Freelancer

kuchetooo

New Member
Достатъчно ли е да се работи само катко freelancer ? И по-добре ли е да си работиш сам за себе си, и за никой друг ?
 
От: Freelancer

Достатъчно ли е да се работи само катко freelancer ? И по-добре ли е да си работиш сам за себе си, и за никой друг ?
Колкото и да е неточен въпросът ти ще ти оговоря максимално точно.
Да, достатъчно е за да си изкарваш прехраната и да живееш средно добър от материална гледна точка живот.
 
От: От: Freelancer

Колкото и да е неточен въпросът ти ще ти оговоря максимално точно.
Да, достатъчно е за да си изкарваш прехраната и да живееш средно добър от материална гледна точка живот.

Много ограничен отговор. Ако беше така, всеки щеше да го прави.
 
От: От: Freelancer

Много ограничен отговор. Ако беше така, всеки щеше да го прави.
Ще те изненадам, но има немалко хора в България, които така си изкарват прехраната, включително и аз. Важното е да си кадърен и конкурентен на пазара, защото гладните freelancer-и са повече от нахранените.
 
От: От: Freelancer

Ще те изненадам, но има немалко хора в България, които така си изкарват прехраната, включително и аз. Важното е да си кадърен и конкурентен на пазара, защото гладните freelancer-и са повече от нахранените.

Тоест повечето не успяват. Следователно отговорът ти
Да, достатъчно е за да си изкарваш прехраната и да живееш средно добър от материална гледна точка живот.
в общия случай не е верен.
 
От: Freelancer

Достатъчно, недостатъчно... Зависи от много неща. Все едно е да питаш, дали е достатъчна заплатата на шофьор градски транспорт или заплатата на пилот от Формула 1:)
 
От: От: От: Freelancer

Тоест повечето не успяват. Следователно отговорът ти в общия случай не е верен.
За да си успешен в каквото и да е ти трябва квалификация, т.е. да си кадърен. Има много некадърници във всяка сфера. Това означава ли, че в общия случай тези сфери са недоходоносни? Ако си истински freelancer (т.е. кадърен), задължително успяваш. Ако не с много, то поне с достатъчно за да си платиш сметките и храната. В статистиката за болшинството неуспяли визирам камара индийци (в буквален смисъл). Българите, които съм мервал, в поне 80% от случаите са успешни freelancer-и, което доказва, че твърдението ми в общия случай е вярно.
 
От: От: От: Freelancer

Българите, които съм мервал, в поне 80% от случаите са успешни freelancer-и, което доказва, че твърдението ми в общия случай е вярно.

Тук излъга много.
 
От: Freelancer

Наблюденията ми са от резултати от международна популярна платформа за freelance. Не говоря за някакви български платформи появили се вчера с тенденция да изчезнат утре. Както казах, ако си кадърен, успяваш. Ако си некадърен, то не си никакъв freelancer.
 
От: Freelancer

Наблюденията ми са от резултати от международна популярна платформа за freelance. Не говоря за някакви български платформи появили се вчера с тенденция да изчезнат утре. Както казах, ако си кадърен, успяваш. Ако си некадърен, то не си никакъв freelancer.

Сега опряхме и до резултати от платформи. Ако може и линк към анимационен филм да дадеш, ще звучи още по - правдоподобно.
 
От: Freelancer

Сега опряхме и до резултати от платформи. Ако може и линк към анимационен филм да дадеш, ще звучи още по - правдоподобно.
'Що, мислиш, че анимацията има пряка връзка с freelancer-ството? Tвоите заяждания са ми много интересни. Виждам, че имаш някаква фобия от анимацията. Ще споделиш ли на какво се дължи тя (по-сбито, че да не правим много offtopic)?
Между другото, имам намерение в скоро време да понапиша нещо в този форум по темата как се става успешен freelancer базирано на опита ми (казвам го без грам скромност), но за момента се занимавам с камара глупости и ще видя кога ще се напъна да попиша.

Edit:
Поиска линк към анимация. Ето ти един поздрав от мен:
http://vbox7.com/play:ff116afd
 
Последно редактирано:
От: Freelancer

'Що, мислиш, че анимацията има пряка връзка с freelancer-ството?
Не мисля, че има връзка с freelancer-ството, а с твоята нереална представа за нещата.
Animation is the rapid display of a sequence of images of 2-D or 3-D artwork or model positions in order to create an illusion
Като ти мерна аватара, все го отъждествявам с илюзия.
 
От: Freelancer

А кое е по-добре да се започне първо в бг с фрийлансинг или извън страната ?
 
От: Freelancer

А кое е по-добре да се започне първо в бг с фрийлансинг или извън страната ?

Зависи колко добре знаеш английски. Ама не си мисли, че в чужбина е много лесно. Чужденците не знаят изобщо за какво става въпрос и търсят евтиняги, пък после се оплакват, че им гърмял сайтът...
Преди време попаднах на една обява за работа като старши уеб девелопър в Индия. Търсеха хора с над 5 години опит в PHP и със стабилен опит с AJAX. Заплатата беше $600. Как може някой от нас да се конкурира с такъв човек? Тук младшите девелопъри взимат към $1000, а там за старши дават $600... И, естествено, не може да се сравнят знанията на Junior с тези на Senior, пък ако ще и за индийски сеньор да става въпрос.
 
От: Freelancer

Зависи колко добре знаеш английски. Ама не си мисли, че в чужбина е много лесно. Чужденците не знаят изобщо за какво става въпрос и търсят евтиняги, пък после се оплакват, че им гърмял сайтът...
Преди време попаднах на една обява за работа като старши уеб девелопър в Индия. Търсеха хора с над 5 години опит в PHP и със стабилен опит с AJAX. Заплатата беше $600. Как може някой от нас да се конкурира с такъв човек? Тук младшите девелопъри взимат към $1000, а там за старши дават $600... И, естествено, не може да се сравнят знанията на Junior с тези на Senior, пък ако ще и за индийски сеньор да става въпрос.

Една обява може да е само игра на думи. Това нищо не значи.
 
От: Freelancer

Една обява може да е само игра на думи. Това нищо не значи.

Едва ли, защото съм говорил с индийци на тази тема и действително са такива заплатите. Обаче не знам какво е нивото на цените им. Естествено, може да е 3 пъти по-ниско от нашето и реално да получават повече...
 

Горе