Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Още една грешка хванах в написаното от теб. Освен, че не си запознат със ситуацията с авторските права / интелектуалната собственост, в последното написано от теб хванах уникалната фраза "Не знам какво пише в тях" (във връзка с договорите). Смяташ ли, че някой сериозен себеуважаващ се човек и особено такъв дето борави с толкова пари няма да се сети да се запознае със съдържанието на договора си? Не знам каква ти е правната компетентност и с какъв адвокат си се консултирал (ако изобщо си го направил), но въпросът с "Уреждане на права" си е много сериозно нещо.
Не знам, защото не съм подписвал договор, след като не намирам причина, да го направя. Аз не се занимавам с адвокати, използвам опита си! А вече е лесно и да намериш международни правни норми и търговски обичаи в Интернет, надлежно подредени в категории и подкатегории. За какво да плащаш на адвокат да урежда твоите права, когато можеш да седнеш с партньора си и да напишете договора сами?!
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Някой ще ми помогне ли и на мен в тази тема?

Няма проблем. Ще ти остъпя нашия сървър, ще ти осигуря и поддомейн :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Мислиш ли, че с инвестиция от порядъка на 1 милион не очакваме печалба?! Напротив! Очакваме да е не по-малко от 100% от първоначалната инвестиция още през първата година. :)

ХААААХАХАХ ХАХААХХАХАХАААААААА

Ти знаеш ли че сериозните програмисти / дизайнери / фирми на ден им минават по няколко такива като тебе? А знаеш ли какъв процент от тях излизат накрая на печалба? Горе-долу под 1%.
То затова в тоя бранш си има едно правило - никога, никога, никога не работи срещу обещания за процент от печалба. Щото баламурници като автора на темата - бол и ако им се връзваш много скоро ще се озовеш на улицата.

Човек така може и да успееш да си намериш, но сериозен - никога.
Така че ти препоръчвам с тия 1млн. инвестиция да отделите някоя друга хиледарка за хонорар :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Малко по диагонал я изчетох темата, но да обобщим - изхарчихме (или ще изхарчим) 1,4 милиона $, а искаме да спестим 40-80 хиляди? Айде у лево ... Що не говорите с швейцарската ви банка (дето ви познава) за един овърдрафт от 50 000$ ? Щом сте успешни (и доказани вече пред тях), ще се навият - след година да върнете 30% от 1 400 000 :lol: Бе като се замисля, един фонд можем да спретнем тука, кой с колкото иска да влезе, да ги посъберем парите, пък на нас да ни върнете после 420 000$ (ще отделим 30% за гаранция пред борчетата, че те да ви следят да си спазите думата - договори няма да подписваме)

btw. доволно съм работил с хамерикански програмисти, там практиката е с парите напред и заплащането е на час :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Гледай сега оферта - понеже предпочитате да дадете 10% от очаквана 1млн печалба, вместо 80к, щото искате бизнес партньор...
Офертата е 60к - гарантирани + 3% от евентуалните печалби и пак ще сме бизнес партньори - с договор и тн :)

Получавате си бизнес партньора и ви излиза около 10к по-евтино. Добре ли е? :)

Едит:
Disclaimer: горепосочената оферта не представлява реална кандидатура и неможе да се тълкува като заинтересованост от страна на лицето against към обявата на лицето ruseneca.
 
Последно редактирано:
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Ако авторът сподели какъв точно уебсайт му трябва и за какво, то мисля, че на всички ще ни стане ясно дали има 1 милион или не. Аз вече имам едно предложение по-горе каква ще е дейността. Но ми е интересно, а сигурно и на всички "кандидати" ще им е интересно за какъв сайт кандидатстват.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

мани го автора, той не мисли на едро...


НА МЕН АКО МИ НАПРАВИТЕ 100 САЙТА, И ЕВЕНТУАЛНО СЛЕД ЕДНА ГОДИНА ДА ВИ ДАМ 30% ОТ ТОВА КОЕТО ИЗКАРАТ - НЯМА ДА ВИ ОТКАЖА!

и 1000 да направите, нема да ви ги върна!
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Е тука стана интересно,

Аз не спамя по теми по принцип, ама се чуваствам длъжен да предупредя, някой евентуален шаран да не си губи времето, защото гледам Данчо, ползва някви термини икономически и сложни да ни цапа очите, не за друго, а защото учи МИО (международни икон. отношения) и явно си чете лекциите редовно.

2оро. От преди 2 години си парнира със швейцарска банка - как така без фирма, без минало.

3то. Ако офертата беше сериозна, щеше да се представи, да каже за какво става на въпрос и т.н....а не "трябва ми сериозен програмист" - те най-сериозните програмисти като видят че ги търсят веднага ще дойдат.

