geotag на постове в wordpress

keres

Active Member
Здравейте,


Това, което искам да направя е като задам георграфки координати на wordpress пост след това върху homepage-a да излиза карта с отбелязани всички постове със зададени географки координати. Така потребителят като кликне на определен POI да отива на съответния пост. Отимално това, което искам да постигна може би изглежда ето така - bgnasledstvo [dot] org
До сега изпробвах един куп plugin-и, но нито един не работи като хората.

Ще съм благодарен ако някой сподели нещо работещо.


Поздрави,
keres
 
От: geotag на постове в wordpress

След много изпробвани плъгини съм се спрял на Pronamic Google Maps. Не очаквай да имаш всичко на готово. Има много нещо, което да свършиш сам, но има всичката функционалност да направиш нещо подобно.
Mashup на POI-тата.
Филтър на маркерите.
Може също така да си стилизираш вида на картата.
Останалото е дело на твоето въображение.

аправя е като задам георграфки координати на wordpress пост след това върху homepage-a да излиза карта с отбелязани всички постове със зададени географки координати.
Mashup-ите може да си ги задаваш по таксономии. Аз лично го правих с къстъм постове, със съответната таксономия.

Ето ти два скрина на нещо, което аз съм правил.
pronamic-0.jpg pronamic-1.jpg
 
От: geotag на постове в wordpress

Аз сега се мъча с Geo Mashup
Ама не че не е добър, ами има страхотно монго възможности и огромна документация и голяма група и всички са дали едни такива прекрасни примери.
Много трябва да си играя, но като гледам другите какво са направили мисля, че си струва.
 

Горе