валутна търговия

От: FOREX - валутна търговия

Ясно, а какво мислиш за това, чел съм в една книга, че 5 минутни графики се движат горе долу еднакво, както седмичните графики, само че с по-висока скорост?
Знаеш ли какво е фрактaлна геометрия?
Общото на геометрията и candle-те е голяма - дали виждаш един 4 часов кендъл или 5 минутен то няма визуално никаква разлика - важно е цена отваря, затваря, дъно и връх.

Моделите стават както на 1 минутни графики така и на месечни графики, просто на 5 минутни времето на изпълнение е в пъти по бърза от на 4 часова графика.
 
От: FOREX - валутна търговия

Знаеш ли какво е фрактaлна геометрия?
Общото на геометрията и candle-те е голяма - дали виждаш един 4 часов кендъл или 5 минутен то няма визуално никаква разлика - важно е цена отваря, затваря, дъно и връх.

Моделите стават както на 1 минутни графики така и на месечни графики, просто на 5 минутни времето на изпълнение е в пъти по бърза от на 4 часова графика.

Значи е по-добре на малка графика да търгуваш, защото така най-често ще имаш сигнали и най-често ще може да се възползваш от тях. Ако имаш 65% както ти например, по-добре е да направиш възможно най-много сделки, така че да може да се възползваш най-много от предимството си. Но ти доколкото знам, не търгуваш на 5 минутна или 1 минутна, защо така?
 
От: FOREX - валутна търговия

Значи е по-добре на малка графика да търгуваш, защото така най-често ще имаш сигнали и най-често ще може да се възползваш от тях. Ако имаш 65% както ти например, по-добре е да направиш възможно най-много сделки, така че да може да се възползваш най-много от предимството си. Но ти доколкото знам, не търгуваш на 5 минутна или 1 минутна, защо така?

Ако имаш възможност да си дневен трейдър, то тогава няма нужда да търгуваш на големи графики. Ако нямаш възможност, то тогава гледаш по-горните - примерно бачкаш то тогава скачаш на горни графики.

Нямам спомен да съм казал, че не цъкам 5 М. 5М ми е ниската времева графика и на нея влиза, но принципно за дей трейдинг ми е 15М, като разбира се влизам и на 5М - нивото на вход на 5М и 15М е сравнително близък. Аз съм дей трейдър и суинг трейдър - за дей трейдинг почвам от 1 час анализа си и слизам до 15 М и ако искам на 5М мога вляза. Проблема на 1 М или 5 М е че спреда е голяма част от печалбата ти - примерно имам модел с 75% цел 1 ми е 8 пипса е спреда е 2 пипса демек чисто съм 6 пипса, но пък стопа в повечето случай е 8 и става малко кофти. Същият вариант на по-големи графики примерно 1 часа ще имаш 100 пипса.
 
От: FOREX - валутна търговия

А какво ти е мнението за автоматичните системи, така може на М5 да търгуваш 20-30 инструмента без да си мърдаш пръста, получаваш ли реално предимство?
 
От: FOREX - валутна търговия

А какво ти е мнението за автоматичните системи, така може на М5 да търгуваш 20-30 инструмента без да си мърдаш пръста, получаваш ли реално предимство?

Да получаваш!
Проблема е дали е 100% написан правилно кода и най-вече дали са написани 100% правилно всички if-then-ове и най-трудното е да му опишеш какво да взема за отправни точки. Примерно ако играеш стратегия за следване на тренда - от къде ще вземеш началото на тренда, че да дръпнеш фибоначи нивата и вече да търсиш структурни нива, индикатори, технически модели, кенъдлстик модели и т.н. Или най-просото искаш да цъкаш най-простият обръщаш модел - Двоен връх! От къде ще вземеш точката на възходящото движение, какви са условията ти за двоен връх, къде ще влизаш, какъв ще ти е risk/reward-a ако е нагативен какво правиш и т.н въпроси! Ако всичко е изчистено, то тогава ще имаш предимство - на теория няма никаква разлика аз ли влизам или алгоритъм, ако всичко е 100% еднакво. Проблема е именно там!
 
От: FOREX - валутна търговия

Предлагат ми персонално конфигурирани роботи за автоматична търговия, оферта ли е според вас?
 
От: FOREX - валутна търговия

Ако не си 100% наясно как работи и не си я тествал - то тогава няма смисъл!
 
От: FOREX - валутна търговия

Ще ме обучават, колкото ми е нужно. Въпроса е - защо, ако са толкова печеливши, ги раздават, вместо да си печелят за тяхна сметка...?
 
От: FOREX - валутна търговия

Ще ме обучават, колкото ми е нужно. Въпроса е - защо, ако са толкова печеливши, ги раздават, вместо да си печелят за тяхна сметка...?

Защото не са толкова печеливши - надуват резултата с парично предлагане в даден отрязък от време. Как си мислиш да ти продам нещо за 200 долара, като на графиката ти показва че ако сложиш 100 долара след 1 месец ще имаш 10к :)
 
От: FOREX - валутна търговия

Който има въпрос да пита - това не е активна тема всеки да си пуска позициите ...
 
От: FOREX - валутна търговия

Темата набъбна и е трудна дори за четене. Иначе е интересна.
Сложната терминология .....
По добре да се започне с нова - първи стъпки.....
 
От: FOREX - валутна търговия

Баш сложна ме съмнява всичко е обяснено на по прост език.
Такива теми първи стъпки, търговия а у - в един момент стига до тази си точка - голяма част от активните са изпофалирали, а протата само дават помощ но не показват нищо друго заради хейтърите, а и такива се появиха и в тези теми в този форум. Един професионалист освен това няма много време да споделя, а и не го правят ако нямат вътрешната подбуда да помагат.
 
От: FOREX - валутна търговия

Както виждаш отговорил съм на терзанията на доста хора сам си прави изводите.
 
Re: От: FOREX - валутна търговия

Както виждаш отговорил съм на терзанията на доста хора сам си прави изводите.

Определено не съм видял висящ въпрос. За което мерси, доста добре обясняваш, дори на такива като мен им става ясно от първо прочитане. :)
 
От: Re: От: FOREX - валутна търговия

Определено не съм видял висящ въпрос. За което мерси, доста добре обясняваш, дори на такива като мен им става ясно от първо прочитане. :)

Пак заповядай :) В теми, които съм наясно знаеш, винаги пиша/помагам :)
 
Re: От: Re: От: FOREX - валутна търговия

Пак заповядай :) В теми, които съм наясно знаеш, винаги пиша/помагам :)

Да, така е. Което е истина си е истина. :) Ще се надявам още да се обогати темата. Нещо като на Дропшипинг темата, да няма прочитане... :)
 

Горе