G+ споделянията в SERP-a?

nikolaicho

Active Member
Това нещо ново ли е или аз сега го виждам?

Споделяния от мен или от хора, с които сме в кръгове ми излизат директно в SERP-a с линк към публикацията в Г+. Това, когато съм логнат, в инкогнито режим - естествено не излиат.
 
От: G+ споделянията в SERP-a?

Това е така от има-няма година и нещо. Просто сега си му обърнал внимание.

Ето за това вече позициите във SERP-a са нещо относително. Един вижда едно, друг друго, трети трето.
Не може да се каже кой-кога-къде ще се намира. А само като си помисля, че още има оптимизатори даващи отчети на кое място се намират и ми става леко смешно.
 
От: G+ споделянията в SERP-a?

Хм, сега разгледах повечко резултати (search query-та) сигурен съм, че преди максимум седмица не излизаха по този начин резултатите. След малко ще кача screenshot.

Може просто до мен да е стигнало сега, ама чак пък с година закъснение :D

Иначе и новия изглед на adwords рекламите се позабави при мен, вече бях чел за това и ги бях видял как изглеждат (на снимка) и чак доста след това започнаха и при мен така да се показват. Малко след това продължиха да си изглеждат по стария начин, включително и до този момент.
 
От: G+ споделянията в SERP-a?

Ето за това става въпрос: http://imageshack.com/i/n5nveyj

Така при мен изглежда първа страница при търсене на: остлабване.

Има два резултата, които сочат директно към plus.google.com/........ и ги виждам, защото сме в кръгове.

Преди виждах само, ако някой от кръговете евентуално е плюснал (+1) някоя от страниците, т.е. под резултата пише "еди кой си означи това с +1", но без рич снипети от г+ и без директни връзки натам :)
 
От: G+ споделянията в SERP-a?

Е щом виждаш Борислав Арапчев и Стамен Стаменов значи всичко е наред. Може някъде и със теб да сме се засичали.
Това е от година и нещо, но напоследък започнаха да го пушват навсякъде и на всекиго. Общо взето това е бъдещето.

Като се съчетае със локалс и (not provided) [в аналитикса] + Hummingbird настава голяма касапница във СЕРП-а. Ако още не си чел това:
http://moz.com/blog/mega-serp-a-visual-guide-to-google
те съветвам да си сипеш чаша кафе, да изключиш телефона си, да излезеш от интернета и да го прочетеш на пълно спокойствие. След като го прочетеш главата ти ще бъде отвинтена със сигурност! Разбира се такъв СЕРП няма - всичко е фотошопирано, но са издирили ВСИЧКО което се показва изобщо и са сглобили нещо велико. В БГ може би над половината неща не сме ги виждали. Но ще ги видим.

След което зареждаш следния адрес:
http://moz.com/ugc/mission-imposserpble-2-user-intent-click-through-rates
и забележи как за органика във SERP-a остават някакви мизерни 48%. Сега си представи че се омешат и със G+ резултати и вече нищо няма да е същото.

Разбира се в БГ няма да видим това утре, но в рамките на няколко месеца поетапно ще идва и тук. При което паниката ще е пълна.
 
От: G+ споделянията в SERP-a?

Това за мега SERP-а съм го чел, много е силно :) От вчера публикацията не бях: също много интересни неща и статистики се споменават.

Сега си представи че се омешат и със G+ резултати и вече нищо няма да е същото.

Точно това си представих като пуснах темата :) Много интересно ще става, но навън - тук, сме далече от повечето неща. Но определено интересно, чувствам се малко както като за първи път видях subscription полетата в adwords :)
 
От: G+ споделянията в SERP-a?

Ти остави, че ги вижда! Обърни внимание на търсене за отслабване Стамен с каква статия му излиза като резултат?!? Да им го таковам в подобреното потребителско търсене и отслабване!
 

Горе