4то - Говориш за сайт който може да се направи на Drupal ili Joomla, но си получил оферта за 80 хиляди, мн интересно.

И все пак всичко е възможно, да допуснем че наистина ще влага 1 милион, пусни си сериозна оферта, кажи за какво става на въпрос, ако е тайна поне дай някви изисквания, а не че ти трябва сериозен програмист.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Айде лапай червен квадрат!

Тука некъде имаше тема за 10-те бг ит компании..и кви парички са изкарали миналата година (за пример) Та те 10-те заедно нямат 1 милка инвестиция, ти къде дойде тука да си правиш гаргара... А и дори да е истина (което със сигурност не е, па и да е баш ми дреме) НЯМА НАЧИН да турят такъв олигофрен да им търси персонал по форумите.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Ако си ти digi ли някой твой съмишленик, кажи си. Може да ме прецака преди време, но по твоя вина преуспях, така че мога да ти пратя някой долар по PayPal да се почерпиш.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Айде лапай червен квадрат!

Тука некъде имаше тема за 10-те бг ит компании..и кви парички са изкарали миналата година (за пример) Та те 10-те заедно нямат 1 милка инвестиция, ти къде дойде тука да си правиш гаргара... А и дори да е истина (което със сигурност не е, па и да е баш ми дреме) НЯМА НАЧИН да турят такъв олигофрен да им търси персонал по форумите.
Може ли да дадеш линк към темата, че ми стана интересно :)
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Е това май беше.
Тия, всеки от тях едва ли е почнал и с 100К инвестиция
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

against каза:
Човек така може и да успееш да си намериш, но сериозен - никога.

тео каза:
изхарчихме (или ще изхарчим) 1,4 милиона $, а искаме да спестим 40-80 хиляди?
Изхарчихме ги. Ако бяха останали около 40, сигурно нямаше да си търсим партньор и да разделяме печалбата. Логично, нали?

тео каза:
Що не говорите с швейцарската ви банка (дето ви познава) за един овърдрафт от 50 000$ ?
Що не вземеш да им се обадиш и да ги помолиш?! :) Не всяка банка в Европа предлага кредити, факт!

тео каза:
Бе като се замисля, един фонд можем да спретнем тука..
Краудфъндингът е добра идея, стига проектите да не са капиталоемки. А този определено е такъв!

trigger каза:
Ако авторът сподели какъв точно уебсайт му трябва и за какво...
@trigger, това трябваше да присъства още в първия ти пост от настоящата тема. И тъй като не съм никак активен в този форум, включих "Ако се интересувате..."Става дума за корпоративен сайт. Твоето "предложение по-горе каква ще е дейността", можеше да бъде отправено под формата на въпрос, директно..."Това HYIP ли е?", за да мога да ти отговоря, че имам капитал за стартирането на HYIP програма, но не го правя, защото печалбата нa клиентите ни не се изразява в % на час, а в ROI!!!

Stop каза:
От преди 2 години си парнира със швейцарска банка - как така без фирма, без минало.
Когато спреш да си "четеш лекциите" и се ориентираш към сферата на финансите, може да разбереш как така без фирма и напълно легално. Учебниците от 18 век и теориите, които представят, нямат приложение в 21 век! Личен опит!!!

Stop каза:
Говориш за сайт който може да се направи на Drupal ili Joomla, но си получил оферта за 80 хиляди, мн интересно.
Първо, изпратих запитвания до няколко места, като изрично посочих, че не искам сайт на Drupal или Joomla. Мога и сам да си вградя модулите, които биха ми свършили работа, пък и безплатно щеше да е. Желанието ми беше да бъде оригинален, без шаблончета, с корпоративна насоченост и безпрецедентно ниво на защита...плюс ежедневен бекъп и намеса при атака от трети лица.

Stop каза:
И все пак всичко е възможно, да допуснем че наистина ще влага 1 милион, пусни си сериозна оферта, кажи за какво става на въпрос, ако е тайна поне дай някви изисквания, а не че ти трябва сериозен програмист.
Струва ми се, че офертата беше напълно сериозна като за идея, която предстои да бъде изпълнена! Ако някой имаше сериозно намерение да влезе в екипа, като участва с програмирането на уебсайта и интегриране на софтуера, без да очаква заплащане за това...нещо, което и ние не очакваме през следващата година и нещо. Изискването беше да се предостави портфолио или някакви умения, за да преценим дали си заслужава да тестваме човека с една малка задачка. Знам ли, може портфолиото да е чуждо!

madgooglebot каза:
Тука некъде имаше тема за 10-те бг ит компании..
Ние не сме IT компания и не си търсим персонал, а партньор. Не си играем с българския пазар...прекалено малък е, а при нас е прекалено скъпо!

