Freelancer.com - измамници?!

От: Freelancer.com - измамници?!

Не го смятам за много етично, но така процедират почти всички големи фирми, затова и не се учудвам. Те затова са големи, не се поддават на пазарлъци. Имат си стриктна политика и стратегия и я следват. Компромиси като навсякъде се правят за вип клиенти или такива, от които виждат че могат да имат изгода. в случая най-вероятно са решили, че щом вдигаш гири за абонамента, значи няма смисъл да се занимават с теб, дори да те изгубят като потребител
 
От: Freelancer.com - измамници?!

При мен никога не ми се е случвало извършване на плащане без парола, освен когато имам абонамент (subscription), към който за да се абонираш задължително си въвеждаш паролата в самия пейпал и после това плащане се лист-ва в менюто на пейпал "My preapproved payments", а жената каза, че не е плащала досега и не е имала абонаменти в PayPal..
 
От: Freelancer.com - измамници?!

We've processed your recent claim that someone used your account without
your permission for this transaction, and decided the case in your favor.

Де да знам, тези от Пейпал явно нещо грешат...
 
Не четете да е*а. Толкова ли е сложно да се прочетат 50 реда. А после всеки се бие в гърдите какъв бизнесмен бил - по същият начин утре ще подпишете договор за 10 000$ и ще изгорите, а после този и онзи ще са измамници.

Ето ти го FAQ-а http://www.freelancer.com/faq/topic.php?id=18

От него виждаме следното:

Код:
[B]How do I upgrade my membership?[/B]
Visit the membership page and select the plan you wish to upgrade to, then click ‘Choose Plan’. You’ll be upgraded instantly on a new [U]30 day subscription[/U], plus, we’ll refund the remainder of your previous membership plan!

[B]How much does a Freelancer.com Membership cost?[/B]
Membership costs are as follows:
Free	no cost
Basic	$4.95USD per month
Plus	$9.95USD per month
Standard	$24.95USD per month
Premium	$49.95USD per month
View the complete list of benefits by membership type

[B]How will my membership be renewed?[/B]
[U]Your membership will automatically renew at the end of your 30 day subscription, if you have funds available.
If you haven't cancelled the membership, we will try renew your membership everyday for 30 days from the day it ends.[/U]
 
Re: От: Freelancer.com - измамници?!

Май е взаимно.

Май е повече от взаимно :)

Те ми отговарят най-кратко и общо казано "гледай си работата, ти ни ауторизира да те ъпгрейднем до PLUS membership, даже си даде и Paypala с идеята, като спечелиш проект, да ти платим през него, ще правим с парите ти каквото си искаме, без да знаеш".

По едно време беше пусната т.нар. промоции да тестваш един от платените абонаменти за 30дни, мисля беше най - малкия тествах аз. Като изризчно си пешеше, че след 30 ден ако не си предприел стъпки за отказ автоматично ще бъдеш таксуван. Аз го тествах и 10 дни преди финала се върнах към безплатният абонамент.
Предполагам както по - горе са писали си пропуснала тоя момент и хоп станал проблема.

Сигурен съм на повече от 100%, че се е съгласила да ползва Free Trial-а, който предлагат за Плюс плана, който е SUBSCRIPTION и преди изтичането на въпросните 30 дни тест, не е прекратила абонамента.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Да, но може и да не се е съгласявала. Възможно е от сайта да са сгрешили. Често се случват такива неща.
 
Re: От: Freelancer.com - измамници?!

Да, но може и да не се е съгласявала. Възможно е от сайта да са сгрешили. Често се случват такива неща.

От опита ми, който съм имал досега, тези грешки са по-малки от 0.1% от страна на сайта, а в останалите 99.9% от случаите проблема е в задклавиатурното устройство. В случая не заемам ничия страна, но мисля, че оплакващият в случая не е прочел всичко което се е искало да се прочете от него.

В общи линии, каквото имах да казвам по темата, вече го направих, та ви оставям да разисквате на спокойствие кой е крив и кой е прав :)
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Чакай, чакай, имам профил във Freelancer.com от 2г!!! К'ви 30 дена, к'ви 5 леа?