Ако си ти digi ли някой твой съмишленик, кажи си.
Не мисля, че съм човека, на когото искаш доброволно да си платиш, но мога да ти дам и моя акаунт в Paypal. Само да напомня! Максимален размер на транзкация - $50,000 ;)

Успех на всички с програмирането и благодаря на онези, които си поиграха с функцията за репутация във форума.
 
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Ако някой имаше сериозно намерение да влезе в екипа, като участва с програмирането на уебсайта и интегриране на софтуера, без да очаква заплащане за това...нещо, което и ние не очакваме през следващата година и нещо. Изискването беше да се предостави портфолио или някакви умения, за да преценим дали си заслужава да тестваме човека с една малка задачка.

А не ти ли мина през акъла, че като търсиш "сериозни" хора да ти работят една година безплатно, първо ще трябва бая да се постараеш да ги убедиш, че ти самия си сериозен.
И ЧАК когато хората вземат безумното ти предложение малко по-насериозно, тогава вече може да питаш за портфолио и да искаш да ти се доказват и тн.

Да си знаеш за вбъдеще като търсиш бизнес партньори :)


ПС: а факта, че сте изпукали $1 млн, в следствие на което сега нямате пари дори за програмист и затова търсите безплатен..... говори доста добре за шансовете на сегашното ви начинание :) :)
 
Последно редактирано:
От: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

А не ти ли мина през акъла, че като търсиш "сериозни" хора да ти работят една година безплатно, първо ще трябва бая да се постараеш да ги убедиш, че ти самия си сериозен.

То това се подразбира. Нали става въпрос за милиони? Ти, с твоите хиляди, вземи се скрий някъде. :D
 
Овердрафт =
Що не вземеш да им се обадиш и да ги помолиш?! Не всяка банка в Европа предлага кредити, факт!
? Кредит? DAFUQ?

И сте изхарчили 1.4 милиона лева, което ви е бил бюджета? Ако това наистина е вярно, значи имате много некадърни икономисти във вашата "организация". Няма пък да споменавам колко некадърен е бил човека, изработил ви бизнес плана. Я си прочети отново мненията за да разбереш колко смешно звучи това. При цена на сайт в размер на 40 000 лв, това е 1/35та от бюджета ви. Да ти го смятам ли в проценти или можеш и сам?

Още на предната страница Unwise беше написал всичко, което аз мислих да пиша по темата, но сега определено почна да се излагаш като кифладжия.

И не знам как са ви го обяснявали по университетско му, ама овърдрафта не е кредит, а е сума, разполагаема от клиента при определен по-висок лихвен процент в случай, че салдото по сметката е нулево. Това е включено като условие в договора към всяка сметка (естествено, ако клиента желае възможност за Овърдрафт). Да според изначалната си природа, може да се приеме като кредит, поради близостта си спрямо обвързването с банката, но кредит и овърдрафт са две съвсем различни понятия.
 
От: Re: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

И не знам как са ви го обяснявали по университетско му, ама овърдрафта не е кредит, а е сума, разполагаема от клиента при определен по-висок лихвен процент в случай, че салдото по сметката е нулево. Това е включено като условие в договора към всяка сметка (естествено, ако клиента желае възможност за Овърдрафт). Да според изначалната си природа, може да се приеме като кредит, поради близостта си спрямо обвързването с банката, но кредит и овърдрафт са две съвсем различни понятия.

Овърдрафта е тип кредит.

A Bank overdraft is a type of credit that allows you to exceed your bank account balance without being penalized for ISF or Insufficient Funds.
 
Re: От: Re: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Овърдрафта е тип кредит.

По-скоро подобие на кредит, но не и кредит.

И за да бъда по-точен. Овердрафта влиза в групата на краткосрочните кредити, но не е нужно да спазваш допълнителни изисквания и да представяш доказателства за имотно състояние, както и гарант за да е сигурна банката, че ще можеш да ги върнеш. За да имаш възможност да ползваш овърдрафт, не е нужно нищо повече от това да поискаш тази опция, при подписването на договора ти за сметката. Процента на отказ е прекалено нисък, предвид interest rate-а на банката в случай, че ползваш пари извън наличното ти салдо.

----------------------------------------------------------------------------------

И дори обяснението ми да не е напълно точно - след като пича е изразходил 1.4 млн. лева бюджет, някой ще ми отговори ли на следните въпроси:
1) Коя банка ще откаже овърдрафт
2) Коя банка няма да отпусне краткосрочен заем
3) Къде по дяволите са отишли тези пари, а господин Русенеца (който дори не се представи в темата), не е успял да отдели част от този бюджет за изработка на сайт?
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: Freelancer или Студио за изработка на корпоративен уебсайт

Овердрафта влиза в групата на краткосрочните кредити

Ти сам каза, че е кредит. Няма какво повече да допълня. :)
 

Горе