Преди месец си смених имейла само, защото си направих нов, това е!
Да, но може и да не се е съгласявала. Възможно е от сайта да са сгрешили. Често се случват такива неща.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Значи профила ти сам самичък е решил да стане платен :D, че даже в същото време пейпал акаунта ти е дал оторизиция на Frelancer.com за автоматично плащане?
Защо си мислиш, че някой би повярвал на това нереално обяснение?
 
От: Freelancer.com - измамници?!

изчех тука тайзи тема и имам чувството че някой трябва да ходи на уроци по английски, ммм?
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Изобщо не ми пука някой дали вярва или не!
Не ви ли минава през главата, че ако са ми предлагали някакъв абонамент, щях да се сетя?! А за Пейпал имейл не помня давала ли съм някога или не, със сигурност не съм го дала обаче, за да ми теглят пари за тъпите си безсмислени абонаменти!
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Между другото FAQ не се водят условия, с които човек се съгласява :) Недейте да скача на жената, ако е права и не е минавала към други планове (например с тестовия безплатен период на онзи план) и не е променяла нищо, както казва и не е давала паролата си, в случая не мисля, че има някаква вина и добре е направила, че пуска темата и предупреждава другите чрез форума.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

@NullByte просто е по лесно да се търси във FAQ секцията, а тези неща ги пише в условията им на ползване.
@OrigiRal след като каза, че не ти е силна страна английски от къде знаеш с каква цел си им го дала(за пейпал акаунта става дума)?!?
Щом са имали правато да теглят пари значи някой с достъп до акаунта ти го е разрешил(или казано иначе човек знаещ "паролата" :D).
 
От: Freelancer.com - измамници?!

@AMitrev уж си направих труда да ги прочета, за membership плановете пише само 'начисляват се допълнителни такси за membership в зависимост от плановете' :)
Но може би пропускам нещо..
 
Re: От: Freelancer.com - измамници?!

@AMitrev уж си направих труда да ги прочета, за membership плановете пише само 'начисляват се допълнителни такси за membership в зависимост от плановете' :)
Но може би пропускам нещо..

http://www.freelancer.com/feesandcharges/

Код:
Select from a range of membership plans to determine the fees you pay for our service. You can work on the site as either an employer or freelancer as a free member, or gain additional benefits as a paid member by upgrading to a paid plan.

Memberships will recur on a monthly basis on the anniversary of your subscription, [B]unless cancelled[/B]. If funds are insufficient we will try to renew your membership for up to 30 days, until funds are made available.

You may cancel your membership at anytime from the membership upgrade page, which will cease billing at the end of your subscription period without additional costs.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Това пак не е от условията и отново никъде не пише, че политиката им е да не връщат пари, дори да е само минута след като е платено.
За всяка услуга имаш право на 7 дни минимум да се откажеш, освен ако не е упоменато друго, затова търся тази клауза, където се казва, че при никакви условия не връщат пари :)
Работил съм с доста фирми, които макар политиката им е да не връщат пари, ако се откажеш веднага ги връщат все пак.. особено ако имаш и причина.
Никой не обича диспути все пак.. и в случая политиката на PayPal да пази клиента мисля, че е основателно предимство, пред останалите методи за плащане и се радвам, че са възстановили сумата, макар и да не е голяма.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

OrigiRal, какво се учудваш, след като сама казваш, че не знаеш добре английски, най-вероятно и не си прочела условията. Дълги години мобилнит оператори удължаваха договорите на клиентите си с условието, че ако не попдадеш молба 30 дни преди изтичането, то контрактът автоматично се подновява за 12 месеца. И какво ставаше тогава - 90% от хората се сещат по някое време, че договорът им е изтекъл и отиваха да се отказват, но от операторите "Договорът ви е автоматично подновен" - и тази наглост беше търпяна 10+ години. Сега, обаче ЕС се намеси и слава богу тая тъпотия отпадна.
Та ти се косиш за един Freelance.com - нормално, хората предлагат безплатния акаунт, после ако не си махнеш "чавката" ти теглят пари, това е.

Занапред не се пали толкоз, когато хора като ktomov, Amitrev ти обясняват, защото са прави в случая :)

Успех в работата ти и за 10$ толкоз нерви недей хвърля.
 

Горе